Ai cumpara un TV nou daca ai deja unul?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Azi banca la care sunt mi-a trimis mesaj daca vreau sa cumpar Un Tv nou care este la oferta fata de piata cu aproximativ 560 euro mai putin.
As plati 20 euro pe luna pentru 40 de luni.
Eu deja am un TV exact la fel, ma refer la diagonala.
Voi ce ati face?
Ati cumpara un Tv sau orice alt produs doar pentru ca este la oferta si modul de plata este unul avantajos, chiar daca aveti unul care merge fara probleme?

Este vorba despre acest TV samsung qled q55q85ratxxc.
 
N-as lua TV-ul in situatia pe care ai descris-o pentru ca nu-mi convine sa plătesc lunar. Platesc suma integrala o data si gata. Plus ca il cumpar de la banca, asta mi se pare cam ciudat.
 
Alex sincer chiar nu vad rostul intrebarii din mai multe motive.
Sa spunem ca , cumpar Tv-ul amintit de tine mai sus in condittile expuse de tine , acel tv pur si simplu va aduna praf in cutie , insa peste cel mult 6 luni cel mult un an , mai mult ca sigur vor aparea acelaeasi televizoare cu mult mai multe functii si la un pret mult mai mic decat reducerea oferita in acest moment.
Fie ca vb de Tv , mobil ,laptop etc daca privesti un pic inapoi cu 6 luni un an de zile si analizezi , vezi ca toate televizoarele aparute mai nou sunt cu mult mai ieftine si cu mult mai multe functii.
Deci raspunsul la intrebare ar fi categoric nu as cumpara un TV in conditiile expuse de tine.
Mai bine pun banii de tv deoparte si mai strang un an de zile si iau un bilet pe Marte si scap de politica si de Covid.
 
Eu l-as lua și l-as vinde mai departe cu un pret mai mic fata de piața (200/300 euro mai puțin) sa am un profit măcar.
Si știu ca poți plătii ratele in avans, așa as achita rata totala și as avea un profit de cel puțin 100 euro.
 
Azi banca la care sunt mi-a trimis mesaj daca vreau sa cumpar Un Tv nou care este la oferta fata de piata cu aproximativ 560 euro mai putin.
As plati 20 euro pe luna pentru 40 de luni.
Eu deja am un TV exact la fel, ma refer la diagonala.
Voi ce ati face?
Ati cumpara un Tv sau orice alt produs doar pentru ca este la oferta si modul de plata este unul avantajos, chiar daca aveti unul care merge fara probleme?

Este vorba despre acest TV samsung qled q55q85ratxxc.
la ce banca esti sa imi fac si eu cont, ca am nevoie de un tv nou ...
 
Azi banca la care sunt mi-a trimis mesaj daca vreau sa cumpar Un Tv nou care este la oferta fata de piata cu aproximativ 560 euro mai putin.
As plati 20 euro pe luna pentru 40 de luni.
Eu deja am un TV exact la fel, ma refer la diagonala.
Voi ce ati face?
Ati cumpara un Tv sau orice alt produs doar pentru ca este la oferta si modul de plata este unul avantajos, chiar daca aveti unul care merge fara probleme?

Este vorba despre acest TV samsung qled q55q85ratxxc.
Ce fel de tv ai? Cu 560 de euro mai puțin? Eu am un tv de 60 de euro, merge de 5 ani continuu și tot cred că am platit mult pe el.
 
Loading...
Back
Sus