Ajutor DMCA

Robert1427

Active Member
Registered
Full Member
Bună ziua.. Vin cu o întrebare care de ceva vreme îmi dă multe bătăi de cap.
Știu că DMCA este ceva normal, nu - l contest.. Singura problemă pe care o întâmpin de ceva zile, este DMCA Openload... Și dacă aș primi la 5 - 10 articole pe zi, mi s-ar părea ceva normal... Dar am început să primesc de la 100 de articol în sus, chiar și 200 pe zi.. Mi se pare exagerat totuși, există vro modalitate să mai stopez din ele? Păi în ritmul acesta mai mult modific, decât postez
 
Poti incerca asa:
Folosesti Encoder ala
Mai faci un cont de openload
In player pui embed trecut prin encoder si sub video pui Buton download care duce pe celalt cont de openload.
Asa ai sanse mari sa dea DMCA pe linku care duce catre openload si sa iti ramana player-ul
 
Mulțumesc tuturor pentru informații.. Dacă mai sunt și alte idei, le aștept cu drag..
Folosesc deja acest encode la articolele care le postez acum.. Se pare că trebuie să le înlocuiesc și pe cele vechi
 
Deține cineva site-uri de seriale turcești pe România ? Doresc să știu dacă și pe voi a început să vă imfluențeze negativ, DMCA _URILE... Primesc zilnic Google și Openload, ba mai nou și pe mail
 
Totuși, topicul era pentru altceva.. Apreciez că l-ați ajutat pe colegul @adamas, dar înseamnă că eu am postat degeaba.. Acum nuștiu cine va mai vedea ce era necesar
 
Poti folosii orice doresti. Tot vom primii dmca-uri. Nu va exista vreo metoda 100%, deoarece ocazional anumite persoane de la casele de productie/angajati/etc cauta manual pe google si vad manual cu mana lor la tine pe site.
Intradevar encoder ajuta intr-un anumit procent, dar nu evita total. Am primit DMCA-uri pe filme cu encoder fara trailer sau alte chestii in cateva zile de la postare.

DAR ESTE ADEVARAT @Robert1427. Primesc DMCA-uri mult mai multe ca perioada trecuta. In special la openload,etc.
Cu DMCA google este asa si asa, dar oricum este floare la ureche sa rezolvi cu google; problema este ca trimit la openload, etc reclamatii multe. Si ramanem fara videouri.

Ori s-au pus perioada asta pe dmca-uri ori siteurile de filme openload, etc au schimbat ceva in scriptul lor si videourile sunt recunoscute de toti botii ce scaneaza ptr dmca.
Daca ai vechime pe nisa, stii bine ca pana acum cateva lunii, la openload zilnic primeam mailuri ca ne sterg videouri. Nu era nimic nou. Doar ca perioada asta parca erau din ce in ce mai putine dmca-uri, atata tot.

P.S.: openload = streamango / primesti dmca la unu si la celalalt probabil in acelasi timp. E aceasi firma. Am vazut cand a picat server openload ca a picat si streamango in aceasi secunda, aceasi eroare tot. Si si-au revenit online ambele in aceeasi secunda. Lucru vazut in 3 zile diferite, aproape imposibil sa fie coincidenta.
 
Poti folosii orice doresti. Tot vom primii dmca-uri. Nu va exista vreo metoda 100%, deoarece ocazional anumite persoane de la casele de productie/angajati/etc cauta manual pe google si vad manual cu mana lor la tine pe site.
Intradevar encoder ajuta intr-un anumit procent, dar nu evita total. Am primit DMCA-uri pe filme cu encoder fara trailer sau alte chestii in cateva zile de la postare.

DAR ESTE ADEVARAT @Robert1427. Primesc DMCA-uri mult mai multe ca perioada trecuta. In special la openload,etc.
Cu DMCA google este asa si asa, dar oricum este floare la ureche sa rezolvi cu google; problema este ca trimit la openload, etc reclamatii multe. Si ramanem fara videouri.

Ori s-au pus perioada asta pe dmca-uri ori siteurile de filme openload, etc au schimbat ceva in scriptul lor si videourile sunt recunoscute de toti botii ce scaneaza ptr dmca.
Daca ai vechime pe nisa, stii bine ca pana acum cateva lunii, la openload zilnic primeam mailuri ca ne sterg videouri. Nu era nimic nou. Doar ca perioada asta parca erau din ce in ce mai putine dmca-uri, atata tot.

P.S.: openload = streamango / primesti dmca la unu si la celalalt probabil in acelasi timp. E aceasi firma. Am vazut cand a picat server openload ca a picat si streamango in aceasi secunda, aceasi eroare tot. Si si-au revenit online ambele in aceeasi secunda. Lucru vazut in 3 zile diferite, aproape imposibil sa fie coincidenta.
Da, Înainte eu primeam rar 1 - 2 DMCA, acum primesc câteva sute zilnic.. S-au pus rău pe seriale, indiferent de categorie, probabil le-a venit și pe România!
 
1. Nu afisati sursele pe site decat prin javascript. Astfel botii nu pot obtine nimic.
2. Nu va deranjati cu encoder. Daca se dau manual, encoderul nu ajuta absolut deloc!!! Pe sursa apare iframeul.
3. openload = streamango se stie de cand lumea si pamantul, nu era ceva nou.
4. Nu va indexati pe google ceea ce nu doriti sa fie blocat.

Cu aceasta ocazie, am tot auzit de faza ca "sa te descurci cu google" in legatura cu dmca pe linkuri. La ce anume va referiti? Eu unul nu ma pricep, cand primesc un dmca pe un link anume, schimb linkul din wordpress si ii face redirect oricum. Este altceva ce nu am aflat si eu?
Multumesc anticipat.
 
Loading...
Back
Sus