Ajutor remediere probleme site wordpress .

Cand zici rescrii , este deajuns daca schimb doar titlul si linkul ?
Poti face si asa, dar nu uita sa faci ping la google ca ai făcut modificări si titlul sa fie relevant cu textul.
 
Poate cineva sa ne explice cum ar trebui sa fie organizarea paginilor și a conținutului unui site .
Si aici ma refer cum faci legatura intre ele .
In meniu care linkuri ar trebui sa fie dofollow care nofollow si cum faci sa le setezi ?
Intr-un articol citit recent spune ceva genul :
În general Homepage/Prima Pagină este cea mai autoritară pagină de pe site-ul tău.
De aici trebuie să avem musai link-uri spre principalele pagini/categorii care ne interesează.
De acolo, spre subcategorii și tot așa.
Ar trebui să avem legături (link-uri) și între categoriile/paginile relevante.
Cum se pot face toate aceste lucruri imi poate explica cineva ?
 
Pai ai spus tu clar mai sus.
1, dofollow pentru link interne
2, nofollow pentru link externe insa aici e o mica ghidusie de la google sa spun asa. Daca in articol ai link extern si este nofollow, google spune pai atunci dece il mai recomanzi (asa vede el link din articol) daca il pui nofollow.
3, poti face pagini pentru fiecare categorie sau sectiune speciala din site, unde pe acele pagini pui link catre articole relevante, iar link la pagina sa fie pe prima pagina.
Am explicat bine?
Daca nu te rog sa imi spui unde nu ai inteles.
 
Nu cred ca am reusit sa ma fac inteleasa , poate totusi intelegi din aceasta imagine mai bine :

3239

Din ceea ce am citit un site trebuie sa fie bine contruit si pe asta pune intr-un fel baza si google .
Deci problema mea este cum fac legatura intre homepage si categorii , dmca , contact si ce mai am in meniu sus .
Apoi in meniu care linkuri trebuie sa fie dofollow si care nu .
De ex banuiesc si sunt intr-un fel sigura ca categorii trebuie sa fie dofollow , dar contact si dmca nu stiu daca trebuie sa fie neaparat .
Cum fac sa le setez pe cele dofollow si cum pe celelalte .
Si daca imi mai poti explica si de la meniu in jos ce este in imagine ar fi foarte bine .
Sper ca acum am reusit sa ma fac inteleasa .
 
Deci problema mea este cum fac legatura intre homepage si categorii , dmca , contact si ce mai am in meniu sus
Pai am raspuns la asta mai sus.
Adaugi pur si simplu widget pe homepage catre aceste categorii, asta e varianta simpla.
De ex banuiesc si sunt intr-un fel sigura ca categorii trebuie sa fie dofollow
ti-am raspuns si la asta.
external - nofollow
internal - dofollow
Si daca imi mai poti explica si de la meniu in jos ce este in imagine ar fi foarte bine
Nu prea am inteles ce vrei sa spui.
In cateva topicuri am recomandat pentru un load fast si index bun la google, sa faci un index.html custom unde pui totul cum vrei tu.

Imaginea de mai sus are legatura cu structure data de la google, unde il ajuti sa inteleaga ce este pe site tau, ce inseamna fiecare si importanta.
La unele lucruri e bine sa te complici la altele nu prea.
 
1. Pai structura unui website o ai de la tema si wordpress. Homepage, postari/article, categorii, pagini si widgeturi. Trebuie sa adaugi categoriile pe homepage in meniu cel mai probabil si paginile in widget sau tot in meniu. Toate temele si wordpress au categorii separat pentru toate. Deci practic structura este facuta automat de la instalare.

2. Toate linkurile interne, adica ale siteului, intre paginile tale sa fie dofollow intodeauna (nici nu stiu daca le poti face nofollow). Daca ai putine linkuri externe catre siteuri renumite de calitate, le poti lasa dofollow (standard cum este implicit).

3. Daca vrei sa faci linkurile externe nofollow, instalezi un plugin care iti face DOAR LINKURILE EXTERNE nofollow. Sunt zeci de pluginuri care fac acelasi lucru. Cauta in wordpress la plugins, "no follow external link" si vei gasi cu siguranta un plugin ce va face asta in 2 clickuri maxim.

4. Cum am zis la primul punct, structura este deja facuta din start din wordpress si teme. Nu existe alte structuri decat daca ai site cu 100 categorii si 1 mil de articole active.
 
Imi poate recomanda si mie cineva va rog frumos cel mai bun plugin wordpress de backup pe care il folositi , dar care sa-mi de-a voie sa fac download in calculator , multumesc anticipat .
 
Salut, am dat peste o problemma grava (zic eu) si cred ca e plin siteul de asa ceva, nu stiu ce sa fac, e oare thema stricata sau ce?

Cod:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=ro&url=https%3A%2F%2Ffilmeonlinegratis.org%2Fcreed-ii-2018-hd-online-subtitrat%2F&tab=mobile
PS. Cred a subiectul se potrivește cu topicul, tot probleme site wordpress e.
Mulțumesc.
 
Salut, am dat peste o problemma grava (zic eu) si cred ca e plin siteul de asa ceva, nu stiu ce sa fac, e oare thema stricata sau ce?

Cod:
https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=ro&url=https%3A%2F%2Ffilmeonlinegratis.org%2Fcreed-ii-2018-hd-online-subtitrat%2F&tab=mobile
PS. Cred a subiectul se potrivește cu topicul, tot probleme site wordpress e.
Mulțumesc.
Si care ar fi problema? :D
 
Imi poate recomanda si mie cineva va rog frumos cel mai bun plugin wordpress de backup pe care il folositi , dar care sa-mi de-a voie sa fac download in calculator , multumesc anticipat .
all in one migrationvezi ca la vip gasesti cum sa treci de limita de 512 mb
 
Si care ar fi problema? :D
problema e atașaa in codull acela.
Viteza paginei sub 16 - CRITIC.3352
 
Loading...
Back
Sus