[AJUTOR] Pozitionarea anunturilor Adsense in SITE

Marian97

Member
Registered
Salutare,
Am nevoie de ajutor cu pozitionarea anunturilor adsense intr-un site IT.
Site-ul are peste 1500 vizitatori unici, 60% din Google, 30% din retele sociale si 10% directi + link-uri de pe alte site-uri.
Problema este ca nu prea ies banii, de exemplu zilnic iese intre 1 euro si 1,5 euro.
Astept PM pentru a va da link-ul, am sa platesc daca imi sunt asigurate rezultate bune.
 
Pozitionarea poti sa o faci singur. Toate informatiile le gasesti pe google. Cauta, informeaza-te, modifica pana ce ajungi la rezultate mai bune. Trebuie sa pui o reclama in header si 2 in articol, ua la inceput si a doua pe la mijloc. Ideea este ca macar o reclama sa fie vizibila in primul ecran.
Daca site-ul este in limba romana nu te astepta la castiguri zilnice mari.
 
Ultima editare:
Conteaza cum arata thema la site si posibilitatile acesteia de editare.
Cum a spus si @Cred44 toate informatiile le gasesti in google adsense. Apoi mai conteaza bounce rate la site, care influenteaza rpm si cpc.
Cam cate click ai pe zi si care este valoarea per click?
Te pot ajuta cu implementarea.
 
Salut, am pus mai jos 2 imagini cu statistici, in prima imagine puteti vedea statistici pe ziua de astazi si in a doua, statistici pe ultimele 7 zile.
MiJ8yUM.png

FatLzc7.png
 
Cele mai multe sunt pe "Dispozitive mobile de ultimă generație" urmat imediat de un procentaj foarte asemanator de "desktop".
 
Loading...
Back
Sus