Afla daca pagina ta facebook este eligibila pentru monetizare video

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Stiti ca de curand facebook a drumul la nivel mondial pentru sectiunea watch o alternativa pentru youtube si alte sisteme de gen. Odata cu aceasta optiune se deschide si posibilitatea de de monetizare asa cum o faceti pe youtube.

Regulile pentru acceptare sunt cam mari pentru ad breaks dar nu este imposibil.

1. Pagina trebuie sa aiba minim 10.000 de urmaritori
2. Media le video pe pagina trebuie sa fie de minim 3 minute. Deci daca aveti 100k vizionari la video dar este sub 3 minute nu puteti fi eligibili.
3. Sa indeplinesti standardele facebook
4. Tara ta sa fie in lista acceptata de facebook.

Toate aceste info le gasiti accesand https://www.facebook.com/business/m/join-ad-breaks unde va spune daca este eligibila sau nu.

Spor la bani.
 
Sunt doar cateva tari incluse

Current ad breaks availability


Languages: English

Countries: United States, United Kingdom, Australia, New Zealand, and Ireland



Languages coming soon: Spanish, French, Portuguese, Thai, and German

Check this page periodically for updates on country and language availability.
 
Adminul sau unul din admini trebuie sa fie intr-o tara eligibila sii desigur ca pagina sa indeplineasca acele reguli.
Atunci adimul poate face cerere.
 
Ma gândeam ca fratele meu sta un uk, și m-a rog se poate loga pe facebook’ul meu și sa dau cererea nu ?
 
Imi da eroare cand completez datele de plata...
E posibil ca contul sa fie facut in Romania sau datele la locatie sa fie puse in Romania.
Editeaza ca te-ai mutat in londra si va functiona dupa.
 
Cand iti inscrii pagina pt AdBreaks, te pune sa alegi tara, sa scrii numele, cont bancar sau paypal etc.
Pana o sa fie si Romania acceptata , poti folosi o adresa de USA falsa ... si la cont bancar folosesti contul de la TransferWise sau Payoneer.
 
Loading...
Back
Sus