Analiza/Ajutor site

chestii relevante de nisa ta. asta ca sa iti faci un backlink bun si sa castigi ceva clienti. Acolo poti pune un banner catre serviciile tale.
Daca postezi doar un articol fara sa faci update regulat la continut nu prea are valoarea. Google o sa-l vada ca parasit.
 
chestii relevante de nisa ta. asta ca sa iti faci un backlink bun si sa castigi ceva clienti. Acolo poti pune un banner catre serviciile tale.
Daca postezi doar un articol fara sa faci update regulat la continut nu prea are valoarea. Google o sa-l vada ca parasit.

Daca fac diferite sites cu aceeasi db , iar nu e bine...duplicat .
 
Man... e afacerea ta si tu decizi cat de serioasa este si cat timp aloci sa o promovezi.
Muncesti ceva timp sa te ridici, dar vei avea rezultate. Recomand sa pui un sistem de booking pe site-ul tau. Va ajuta sa faci o lista de clienti chiar daca nu te angajeaza pe moment.
Poti pune si ceva d egenul: contact acum si te vom suna

Un landing page care o promovezi si in acest fel conversia/contractele cresc.

Img de mai jos.
Pune link catre homepage unde scrie numele la domeniu. restul cuvintelor sa le subliniezi si bold, iar daca ai categorii ori articole pe tema respcetiva pune link catre ele.
Ce face asta?
1. ii spune lui google ca acele cuvinte sunt importante
2. il trimiti pe google sa vada si celelalte link din postare. Asta face ca spideri de la google sa petreaca mai mult timp pe site la tine si de aici o indexare si pozitionare mai buna.
3V8Cs7R.png
 
Diseara o sa fac seo on-page .
Problema e ca , daca inca n-am avut niciun 'eveniment' , botez,nunta nici nu am poze
sa pun pe site , daca aveam puneam , scriam cate ceva etc ...
Landing ...promovare , cum sa promovez landingul ?
 
1. tu crezi ca toti au poze de la evenimentele lor. Poti folosi poze de la alte, ceva sa dea bine.
2. landig page sa fie bine realizat. Daca trebuie aloca si 10 zile sa-l faci bine. Daca ai pret fix sau stii cum sunt preturile poti face booking online, unde clientul plateste direct.
3. nu uita sa pui un pret cu reducere. sa zicem ca in general este 1000 euro pe eveniment. Tu pui acolo ca pretul normal este de 1200 euro iar daca face comanda acum (chiar si in avans) pretul este de doar 800-900 euro.
4. Daca esti bun la vanzari, sa convingi lumea poti pune un sistem de contacta care sa includa:
nume
adresa
telefon
adresa e-mail
Le promiti ca ii suni tu. In acest fel iti faci o baza de date cu persoane care vor / cauta servicii de gen. In viitor le poti trimite mesaj si chiar daca nu sunt ei interesati, cu siguranta au prieteni.
5. promovarea o faci pe retelele sociale, reclama cumparata, popup, etc.
6. poti adauga serviciul pe webmastershop.org si lasi affiliatii sa te promoveze. In acest fel castiga si ei un 10%.
 
Ma gandeam la un landing frumos facut , si cumparata reclama pe fb .
Totusi nu imi e usor , gandeste-te ca eu targetez spre romanii din Spania
adica reclama/popups/bannere..cam greu . Poate sa apelez la adwords.
Prima data , inainte de astea , vreau sa fac o analiza la cuvinte cheie ,am incercat
cu adwords ala,dar n-am reusit nimic . Unde sa fac o analiza la cuvintele cheie ?
De ex : dj nunta , dj botez , dj petrecere , dj evenimente Spania ...etc
 
Pe facebook poti seta campania exact pe segmentul care vrei tu.
pe adword la fel poti face.
Dupa ce ai facut landing page cauta coduri promotionale pentru facebook si adword. Nu cheltui din banii tai. Asta ca sa vezi care este conversia.
Pentru imagine la reclama pe facebook vorbeste cu @cnusi @Jeliu Mihai Bogdan @DanN . Sa fie una Rreprezentativa si care sa atraga atentia in feed.
Daca nu te descurci cu planer, cauta pe google termenii de mai sus si vezi ce rezultate au, ce reclame sunt afisate in google ij partea dreapta si top.
te poti inspira din ele.
 
Presupun ca tld-uri .es sunt ceva mai scumpe, nu văd rostul sa investești atât de mult fără sa știi în ce te bagi. Mai așteaptă și tu vreo 2 zile dacă nu găsești nimic în Adwords până rezolv cu netul și fac un tutorial cum găsești cuvinte, cum le alegi și cum sa verifici competiția
 
Vroiam sa fac un videotutorial, dar nu prea se merita in cazul asta. Sunt putine cautari in romana pentru asta. Pentru domeniul .com ar trebui sa te axezi in principal pe cuvintele cheie: dj Madrid, dj nunta Madrid, dj Guadalajara sau dj [oras/zona], muzica populara de petrecere, muzica de petrecere de nunta. Un bun exemplu de landing page este http://www.djdeboda.com/ sau http://musicaparaboda.es/26-preguntas-para-tu-dj-de-bodas/ avand in vedere ca amandoua au jos o chemare la actiune/modalitate usoara de contact. Cel mai usor de targhetat aceste cuvinte sunt cu ajutorul YouTube cum am zis mai devreme.
Pentru cyry.es in schimb poti avea mai mult noroc, gasesti mai multe cuvinte cheie si sunt mai multe cautari pentru dj boda/dj para boda etc.
 
Vroiam sa fac un videotutorial, dar nu prea se merita in cazul asta. Sunt putine cautari in romana pentru asta. Pentru domeniul .com ar trebui sa te axezi in principal pe cuvintele cheie: dj Madrid, dj nunta Madrid, dj Guadalajara sau dj [oras/zona], muzica populara de petrecere, muzica de petrecere de nunta. Un bun exemplu de landing page este http://www.djdeboda.com/ sau http://musicaparaboda.es/26-preguntas-para-tu-dj-de-bodas/ avand in vedere ca amandoua au jos o chemare la actiune/modalitate usoara de contact. Cel mai usor de targhetat aceste cuvinte sunt cu ajutorul YouTube cum am zis mai devreme.
Pentru cyry.es in schimb poti avea mai mult noroc, gasesti mai multe cuvinte cheie si sunt mai multe cautari pentru dj boda/dj para boda etc.
Momentan sunt pè a3a pagina : http://prntscr.com/6g59yg :D
 
Loading...
Back
Sus