Ajutor remediere probleme site wordpress .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Dupa cum am scris in titlu am nevoie de ajutor pentru a remedia cateva probleme pe care le am la un site wordpress .
Dupa cum spune programul WebsiteAuditor :

index 1.png

index.png

Momentan la mine pe site conform la pluginul Rankmat asa arata la robots text .

index 2.png




Cum rezolv aceasta problema si daca se poate sa-mi explice cineva cat mai detaliat sa inteleg cat mai bine .
Si daca tot ma ajutati cu rezolvarea acestei probleme poate imi spuneti cum credeti ca am reusit sa si fac asa ceva ?
Multumesc anticipat .
 
Ultima editare:
se pare ca paginile sunt restrânse de la indexare nu în fișierul robots.txt, ci prin eticheta x-robots. Această etichetă este plasată în codul HTML din capul paginii, verifica codul HTML, probabil acolo ai stricat ceva..
 
Cnusi in primul rand multumesc pentru raspuns , problema este ca mereu am fost mai blonda si chiar imi trebuie sa stiu unde sa caut si cum sa schimb exact , altfel risc sa stric mult mai rau totul .
 
Am intrat pe o pagina care nu este indexata am dat search si mi-a gasit asa ceva
<meta name="robots" content="noindex,follow"
iarasi intreb cum reusesc sa remediez aceasta problema , specific ca folosesc pluginul Rankmat cu setarile de la ei din Wizard .
 
Din ce stiu pluginu nu are functie de noindex, vezi daca ai asta bifata:
LE: m-am uitat mai bine si vad ca are functie de noindex, vezi aici:
noindexxx.png
 

Atașamente

  • ssss.png
    ssss.png
    21,8 KB · Vizualizări: 16
Ultima editare:
"resources restricted from index" .... ai modificat prost tema, cel mai probabil .. si anume verifica daca ai pus <php if ..... ?> fara sa pui un else acolo ... asta nu le place la boti
 
verifica in printul noindexx.png + mai jos ai cateogoriile/taxonomiile, le poti pune noindex la fiecare in parte, verifica si acolo.

de exemplu eu am o categorie din tema numimta creator
 

Atașamente

  • noindexxx.png
    noindexxx.png
    22,1 KB · Vizualizări: 17
  • exemplu.png
    exemplu.png
    40,1 KB · Vizualizări: 12
Loading...
Back
Sus