Ajutor seo

Stereo

Member
Registered
Full Member
Ma poate ajuta cineva cu sfaturi utile despre urmatorul site http://playfear.com/ ? Nu cred ca are o luna , posturile se pun automat ( nu va ganditi ca pun 70 intr-o zi ) maxim 10 . Sunt zeci de site-uri de filme care se bazeaza la fel pe copy/paste si le merge mult mai bine , nu inteleg ce gresesc sau ce nu am facut bine pentru a se indexa . Multumesc frumos .
EDIT: Viteza de incarcare e de la host , le-am dat deja ticket celor de unde am webhost.
 
Nisa e prea aglomerata la jocuri. Tu la o luna de zile vrei deja sute de vizitatori.
In primul rand aduna ceva backlinkuri de calitate.Fa backlinkurile pe long tail ca pe short e full. Aici cauta sa vezi concurenta, sa gasesti ceva ce nu prea e folosit. Fa un picut de reclama.
+Multa munca si rabdare. Doar asa poate vei reusi.
 
Subscriu la ce a spus @Mariuselll mai sus.
Apoi tema asta arata bine, e buna pentru ctr dar pentru SEO e jale.
Stiu multi care au testat si chiar eu cu tema asta si foarte greu au obtinut ceva rezultate. Dar cu ceva munca de calitate poti ajunge sus. Cel mai indicat este promovarea directa si poate o aplicatie pentru google play. Gasesti aici pe forum cum sa faci gratis applicatie gratis.
 
La ce te referi cu tema ?
Am rezolvat in mare parte cu viteza , am optimizat cat mai multe fisiere .
 
O sa vad ce fac cu viteza dar la ce te referi cu tema , din ce cauza nu-i buna pentru seo ?
 
Google pune mult accept pe viteza de incarcare a unui site, daca este online tot timpul, cum este pe versiunea de mobil si alte.
Daca atunci cand spiderii google a vizitat site tau si timpul de raspuns a fost prea mare sau deloc, el crede ca site este offline. La fel este si pentru versiunea de mobil si orice actiune SEO ai face se duce de rapa daca nu esti live/online.

Daca este proiect serios, atunci fie cumperi un vps pentru site tau si rulezi acest site, fie schimbi firma de hosting.
 
Maine daca nu mi se raspunde la ticket in legatura cu vps-ul o sa renunt si o sa-mi iau webhost .
 
ticket in legatura cu vps-ul o sa renunt si o sa-mi iau webhost
Un lucru trebuie sa intelegi leat de vps sau dedicate.
99.9% sunt unmanaged adica atat timp cat iti functioneaza, ai ping, tracert arata bine, nu este treaba celor de la host. Este treaba ta sa iti otimizezi vps sau dedicat sa iti functioneze bine.
La shared hosting e alta treaba si acolo poti lua la intrebari firma daca site iti este offline sau nu se incarca bine.

Apoi mai conteaza mult si firma la care ai vps.
 
Loading...
Back
Sus