Cerere Alternativa WHMCS / administrare clienti

Cyry

VIP Club
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Salut

Cunoasteti vreo alternativa mai ieftina sau gratis pentru a administra clienti/servicii/facturi/support?

Nu ofer servicii hosting , doar construire websites / intretinere / modificari . Momentan folosesc wordpress , m-am uitat peste cateva plugins insa nu le vad prea complete .

Poate fi plugin wp sau script pentru a il instala pe subdomeniu .
Ms
 
Este cel oferit de fiverr si e gratis. Mai cunoaștem cateva dar nu imi aduc aminte. Le caut si revin.

Vezi termenul web billing systems free ca apar cateva servicii gratuite.
 
Ultima editare:
Salut

Cunoasteti vreo alternativa mai ieftina sau gratis pentru a administra clienti/servicii/facturi/support?

Nu ofer servicii hosting , doar construire websites / intretinere / modificari . Momentan folosesc wordpress , m-am uitat peste cateva plugins insa nu le vad prea complete .

Poate fi plugin wp sau script pentru a il instala pe subdomeniu .
Ms
 
Eu folosesc solutia asta : iBilling - CRM, Accounting and Billing Software

La vremea respectiva am gasit ca merita investitia, si in continuare consider ca e ok.
Are insa o singura problema pe care eu personal nu am gasit sa o rezolv dar ... nici nu am avut timp de ea :)
Nu te vei lovi de problema daca nu ai nevoie de facturi in mai multe monede pentru ca problema apare la totaluri, nu converteste totalurile in moneda de baza.
In rest face destule mai putin partea cu suportul dar pentru suport cred ca gasesti ceva util pentru wordpress sau tot ceva de pe evanto ce folosesc pentru suport :

Un lucru sigur iti pot spune ... renunta la ideea de gratuit daca vrei sa intri in facturare ...
Singurul lucru bun pe care l-am gasit la WHMCS a fost faptul ca este integrat cu WHM si atat. In rest ... doar bani dati degeaba si cum nu prea aveam de gazduit ... a devenit inutil. Astfel ... am decis ca in loc sa le dau lunar niste bani ... sa iau ceva de sine statator ... ce sa pot gazdui si administra la mine pe tarla :)
 
Loading...
Back
Sus