Afisare continut utilizand captcha

carrypotter

Active Member
Registered
Full Member
Salut, recent m-am apucat de primul meu site, mai exact un site de filme online si din ce am auzit ar fi bine sa afisez playerele doar dupa ce este bifata casuta captcha. Problema este ca nu stiu cum sa fac acest lucru. Ma poate ajuta cineva?

Si ar mai fi o chestie, nu pot sa gasesc in source page linkurile iframe de la playerele puse de alte site-uri, este vreo modalitate sa pot afla acest lucru?
 
Instaleaza un plugin captcha sau ceva de afisare/ascundere la playere.
Link-urile de la altii le poti lua direct de la playere (dai play si apesi pe share link si iei codul direct de iframe daca il au afisat, daca nu link-ul si il faci tu iframe)
 
Si ar mai fi o chestie, nu pot sa gasesc in source page linkurile iframe de la playerele puse de alte site-uri, este vreo modalitate sa pot afla acest lucru?
Mai ai multe de invatat daca nu sti un lucru atat de simplu.
pasul_1.png

PASUL_2.png
 
Instaleaza un plugin captcha sau ceva de afisare/ascundere la playere.
Link-urile de la altii le poti lua direct de la playere (dai play si apesi pe share link si iei codul direct de iframe daca il au afisat, daca nu link-ul si il faci tu iframe)
Ai găsit ce vroiai? Vreau si eu acelaș lucru.
 
De ce nu folositi un encoder online? Treaba cu captcha e super enervanta pentru user.
Sfatul meu: copiaza embedul din openload - trece linkul prin 2target.net - apoi codul generat trece-l prin encoder.ga
 
Uite aici 2 care le-am vazut.
 

Atașamente

  • Screenshot_2018-10-24-13-15-28-809_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-10-24-13-15-28-809_com.android.chrome.png
    603 KB · Vizualizări: 27
  • Screenshot_2018-10-24-13-15-13-250_com.android.chrome.png
    Screenshot_2018-10-24-13-15-13-250_com.android.chrome.png
    458,5 KB · Vizualizări: 23
Loading...
Back
Sus