Ajutor AdWords optimizare cpc

Pai e simplu.
1. keyword alese nu au destul trafic
2. suma licitata este prea mica pentru a fi afisata
Vezi ca sus in contul tau ai un numar de telefon unde vei gasi ajutor la optimizare. Le spui ce vrei, care este telul tau si se vor ocupa de tot.
 
la cuvintele astia era pus minim prima pagina de ex 0.05 eu am pus 0.06 si tot nu arata nimic ii cam ciudat

inteleg ca nu fac click dar nici macar impression hmmmm
 
Care era volumul de cautari pe luna?
Ai setat doar in cautari google sau si in reteaua de parteneri?

sunt care numa in google sunt care si cu parteneri

marea maoritate mediu intre 1k 10k

asta mi se pare ciudat ca nu am nici impression sinu stiu de ce clicku inteleg dar din 30 de cuvinte cheie hmmm


aces cuvant cheie era la 0.06 sa fie in prima pagina eu am pus 0.07

QlfGaxf.jpg
 
Ultima editare:
in sfarsit se vede si ceva rezultat dar si asa mi se pare cam pustin .

peste 130 cuinte cheie numa 3 o facut impression iar 1 cu 85% si 6 clickuri

1l9fEp9.jpg
 
la google ads tare slab pffff
Nu faci tu bine Setarile de asta nu AI rezultate, plus ti-am spus ca te vor ajuta ei cum sa faci, doar sa suni dar nu vrei sa faci asta.
 
La inițierea acestui topic, am recomandat vizionarea unui pachet de tutoriale video pentru Adwords. Te invit să le urmărești. E un efort minim. Tot respectul pentru răbdarea lui @AlexH . Trebuie sa înțelegi cu ce se mănâncă Adwords, înainte de a trage concluzii că este slab. Nu este deloc așa. La fel cum un răspuns simplist la problema ta nu vei găsi . Studiază puțin și după aia trage concluzii
 
la cuvinte cheie in adwords am observat ca zilnic sunt cuvinet care scad la pret de ex

daca era la 0.11$ o auns 0.08
0.09 la 0.07
0.05 la 0.04 etc etc

de la ce depinde
 
E pe baza de cerere din partea la clienti. Concurenta mare pe acel keyword, atunci si pret mare pentru a fi pe primul loc sau primele 3 locuri. Daca concurenta este mica sau nula, atunci pretul este cel default.
Dupa cum vezi sunt avantaje la optimizare la pret pentru a nu plati prea mult, in acest caz unde pretul a scazut, insa pe cele cu concurenta mare vei plati mai mult.
 
am campania online cam de 4 5 zile dar cu cuvintele mele ajung cam la 900 de vizualizari 90 click

ce vreau sa intreb daca schimb in CPA cu un buget zilnic de 5$ undepot vedea cam cate vizualizari am s.au cat platesc pt 1000 de vizualizari
 
Loading...
Back
Sus