Ajutor donații pe facebook

zoltybogata

Member
Registered
Full Member
Salut, mă poate ajuta cineva să-mi facă o de aia de donații pe facebook, am observat că tot mai multe cazuri au. Multă sănătate
 
Desktop
1. acceseaza Collectes de fonds
2. scroll in jos unde gasesti Get Started With Facebook Fundraisers
3. Aici ai doua butoane si dai click pe al doilea care scrie: raise money for a personal cause
4. Se va deschide o fereastra unde completezi datele cerute si urmezi pasii.

Recomand sa o faci tu de pe contul tau pentru ca banii sau ajunga in contul tau si sa nu profite altii de situatia ta.
E bun sa ai pregatit un text despre tine, ce faci, pentru ce strangi bani, imaginii, video daca iti cere si suma care ai nevoie.
Nu stiu exact care sunt taxele dar e bine sa calculezi -10% din suma ceruta pentru a fi sigur ca iti ajunge in cont cat ai nevoie.

Spre exemplu daca ceri 5000 euro pentru masina, e bun sa pui 5550 euro pentru ati ajunge in cont 5000 euro.
 
Desktop
1. acceseaza Collectes de fonds
2. scroll in jos unde gasesti Get Started With Facebook Fundraisers
3. Aici ai doua butoane si dai click pe al doilea care scrie: raise money for a personal cause
4. Se va deschide o fereastra unde completezi datele cerute si urmezi pasii.


Recomand sa o faci tu de pe contul tau pentru ca banii sau ajunga in contul tau si sa nu profite altii de situatia ta.
E bun sa ai pregatit un text despre tine, ce faci, pentru ce strangi bani, imaginii, video daca iti cere si suma care ai nevoie.
Nu stiu exact care sunt taxele dar e bine sa calculezi -10% din suma ceruta pentru a fi sigur ca iti ajunge in cont cat ai nevoie.


Spre exemplu daca ceri 5000 euro pentru masina, e bun sa pui 5550 euro pentru ati ajunge in cont 5000 euro.
Ms mult, în caz că nu mă descurc, mai pot apela la tine, eu prind greu și uit repede :D .Multă sănătate
 
Nu e disponibila pt creare in Romania!trebuie creat pe un cont din alta tara Ue tip germania franta uk etc
 
poti face un tutorial despre asta ?
Il gasesti mai sus, cat despre cum se face un text cred ca am discutat despre asta intr-un topic.
Nu stiu ce as putea spune mai mult.
1. gasesti pe cineva care are darul de a scrie, adica cand citesti acel text sa te convinga si pe tine sa scoti 10 euro din buzunar sa dai
2. faci campania
3. mergi la mare.

200.000€ in 5 zile prin DONATII FACEBOOK
 
Tu incearca sa faci dupa tutorialul de mai sus si vezi ce iti spune. In caz ca primesti eroarea ca nu este disponibil pentru tine in acest moment, vom incerca sa gasim o solutie.
Ai mai putea incerca Best way for artists and creators to get sustainable income and connect with fans | Patreon care este foarte folosita. Pui link pe blogul tau si lumea iti poate da 1-100 euro lunar.

Pe Romania nu o sa ii apara butonul sa creeze dar exista solutii simple, vps pe germania, instalat vnc server pe el, ne conectam la vps prin vnc viewer, facem un cont nou de facebook si se face fundraisers-ul pe contul respectiv. (testat de mine si merge)
 
Pe Romania nu o sa ii apara butonul sa creeze dar exista solutii simple, vps pe germania, instalat vnc server pe el, ne conectam la vps prin vnc viewer, facem un cont nou de facebook si se face fundraisers-ul pe contul respectiv. (testat de mine si merge)
Dacă tot ai testat, mă ajuți și pe mine?
 
Dacă tot ai testat, mă ajuți și pe mine?
Pot sa iti fac cont de facebook pe ip de Germania cu butonul de fundraising activat, mai departe nu pot sa te ajut ca nu am mai facut fundraising pana acum.
 
Loading...
Back
Sus