ajutor host si domeniu

nu pot face transfer va rog help

AVERTISMENT, nu se admite post dupa post, il poti edita pe primul

Moderator cnusi
 
Ultima editare de un moderator:
salut,nu trebuie sa faci transfer, trebuie doar sa actualizezi nameserverele de la domeniul achizitionat de la acea firma cu nameserverele ce ti s-au oferit la gazduirea comandata de la namecheap,deobicei le primesti in mailul cu informatii de gazduire
 
da e posibil. Nameserverele sunt de genul Ns1.XXXXXXX.ro/com Ns2.XXXXXX.ro/com . Dupa ce le-ai schimbat asteapta 1-2 zile pana se propaga.
 
da erau mai jos in mail nu le-am vazut, imi zice ca in termen de 24/48 de ore
nu am facut decat sa copiez cele 2 nameservere trimise de cei de la namecheap pe mail pe domeniul de la newhost atat acum astept .. sper sa mearga in 2 zile revin cu raspuns daca functioneaza :D
 
functioneaza foarte bine hostul nu am probleme, a durat ceva pana s a facut propagarea! 1 zi, multumesc!
 
dar cat trebuie sa astept ? sa pot posta ?!
Nu exista un timp anume si se permite dublu post doar dupa minim 24 ore si doar daca este super important acel update. Daca nu este atunci se foloseste butonul edit pentru a face update.
Numarul de posturi aici nu are valoare si oricand se da Full Ban imediat. Pana acum sunt banate peste 1000 de conturi, deci nu avem probleme sa folosim aceasta optiune. Roforum este o comunitate unde ne ajutam reciproc, nu facem spam, posthunting si alte rahaturi care se intampla pe alte forumuri.

Orice decizie luata este definitiva si recomand la toti sa citit regulamentul.

@cnusi a fost chiar indulgent.
 
Loading...
Back
Sus