Ajutor nume domeniu pentru o afacere micuta?

alin

Member
Registered
Salutare tuturor!
Doresc sa fac o afacere micuta, stiu tot ceea ce trebuie sa fac doar ca... nu am un nume pentru acest business.
Vrea sa vand reclama pe tricouri pe care le voi purta in centrul unei capitale importante din Europa, Dublin.
O denumire de business am nevoie. Voi inregistra un domeniu web unde imi voi oferi serviciile de publicitate. Dar nu doar acest tip de reclama il voi oferi, pe viitor ma gandesc si la reclama pe bicicleta, impartit pliante si asa mai departe. Deci un nume brandabil care sa faca referire la advertising/publicitate.

Astept cu interes orice propunere :)
 
1. poti folosi numele tau ca nume de firma
2. Friendly Blazer, Eco Friendly Blazer, Friendly Ads, Friendly Communication
3. Interactive Box
4. Miso Panda - asta imi place foarte mult, usor brandabil, libertatea de a face orice.

Mai poti cauta pe google acest termen advertising company name generator care te va ajuta sa gasesti un nume care se potriveste. Eu as merge pe numarul 4.
 
Alex multumesc pentru ajutor, dar nu este ceea ce caut eu. Miso panda pare interesant, am cautat sa vad daca e ceva pe net si am descoperit ca e un tratament, deci nu vreau ca viitoare afacere sa faca legatura cat de mica cu un tratament chinezesc.
Caut ceva simplu si scurt, iar cuvinte precum panda/hipo... sunt potrivite. O afacere mica la inceput, dar va avea o crestere mare intr-o perioada scurta. Nu pot scrie pe un tricou www.blablablablabla.co sau alt domeniu, dar pot scrie www.blabla.co, deci scurt vreau :) Multumesc!
 
Loading...
Back
Sus