Am gasit pe cineva care posteaza un articol pe site cu 3$ Da Pa 20-40

Sebastian

Active Member
Registered
Full Member
Salut. Am cautat si am gasit pe un forum pe cineva care posteaza articol original facut de el cu 3$ articolul. Articolele sunt publicate pe site-uri diferite cu ip-uri diferite doar ca sunt in engleza. Ex: usothello.com aici va fi un articol cu link spre site-ul tau.Partea interesanta este ca nu sunt site-uri spamate cu comenturi sau pline de articole. Sunt site-uri noi si vechi cu Da si Pa foarte mari. Tipul vinde de la 40 de articole in sus. Ce ziceti , se merita ? Daca eu am un site in limba romana si postez articole engleze pe siteuri engleze .
 
Site la care faci referire are doar 14 articole indexate in google si zero rank in alexa.
Ultimul articole este des[pre marijuana...
Personla nu cred ca te ajuta la ceva si sunt bani cheltuiti degeaba.
 
Fiecare parere este binevenita. Eu sunt de aceasi parere. Imi pare totusi interesant faptul ca are un site facut de 2 luni cu 2 articole pe el si are Da Pa 30 - 40 . Mi se pare ciudat . Cred si eu ca sunt bani irositi, dar daca nu ? Singura solutie este sa testez. Atunci aflu cu adevarat daca este bun sau nu.
 
Off: Totusi, stie cineva care are spatiu pentru articolele mele cu un link in ele ? Contracost bineinteles. Ne intelegem .
 
Cauta bloguri (in special blogspot) ca sunt multi dispusi sa vanda la preturi mici.
 
Fiecare parere este binevenita. Eu sunt de aceasi parere. Imi pare totusi interesant faptul ca are un site facut de 2 luni cu 2 articole pe el si are Da Pa 30 - 40 . Mi se pare ciudat . Cred si eu ca sunt bani irositi, dar daca nu ? Singura solutie este sa testez. Atunci aflu cu adevarat daca este bun sau nu.
Sunt domenii expirate si el le-a cumparat , a trantit cateva articole si gata.
Verifica site-ul in arhiva google si vezi ce site a fost inainte.
Si eu sunt de parere ca o sa arunci banii aiurea.
 
Sunt domenii expirate si el le-a cumparat , a trantit cateva articole si gata.
Verifica site-ul in arhiva google si vezi ce site a fost inainte.
Si eu sunt de parere ca o sa arunci banii aiurea.
Ai dreptate. Am verificat si eu acum si sunt domenii expirate. Eu cred ca asa face el, se uita care domeniu expira , il studiaza si il cumpara.
 
Ai dreptate. Am verificat si eu acum si sunt domenii expirate. Eu cred ca asa face el, se uita care domeniu expira , il studiaza si il cumpara.
Stii ca sunt domenii expirate, dar care au avut in trecut un site solid pe el si care se vand cu sute, chiar mii de dolari tocmai pentru linkurile care le-au avut in trecut?
Aceasta metoda e folosita destul de mult in afara mai ales pe nisele care platesc bine. Conditia e sa nu schimbi nisa si chiar folosindu-te de toolurile care le ai la dispozitie sa incerci sa recuperezi din articolele anterioare.
Concluzia mea e ca in functie de cum s-a ocupat de domeniu poate sa merite. Daca a cumpart un domeniu expirat a trantit un wp, 2-3 articole si apoi vinde advertoriale atunci clar nu.
 
Daca a cumpart un domeniu expirat a trantit un wp, 2-3 articole si apoi vinde advertoriale atunci clar nu.
Asa e clar ca nu e bine. Dar chestia e ca nu prea as risca 120 dolari sa vad daca functioneaza sau nu . Tocmai deaia am cerut opiniile altora, adica voua.
 
Loading...
Back
Sus