Ajutor remediere probleme site wordpress .

Nu o sa poti adauga in sursa asa simplu. Iti trebe pe cineva care se pricepe sa iti modifice tema.
Simplu poti pune doar inainte de postari sau dupa postari. Nici cu plugin nu o sa reusesti.
 
Salutare,
Am și eu problema cu sitemapul, când il accesez imi da următoarea eroare:
Cod:
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 77 bytes) in /home/fsnet/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
Cum adaug bytes, sau care e solutia ?
Mulțumesc frumos.
 
Salutare,
Am și eu problema cu sitemapul, când il accesez imi da următoarea eroare:
Cod:
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 77 bytes) in /home/fsnet/public_html/wp-includes/wp-db.php on line 1889
Cum adaug bytes, sau care e solutia ?
Mulțumesc frumos.
Adauga in wp-config.php
Cod:
define('WP_MEMORY_LIMIT', '512M');
 
Sincer nu stiu daca este o problema de la mine sau nu dar de cateva ori cand am vrut sa dau searcg in cateva tooluri pentru seo , PA si DA online dupa ce am bagat adresa de la site corect imi afiseaza cu rosu asta :

Not a valid Url

Ati patit asa ceva sau macar va puteti da seama de ce se intampla asa ceva , exista o explicatie ?
 
Sincer nu stiu daca este o problema de la mine sau nu dar de cateva ori cand am vrut sa dau searcg in cateva tooluri pentru seo , PA si DA online dupa ce am bagat adresa de la site corect imi afiseaza cu rosu asta :

Not a valid Url

Ati patit asa ceva sau macar va puteti da seama de ce se intampla asa ceva , exista o explicatie ?
Incearca sa bagi adresa fara www , http, https
 
Dupa parerea voastra credeti ca ar fi bine ca sa remediez problemele pe articolele vechi de peste doi ani ?
Gen bagat link intern , link extern , cuvinte cheie bune in titlu si descriere ?
Sa incerc deoarece acum este mult mai usor sa le ridic la un scor seo de peste 70-80 ?
Este posibil ca google sa le vada din nou si sa le readuca in cautari ?
 
Da, se merită munca, vei vedea un boost foarte frumos, asta daca sunt facute bine. Iti imaginezi ca de ai 199 articole vechi, asta înseamnă 199-500 backlink către tine, naturale si bine vazute.
 
Pur si simplu ma gandeam ca oricum cu totii postam zilnic si dupa cateva analize facute sunt destule posturi vechi care nu mai corespund cu ceea ce doreste google si daca ti-ai face zilnic timp sa refaci si macar un 3-5 posturi vechi la un moment dat ai fi cu caitul un puc mai actualizat daca nu cumva mai mult , multam Alex de raspuns .
 
banuiesc ca pentru majoritatea este o idee foarte buna , pentru mine ar fi un dezastru nu ma pricep absolut deloc sa umblu la codurile sursa .
Ai in widgets de ceva vreme in coace un nou widget automat de la wordpress in care poti sa pui php, parca html widget sau ceva de genul asta se numeste, nu mai verific acum, ideea este ca il pui unde vrei tu, bagi codul de la reclama si enjoy, parca asa functiona...
 
Sincer nu stiu daca este o problema de la mine sau nu dar de cateva ori cand am vrut sa dau searcg in cateva tooluri pentru seo , PA si DA online dupa ce am bagat adresa de la site corect imi afiseaza cu rosu asta :

Not a valid Url

Ati patit asa ceva sau macar va puteti da seama de ce se intampla asa ceva , exista o explicatie ?
Atentie la extensiile TLD noi :)
Eu am cateva domenii .PRESS sau .WEBSITE sau .LIFE si din pacate la toate, tool-urile dau cu rest :)
 
Eu am aceasi problema cu webcam .
Mai dragii mei va rog frumos sa-mi spuneti si mie unde trebuie sa bag text la foto in articole sa nu-mi mai apara :

No ALT text

Pur si simplu nu mai stiu ce si cum sa fac , multumesc .
 
Ultima editare:
Eu am aceasi problema cu webcam .
Mai dragii mei va rog frumos sa-mi spuneti si mie unde trebuie sa bag text la foto in articole sa nu-mi mai apara :

No ALT text

Pur si simplu nu mai stiu ce si cum sa fac , multumesc .
Cand urci imaginea pe site in dreapta acolo iti apare , titlu poza, descriere.
Parca este si plugin care iti baga automat alt la poza cu titlu postarii.
 
Rankmath iti baga automat alt text la poze. Vezi in setarile lui daca il folosesti! Asta la upload propriu de poze pe site.
La featured image from URL, dupa ce pui link de imagine, vei avea si casuta de ALT text pe care o poti completa inainte de a da insert la poza in articol,etc
 
Loading...
Back
Sus