Alternative Google Drive

emilascovici

Active Member
Registered
Full Member
Bună tutoror. Aș dori să cumpăr un serviciu de hosting pentru fișiere personale. Aș dori ceva pe termen lung. Știți ceva alternative ieftine si sigure? Mulțumesc.
 
1. pentru chestii personale, gen video, img drive ofera spatiu nelimitat atat cat sunt urcate la marimea originala.
2. daca vrei altceva, exista amazon, hubic si altele unde pentru 50$ poti avea spatiu nelimitat in cazul amazon sau 10TB la hubic.
3. google suite iti ofera spatiu nelimitat parca pentru 10 pe luna sau ceva de genul, sau gratis.
Depinde de timp de fisier, marime la fisiere, etc.
Fara restrictii, cel mai bun e google.
Sau iti cumperi un google pixel si primesti totul nelimitat.
 
@DanN Nu prea înțeleg. Am căutat Yandex și e cam la fel la preț cu google drive.
@AlexH
Am uitat să precizez cât spațiu am nevoie, îmi cer scuze. Aș avea nevoie de aproximativ 1 Tera. Mă interesează. La google drive 1 tb costă 10$ pe lună, pentru mine e cam mult...Doresc să plătesc pentru serviciu, nu vreau gratis. 50$ costă pe lună sau pe an pentru amazon și hubic?
 
Am uitat să precizez cât spațiu am nevoie, îmi cer scuze. Aș avea nevoie de aproximativ 1 Tera
Nu ai raspuns la intrebare ce tip de fisiere vrei sa tii.
google drive ofera spatiu nelimitat pentru chestii personale.
La amazon si hubic pretul este pe an.
Google suite https://gsuite.google.com/pricing.html?tab_activeEl=tabset-companies - costul la nelimitat este de 10$ pe luna.
Poti cumpara conturi de gen pe ebay la 10-15$ si daca nu urci filme online contul va fi online pe viata.
Google picasa poti urca img si video cate vrei tu ca este nelimitat.
 
r veni 6-6.5 euro lunar la digi storarge 1terra
Dece sa platesti in primul rand cand google e gratis.
Apoi dece ai plati 5 euro pe 1Tb cand poti plati 50/an pe nelimitat?
 
10 TB ar veni de pentru 50 euro pe an la hubic și 59$ pentru 1 tb la amazon. Nu văd care e cu nelimitat, m-am tot uitat.
Update: Mi-am adus aminte de un site pe care mi l-a recomandat un prieten. Mă interesa mai mult pentru stocat, nu să văd pozele direct de pe server. Pentur stocat și atât, e foarte bun uptobox, cu 5$ pe an ai stocare nelimitată. Cred că o să rămân la ăsta. Vă mulțumesc tutoror pentru recomandări!
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus