Ajutor urgent!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Din ce cauza nu imi pot accesa siteul de pe datele mobile... am incercat de pe 3 telefoane cu internet diferit si nu merge.... imi apare aceasta eroare... acest site nu poate fi accesat, nu s-a gasit adresa ip pentru serverul .... DNS_probe_finished_nxdomain...

siteul merge doar daca imi conectez telefonul, telefoanele la wifi din casa!
 
Ai schimbat ip/trecut site-ul prin cloudflare? Daca nu contacteaza-i pe cei de la hosting, poate au facut ceva schimbari la dns.
 
Daca il ai in cloudflare ii adaugi noul ip de la host, la firma de unde ai achizitionat domeniu, trebuie sa-i pui dns-urile de la cloudflare.
 
Daca il ai in cloudflare ii adaugi noul ip de la host, la firma de unde ai achizitionat domeniu, trebuie sa-i pui dns-urile de la cloudflare.
am facut acel lucru si tot nu merge... de ieri seara de la 11... nu vrea pe netu de la vodafone...

pe digi, orange merge perfect, pe vodafone nimic... am sters cache la telefon, restart, etc... si tot nimic...
 
Ultima editare:
Propagarea world wide poate dura chiar si 72 de ore. Eu odata am stat 48 de ore sigur sa mearga world wide si pe toate dispozitivele. Cei drept in general nu dureaza atat.

+ Sterge cache cloudflare si de pe telefoane si incearca apoi.
 
am sters cache cloudflare, am sters cache telefon (restart telefon, clear cache dnd telefon, etc...), tot aceeasi problema
 
nu poti accesa cu internetul dupa sim din cauza ca.nu permit iei ori ce si te protejeaza sa zic asa de siteuri periculoase malicious) zi.mi te rog din ce tara ai cartela ce retea este si daca ai abonament ?
 
Loading...
Back
Sus