Ajutor pentru Zolty Bogata

@zoltybogata imi pare bine ca te regasesc aici. Te cunosc de multi ani, iti stiu povestea de tot atatia ani. Tii minte ca ai dat un interviu unui blogger acum multi ani? Nu prea cred!!!. Urmaresc cazul tau de la inceput. Datorita blogger-ilor ai o casa noua ( asa este). Ai primit ca donații mii de euro daca nu zeci de mii de euro. Dar hai sa iti spun ceva : in tara asta sunt alte mii care nu au avut sansa ta. Ei nu cer masina sau case ei cer o sansa. Cu ce esti tu mai presus de ei? De ce as dona eu pentru tine care ai primit zeci de donatii si nu pentru un copil care chiar are nevoie?????

P.S. : nu ma luati in nume de rau dar unii profita si altii mor de foame
 
@zoltybogata imi pare bine ca te regasesc aici. Te cunosc de multi ani, iti stiu povestea de tot atatia ani. Tii minte ca ai dat un interviu unui blogger acum multi ani? Nu prea cred!!!. Urmaresc cazul tau de la inceput. Datorita blogger-ilor ai o casa noua ( asa este). Ai primit ca donații mii de euro daca nu zeci de mii de euro. Dar hai sa iti spun ceva : in tara asta sunt alte mii care nu au avut sansa ta. Ei nu cer masina sau case ei cer o sansa. Cu ce esti tu mai presus de ei? De ce as dona eu pentru tine care ai primit zeci de donatii si nu pentru un copil care chiar are nevoie?????

P.S. : nu ma luati in nume de rau dar unii profita si altii mor de foame
@Nicolae P. Dacă chiar mai cunoaște cum spui, nu ai vorbi astfel :( , îmi aduc aminte că am dat un interviu la un Blogger. Să ști că exageregi treaba cu ”casa nouă” nu mi-am făcut nici o casă nouă, ci câț-va Bloggeri mi-au consolidat-o și izolat-o pentru că era să se prăbușească :( ,eu chiar vă invit să veniți la mine să vedeți și să vadă cât ești tu de mincinos. Cu privire la donații, nu ai de unde ști cât am primit, să fim serioși, doar nu ai fost și contabilul meu :( .Dacă primeam acele câteva mii de euro sau zeci de mii, puteam face multe lucruri faine, multe bucurii, pentru că asta e bucuria mea și poate că tu nu ai cum să înțelegi. Când face asemenea acuzații, să ai și dovezi, pentru că s-ar putea să te trezești cu o citație pentru calomie. Voi care vreți să aflați adevărul, puteți veni ori când la mine, am adresa afișată public pe Blog și facebook, nu am nimic de ascuns. Multă sănătate
 
2500 de euro nu e o suma mare daca se pune mana de la mana ar trebui sa se stranga relativ repede, dar in cazul in care pana luna ce vine dupa data de 25 nu se strange suma, atunci eu promit ca voi face tot posibilul sa ai toti banutii pentru masina asta @zoltybogata .
@masterofpuppets , Salut, 25 Noiembrie a trecut, imediat trece și Decembrie și eu vreau să te întreb dacă mai sunt sau mai pot să am ceva speranțe la ce ai spus mai sus. Pentru că mi-ai dat ceva speranțe, dar dacă nu mai poți, măcar să știu. Multă sănătate. Sărbători fericite
 
2500 de euro nu e o suma mare daca se pune mana de la mana ar trebui sa se stranga relativ repede, dar in cazul in care pana luna ce vine dupa data de 25 nu se strange suma, atunci eu promit ca voi face tot posibilul sa ai toti banutii pentru masina asta @zoltybogata .
Au trecut vreo 3-4 luni și nu am mai primit nici o veste de la tine @masterofpuppets , mai ales că ai și promis, te rog nu mai face promisiuni, dacă nu ești sigur că le poți și respecta :( .Multă sănătate
 
@masterofpuppets Au trecut aproape 2 ani de când ai promis și nimic, eu mai aștept
Omul ti-a zis in cazul in care nu se strange suma aceea, vine el cu o completare la ea... Nu ca iti da 2500...Tu de 2 ani, nu ai strans suma ? intri special pe forumul asta sa ii aduci aminte ca nu ti-a dat restul de bani ?
 
pai omul a precizat in mesajul lui ca are niste probleme, poate nu se mai descurca cu banii, poate a murit. mai stii?
iar tu vii sa-i dai continuu reply la mesaj ca si cum ti-ar datora ceva, ca si cum ar fi el obligat sa-ti dea ceva
plus ca si om, te-ai informa sa vezi ce probleme are tinand cont ca a precizat asta, inainte sa faci atata stres asupra lui
esti putin nesimtit, zic eu
stresandu-l cu reply-uri si el avand 'problemele lui', eu m-as fi razgandit, daca as fi fost in locul lui
apoi mai vine faptul ca sunt oameni care s-ar bucura si pentru 1 leu, care probabil sunt intr-o situatie mai grava decat tine, iar aia nu mai pretind nimic.
ajutati pe altii, oameni buni, nu persoane nerecunoscatoare si care fac un bine, in caz de-l fac, doar in fata camerei si tot pentru folosul lor :)
dar ma rog... stiti voi mai bine.
viata faina.
* mai jos aveti un text scris de el intr-un articol. destul de ipocrit, nu? adica s-a descris fix pe el. omul nu se multumeste cu ce are si pretinde mai mult (din ce tot s-a vorbit).. iti dai seama... eu zic sa va informati mai bine data viitoare.
 

Atașamente

  • Screenshot_20200801-201059.jpg
    Screenshot_20200801-201059.jpg
    59,9 KB · Vizualizări: 23
Ultima editare:
Fara supărare dar a promis ceva și nu s-a ținut de promisiune. Asta e negru pe alb, că veniți cu aberații că poate a murit, că poate a rămas fără bani sunt egale cu 0.

Dece crezi ca sunt aberatii ?! Acele sanse chiar nu sunt egale cu 0 (zero). Dar in loc sa comentezi mai bine ai face tu un bine si ai trimite ceva de a acoperi datoria. Cred ca atunci ai fi acel om care poate spune ce sanse ai.
 
Bun, deci, nu vreau sa se transforme in polemica acest topic si voi lasa doar acest reply.
Treaba sta cam asa, Zolty si-a pierdut credibilitatea in fata mea in momentul in care a deventi prea insistent, ceva nu am simtit eu ok in treaba asta, iar din bun simt am ignorat si am mers mai departe.

NU am nici-o datorie materiala sau morala fata de acest baiat, chiar imi pare rau de situatia lui si chiar eram dispus sa il ajut, dar pur si simplu insistentele lui nu mi-au mirosit a bine si punct, este decizia mea, pe banii mei, pe timpul meu.

Aviz celor care ma critica aiurea in curtea scolii sa faca bine sa ii doneze macar 50 de euro, 50 de persoane x 50 de euro se face suma, nu sa ma judece pe mine.

Sa Auzim Numai bine!
 
Loading...
Back
Sus