Ajutor Shopify

Ionut Curca

Member
Registered
Full Member
Saluut ,tuturor! Este cieneva pe aici care lucreaza/a lucrat cu shopify sau care are habar despre partea cu metoda de plata.Ideea este urmatoarea : Am cumparat planul acela de 29$ ,domeniul ,am modificat putin magazinul ..ma rog..si la partea cu implementarea sistemului de plata,habar n-am ce trebuie adaugat.Tin sa mentionez ca o sa vand pe USA.Deci ce sistem de plata pot adauga in magazin pentru a putea cei din USA sa plateasca cu cardul si cum implementez in magazin acest sistem? Un raspuns URGENT,va implor.
 
Poti folosi paypal si stripe.com
 
Poti folosi paypal si stripe.com
Din cate stiam ,stripe n ar fi integrat pe magazinele shopify din RO.Cu paypal express am facut recent un test si functioneaza...insa cu cardul nu-mi merge,imi apare ca mi trebuie nu stiu ce confirmare de la 2checkout (cei cu care am incercat implementarea) si pe quickpay la fel
 
Din cate stiam ,stripe n ar fi integrat pe magazinele shopify din RO.Cu paypal express am facut recent un test si functioneaza...insa cu cardul nu-mi merge,imi apare ca mi trebuie nu stiu ce confirmare de la 2checkout (cei cu care am incercat implementarea) si pe quickpay la fel
Pe Romania nu merge insa tu ai zis ca vinzi pe USA.
 
Pai tu vinzi in romania sau pe us?
Seteaza adresa magazinului pe US si poti folosi ca metode de plata skrill pentru plata cu cardul sau chiar shopify payments.
 
Loading...
Back
Sus