Afisare link in google search

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Salut.
Cum pot face ca in rezultatele google sa apara linku nu categoria.
E vorba despre tema keremya.
In rezultate google apare asa: www,site.com/Categorie dau eu vreau sa apara www,site.com/nume-articol
 
www,site.com/Categorie
Vorbim de indexul google nu?
Asta inseamna ca acea categorie este mai importanta in google decat articolul. Este bine pentru ca in acea categorie ai mai multe articol si google le poate vizita pe toate.
Daca vorbim doar de link, atunci mergi la permanent link si alege /%postname%/ si va afisa doar site.com/nume_articol
Recomandarea mea este sa lasi si categorie in link pentru ca da bine.
 
E vb de link, categoriile le indexeaza dar linkurile apar tot sub forma de categorie.
Am pus si %postname% de toate si tot asa apare. Site.com/actiune in loc de site.com/nume-film
 
Site.com/actiune in loc de site.com/nume-film
Deci vorbim de rezultate afisate in google nu?
Daca este asa, atunci nu poti face nimic. Categoria respectiva sau toate sunt indexate mai bine de google decat articolul in sine.
Vezi la setarile SEO ce are categoria setat mai aparte si cloneaza pe articole.
Plus in google se poate afisa site.com/categorie (taxonomy) si cand userul da click sa-l duca catre articol.

Daca e vorba de site nou, atunci e normal. Ai doar 4 articole pe site iar google a indexat categoriile pentru ca nu a gasit altceva cand a trecut pe la tine.
Google a facut cache la site tau azi la Apr 12, 2017 12:58:33 GMT
 
Da ex e vb de rezultate google. Si nu ma refer doar la site-ul asta. Am mai avut si alte siteuri cu acceasi tema si la fel apar. Vezi ex: vofilmeonline.net la el apare in rezultate cu site.com/nume articol nu categorie care duce catre articol.
E ceva din tema de apare asa .
La legaturi in setari la wordpress am pus in fel si fel si degeaba.
 
La legaturi in setari la wordpress am pus in fel si fel si degeaba.
Trebuie sa intelegi ca schimbarile de pe site nu vor fi afisate imediat in google. Acestea vor fi afisate dupa ce trece google iar si reface indexul.
18bebc6430b94b2ba9ba1f42241a3ebf.png

dcf942dd0d7444dfb55b5e31cb5c3b6d.png

Desi afiseaza categoria, duce catre articol. Inainte era setat /categorie/articol ?
Eu iti recomand sa stai chill, continua sa postezi si peste cateva zile verifica.
 
Nu intelegi alex. Asa e de la inceput fara modificari modificari la link ca stiu ca de modific tot asa o sa ramana in google site.com/categorie .Ce am zis eu este si experienta de pe siteurile vechi si stiu ca asa imi afiseaza. Dar nu imi place si vreau site.com/nume-articol.
Poate din functie tema sau ce a sa fie?

Oare nu e de la canonical url?
 
Poate din functie tema sau ce a sa fie?
Este posibil de la microformatul care`l are tema si cum este setata.
Vad ca folosesti YoastSEO si te poti uita si acolo.
Ma voi documenta mai mult sa vad daca este o solutie.
 
Da am
Este posibil de la microformatul care`l are tema si cum este setata.
Vad ca folosesti YoastSEO si te poti uita si acolo.
Ma voi documenta mai mult sa vad daca este o solutie.

Da am yoast, ca ma ajuta mult. Dar chiar setat si din yoast tot asa apare.
E veche treaba asta cu structura linkului la tema keremia. Dar pana acuma nu m-a deranjat asta dar vreau sa incerc si cum am zis eu, pentru ca am impresia ca o sa ma ajute in cautari pe google.
 
Tot nu ai inteles. Mie imi afiseaza in google site.com/actiune unde de accesezi in google te duce pe postarea care ai cautat-o.
Eu vreau sa apara site.com/terminator .
De acolo cum ai zis tu apare doar in browser cand intrii pe postare si la tab afiseaza numele articolului gen: Terminator online subtitrat sau varianta cu nume articol + nume site.
In 5 minute intru pe pc si fac un print despre ce zic eu.
 
Tot nu ai inteles. Mie imi afiseaza in google site.com/actiune unde de accesezi in google te duce pe postarea care ai cautat-o.
Eu vreau sa apara site.com/terminator .
De acolo cum ai zis tu apare doar in browser cand intrii pe postare si la tab afiseaza numele articolului gen: Terminator online subtitrat sau varianta cu nume articol + nume site.
In 5 minute intru pe pc si fac un print despre ce zic eu.
Am inteles,exact asta iti spun acum ca de acolo alegi cum vrei sa iti afiseze
 
Mie imi apare cu DRAGOSTE la link

image.png


si vreau sa apara ASA:

image.png



si mi setat asa:

image.png


E scris la Titlu nu la Home description. Ca m-am jucat eu acuma cu titlu
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus