Ajutor php - display title in tag description

Shtrumphu

SEO Expert
Registered
Full Member
Freelancer
SEO Expert
Salut tuturor!
Ma poate ajuta cineva cu ceva experienta in php? Ceea ce vreau sa fac este sa folosesc de exemplu
<?php single_tag_title(); ?> in interiorul descrierii tag-ului pe WordPress. Ce metoda pot folosi pentru a adauga automat titlul etichetei fara sa fac copy-paste la fiecare in parte? Deja am vreo 300 de etichete...
Mai exact:
TpwR52D.png
 
Pana la urma l-am instalat azi dimineata si am adaugat meta cu YoastSEO, doar ca vroiam sa apara si pe site descrierea fara sa mai instalez un plugin. Mersi!
 
In single.php am mai folosit ceva de genul pentru SEO, cand am invocat the_title, dar in archive.php vad ca e diferit, poate are legatura cu the loop... poate doar sa creez inca un fisier in tema tag.php, dar ma las lehamite. @Cred44 Pana la urma am pus la titluri&meta>taxonomii in SEOYoast ceva de genul:
OmIUoXZ.png
 
Ai vazut ca ai iesit mai usor decat cu php. Uneori solutia e prea usoara ca sa iti dai seama de ea :D Mi-a demonstrat si mie @Gogule asta acum cateva zile
 
Depinde cum folosesti etichetele si categoriile pe site. Daca le folosesti excesiv, si folosesti etichete care nu au cautari pe Google, atunci nu prea are rost sa le optimizezi. In cazul meu, incerc sa ajung pe prima pagina cu categoriile pentru termeni cu multe cautari, etichetele pentru cautari medii iar postarile pentru cautari minime. Daca nu as adauga text/meta descriere la etichete si categorii, nu as reusi sa ajung pe prima pagina decat cu niste link-uri mai puternice, dar in felul asta imi usurez munca.
 
Hai sa va spun un secret care sigur nu il stiati si care ajuta foarte mult.

[HIDE-POSTS=5]
1. faci categoria Samartphone
2. acum faci o pagina Smartpahone unde iti faci un articol optimizat pe keywordul smartphone
3. acum cand accesezi categoria SmartPhone vei avea acel text daca da bine la google.
Pentru a afisa articolele din categoria respectiva va las pe voi sa ghiciti cum.
[/HIDE-POSTS]
Puteti gasi cursul oonline daca vreti si costa undeva la 75$.
Metoda este foarte buna pe nisa affiliere.

Multa bafta.
 
Loading...
Back
Sus