Alternativa PhpVibe

MarianVIP

Active Member
Registered
Full Member
Salut,
Folosesc phpvibe de ceva timp insa se pare ca nu se mai ocupa nimeni de el.... as vrea sa trec pe alt video cms aseamanator dar nu stiu care, am mai studiat phpmelody (phpsugar) care ar cam face ce imi trebuie mie si KVS platforma folosita si de Alex dar asta parca e prea complexa pentru mine :) Voi ce recomandati sa folosesc avand in vedere ca am server meu dedicat si fac upload la mine pe server?
 
Cele doua spuse de tine nu se mai merita.
Kvs as recomanda pentru ca îți da posibilitatea sa avansezi odata ce proiectul urca.

Pe nisa ta spre exemplu, poti permite la creatori sa isi vanda propriul conținut.
Pentru mine sau altcineva ar fi greu de făcut dar cum tu ai deja conexiuni directe cu creatorii de conținut iti va fi realtiv usor, plus te poți folosi de notorietate creatorilor sa promovezi platforma.

O alta opțiune este sa folosești o thema Wordpress pentru tube si un code custom la player sa ruleze vast la orice este cu mp4 sau poti folosi un plugin video cu aceste opțiuni.

O alta opțiune este sa rulezi pe o platformă cum este roforum unde pui video și userii pot discuta , lucru care ar putea aduce un avantaj.
 
Salut,
Folosesc phpvibe de ceva timp insa se pare ca nu se mai ocupa nimeni de el.... as vrea sa trec pe alt video cms aseamanator dar nu stiu care, am mai studiat phpmelody (phpsugar) care ar cam face ce imi trebuie mie si KVS platforma folosita si de Alex dar asta parca e prea complexa pentru mine :) Voi ce recomandati sa folosesc avand in vedere ca am server meu dedicat si fac upload la mine pe server?
pai ar fi asta PlayTube - The Ultimate PHP Video CMS & Video Sharing Platform
 
Loading...
Back
Sus