Ajutor website wordpress

alecuzbang

Active Member
Registered
Full Member
Salut..am o problema. Am un site pe platforma wordpress si am instalat pluginu loginizer brute force.. Din greseala am intrat prin el si am vazut ca numai in ultimele 24 de ore au fost 190 de incercari sa se conecteze la contul de admin (toate de pe ip diferite pentru ca dupa 2 incercari gresite ia blacklist ip-ul datorita plugin-ului).. Cum pot sa fac sa se opreasca asta ?
 
Incearca un plugin care sa iti ascunda login-ul, gen:

Cod:
https://wordpress.org/plugins/easy-hide-login/

Am instalat un plugin care dezactiveaza xmlrpc-ul ..mersi oricum
 
Incercari vor fi tot timpul, daca stai cu ochii doar pe asta, nu vei mai avea timp de altceva. Daca ai o parola puternica, orice user in afara de ''admin'', poti sta linistit.
Oricat ai bloca, ascunde accesarile, incercarile tot vor exista.
 
Incercari vor fi tot timpul, daca stai cu ochii doar pe asta, nu vei mai avea timp de altceva. Daca ai o parola puternica, orice user in afara de ''admin'', poti sta linistit.
Oricat ai bloca, ascunde accesarile, incercarile tot vor exista.

Okay mersi.. m-am mai linistit.
 
Dacă ai un singur user pe site, mai poți face o chestie. Ar trebui sa ai Wordfence instalat, versiunea gratis. Acolo poți să setezi sa blochezi un user (adica al tău) dacă încearcă o parola greșită de n ori. Tu îți știi parola, majoritatea folosim autocomplete de la Chrome, dar sa zicem că o scrii manual. De cate ori o poți greși? Maxim de 2-3 ori. Pui acolo sa blocheze userul după 3 încercări greșite.
Wordfence mai are și alte setări de securitate, eu zic că merită instalat.
 
Loading...
Back
Sus