Alimentare cont paypal fara card si cont bancar

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Chiar acum cateva minute cineva m-a intrebat in privat cum poate alimenta cu bani un cont paypal daca nu are cont bancar sau card.

Informatiile de mai jos le folositi pe propria raspundere si nu sunt responsabil pentru ce veti face cu ele.

[HIDE-POSTS=1]
1. Va faceti un cont paypal pe ce nume doriti voi.
2. Click pe Tools din meniul de sus.
Cod:
https://www.paypal.com/webapps/business/tools
3. Apoi click pe butonul PayPal Buttons.
4. Urmatii pasii si stabiliti suma care vreti sa alimentati contul.
5. Salvati si la final aveti doua tipuri de coduri. Unul care sa-l puneti pe site si altul de trimis prin e-mail.
6. Condul/Link-ul de trimis prin e-mail il trimiteti la o persoana care deaja v-ati inteles sa faca plata in contul vostru.
7. Acum aveti suma de bani necesara in contul paypal fara ca identitatea voastra sa fie cunoscuta.
[/HIDE-POSTS]
La punctul 4, puneti nume de genul: Consultanta SEO sau inscriere in directoare, etc. In acest fel nu are nimeni probleme.

Daca aveti intrebari, postati mai jos.
 
Iti multumesc frumos pentru acest topic ai explicat foarte bine pe intelesul tuturor ! chiar aveam nevoie
 
Nu cred ca aceasta metoda de alimentare cont PayPal ar putea cauza probleme. Pur si simplu cineva iti trimite o plata in contul tau.
Acest lucru poate fi realizat de persoana cu care v-ati inteles sa faca plata in contul vostru din sectiunea "Send Money" sau de voi din sectiunea "Request Money".
 
@Sacalul daca nu ai cont atasat normal ca nu ii poti scoate, decat daca ii transferi in alt cont de pp care are cont atasat doar ca o sa mai platesti odata comision pentru tranzactie.
@sony178 poti sa ii folosesti si daca nu ai cont atasat, sunt multe locuri in care accepta pp, dar daca vrei sa ii ai cash trebuie cont atasat
 
S-or mai fi schimbat din chestii de paypal insa acum vreo ... 2 ani stiu ca ma jucam cu d-astea si am pierdut vreo 120 de E :)
Atentie mare ... daca transferati sume mari ..eu am patit-o acu 2ani ...
PayPal intreaba ... Inchide contul si asteapta sa suni la ei :)

Asa cum am zis la inceput ... s-or mai fi schimbat ...
 
Deaigur ca exista limita pe zi si pe am care este de 2500$.
Metoda Este de jucat intre conturi pentru cine vrea acest lucru, nu se face pe conturi oficiale. Plus cine foloseste o metoda de asta nu se ocupa cu lucruri curate.
 
cand spui urma digitala, te referi la IP+localitatea, sau crezi ca se vede clar numele celui care a trimis banii ?!
Tot, id browser, id OS, ID calculator, etc.
Fiecare cont are un nume nu? Sunt metode prin care te poti ascunde dar nu le voi posta aici, ca nu asta e tema la acest forum. :D
 
Loading...
Back
Sus