NeTestat Adsonhub - Site Romanesc de PTC

Forzy

Member
Registered
Full Member
Am gasit pe un forum un PTC romanesc recent deschis.
La inregistrare primesti 5 lei
Plata minima se face la 20 lei prin paypal sau transfer bancar
Support 24/7 / live chat de la ora 8-21
Poti sa investesti banii primiti in referali cumparati
Castiga bani din reclamele de pe site, dar si din oferte de inregistrare !

Site-ul are 3-4 zile din cate am vazut ! Azi au aparut si primele plati !
4099


Reflink-ul meu: A devenit scam
 
Ultima editare:
Nici nu iti scoti banii de curent din treaba asta. Trebuie sa deschizi 100 de site-uri (reclame) ca sa-i convertesti in 1 LEU. "Cum sa faci bani pe net 2010"
Ca sa faci 1 LEU , ai nevoie de 5 reclame vizionate pe zi nu 100, deci poti sa faci relativ usor 30 lei pe luna doar din reclamele astea, dar fiecare cu parerea lui. Site-ul momentan are 6 reclame platite deci faci 1.2 lei pe zi, sa nu uitam ca e deschis de cateva zile si in viitor pote sa creasca substantial numarul de reclame de pe site.
 
deci site-ul are cam 5 zile, are 6 reclame platite care rezulta 1.2 lei pe zi, asta inseamna ca ai nevoie de minim 18-20 de zile ca sa poti da cashout, acu, cum naibi sa intamplat de aveti deja plati facute?
4099

am scris aveti pentru ca stiu ca de fapt e site-ul tau! pentru credibilitate si pentru securitate caci ai procesoare de plata pe site te sfatuiesc sa bagi certificat ssl!

LE:
Despre ce vorbeam:
41044105

Eu nu va inteleg frate, daca tot incercati sa o ardeti golaneste macar faceti frate ceva profesional.
Nici scamurile nu mai sunt ce au fost :(
 
deci site-ul are cam 5 zile, are 6 reclame platite care rezulta 1.2 lei pe zi, asta inseamna ca ai nevoie de minim 18-20 de zile ca sa poti da cashout, acu, cum naibi sa intamplat de aveti deja plati facute?


am scris aveti pentru ca stiu ca de fapt e site-ul tau! pentru credibilitate si pentru securitate caci ai procesoare de plata pe site te sfatuiesc sa bagi certificat ssl!

LE:
Despre ce vorbeam:
Vezi atașament 4104Vezi atașament 4105

Eu nu va inteleg frate, daca tot incercati sa o ardeti golaneste macar faceti frate ceva profesional.
Nici scamurile nu mai sunt ce au fost :(
Salutare, din pacate nu e al meu, persoanele care au retras asa repede sunt persoane cu referali, in plus de asta te plateste si pe inregistrari (descarcare aplicatii etc) nu doar acele 6 reclame, mersi de parere !
Nu inteleg de ce sariti cu afirmatii cum ca e scam daca site-ul pana acum e clar ca plateste !
Ps: site-ul a crescut super mult in ultimele zile, poti sa vezi jos pe pagina ca au statistici de pe trafic.ro
 
Ultima editare:
Nu inteleg de ce sariti cu afirmatii cum ca e scam daca site-ul pana acum e clar ca plateste !
Poți detalia, te rog, pentru mine nu este clar că plătește. Ai primit tu banii aceia? Sau, cum zice colegul de mai sus, ai platit? Acele "dovezi de plata" se pot realiza ușor într-un program de editare imagini. Ce a observat @masterofpuppets , lipsa ssl, deși declarat, te pune pe gânduri.
 
persoanele care au retras asa repede sunt persoane cu referali
asta o stiu doar cei care sunt din spatele site-ului, asta e o prima replica care te da de gol ca minti.
in plus de asta te plateste si pe inregistrari (descarcare aplicatii etc) nu doar acele 6 reclame
aici te contrazici cu un reply de mai sus, iar minti.
Nu inteleg de ce sariti cu afirmatii cum ca e scam daca site-ul pana acum e clar ca plateste
Iar o treaba care o stiu doar cei din spatele site-ului, ca asa oricine poa sa deschide retea de advertising si sa faca o pagina in care sa curga dovezi de plata.
Ps: site-ul a crescut super mult in ultimele zile, poti sa vezi jos pe pagina ca au statistici de pe trafic.ro
Irelevant, dar totodata din nou te stradui sa ne zici ca site-ul e al tau.

Minti mult prietene, de asta "sare" lumea pe tine!
 
asta o stiu doar cei care sunt din spatele site-ului, asta e o prima replica care te da de gol ca minti.

aici te contrazici cu un reply de mai sus, iar minti.

Iar o treaba care o stiu doar cei din spatele site-ului, ca asa oricine poa sa deschide retea de advertising si sa faca o pagina in care sa curga dovezi de plata.

Irelevant, dar totodata din nou te stradui sa ne zici ca site-ul e al tau.

Minti mult prietene, de asta "sare" lumea pe tine!
Nu e nevoie sa fie site-ul tau ca sa iti dai seama ca persoanele respective au referali activi si din cauza asta au retras asa repede.. din moment ce si eu am facut 4 lei doar din 6 referali activi(poti sa cumperi referali de pe site-ul lor), e la mintea oricui aceasta mare descoperire...
Dovezi de plata sunt deja pe alte forumuri + la ei pe site si de acolo am tras concluzia ca plateste
Te rog sa nu mai faci acuzatii fara dovezi, nu te forteaza nimeni sa folosesti nimic (e scris mare inaintea topicului netestat !) Am spus si o sa ma repet nu este site-ul meu, eu doar am studiat ce se intampla pe el de cand sunt inregistrat, adica de pe data de 29 ianuarie, 2020.
 
Poți detalia, te rog, pentru mine nu este clar că plătește. Ai primit tu banii aceia? Sau, cum zice colegul de mai sus, ai platit? Acele "dovezi de plata" se pot realiza ușor într-un program de editare imagini. Ce a observat @masterofpuppets , lipsa ssl, deși declarat, te pune pe gânduri.
Imi cer scuze, acum am vazut postul tau. Am vorbit mai devreme prin live chat-ul de pe site cu unul dintre administratori si l-am rugat sa imi ofere cateva dovezi de plata din paypal ca sa le postez pe forum!

41074108410941104111
 
Deci in concluzie dupa ce am vazut si pe facebook si pe alte siteuri/forumuri acest site este scam,nu plateste de cateva saptamani,au facut cateva plati doar pentru publicitate,ar trebui trecut la scam ca sa nu mai isi ia si altii teapa...
 
Deci in concluzie dupa ce am vazut si pe facebook si pe alte siteuri/forumuri acest site este scam,nu plateste de cateva saptamani,au facut cateva plati doar pentru publicitate,ar trebui trecut la scam ca sa nu mai isi ia si altii teapa...
Pai daca ei au pus https dup ce am postat eu in acest topic ca site-ul in cauza a fost facut asa la viteza, si pe la plati apareau niste plati care fizic era imposibil sa fie facute.

La ce anume te asteptai?
Iar in alta ordine de idei, suntem in 2020, PTC e mort deja de cativa ani, tot ce mai e pe www sunt omorate cu trafic bot, deci nici-un advertiser serios nu ar mai incerca cumva sa cumpere trafic de pe PTC-uri.
 
Deci in concluzie dupa ce am vazut si pe facebook si pe alte siteuri/forumuri acest site este scam,nu plateste de cateva saptamani,au facut cateva plati doar pentru publicitate,ar trebui trecut la scam ca sa nu mai isi ia si altii teapa...
Schema este standard deja. Cine pune botul la așa ceva își merită soarta. Degeaba se fac nu știu câte posturi cu tepe luate. Pe nimeni nu afectează. Apar in secunda doi altele.
 
Pe facebook au inebunit toti cu sloganul "sa deschis un site romanesc ptc,primul site remanesc ptc care faci bani bla bla bla...inscrieti-va pe linkul www....toti inca mai cred ca pot sa aduca referali si ca va face bani,sunt doar bagatori de seama,deja am iesit din cateva grupuri din cauza ca toti abuzeaza pe tema asta cu adsonhub cautand referali,si pun dovezi de plata de 20 de lei,sunt doar cateva plati la ei pe site dupa cum spuneam doar de reclama si toti salveaza acea poza si posteaza pe grupuri cu acea dovada de plata sa prinda si ei niste referali,surpriza va fi cand va cere bani supa acesti referali...:D:D:D
 
Faza tare aseara cand a facut grasu ala live pe youtube ,invata lumea cum sa triseze pe siteul lui deci ce plata sa mai astepti,si cica ar evea el un script implementat in site care produce o groaza de bani,am ras de ma durea burta cata vrajeala avea in el,a mai spus ca azi va face toate platile,nimeni nu a primit nici-un ban pana in momentul de fata,dar in schimb insista extrem sa faci invetitie de 250 ron la el pe site minim...
 
Faza tare aseara cand a facut grasu ala live pe youtube ,invata lumea cum sa triseze pe siteul lui deci ce plata sa mai astepti,si cica ar evea el un script implementat in site care produce o groaza de bani,am ras de ma durea burta cata vrajeala avea in el,a mai spus ca azi va face toate platile,nimeni nu a primit nici-un ban pana in momentul de fata,dar in schimb insista extrem sa faci invetitie de 250 ron la el pe site minim...

Confirm, Site-ul a devenit scam, a platit o perioada 2-3 saptamani dar a vazut ca merge sa bage minciuni si lumea sa investeasca si a devenit site de donatii, astazi am vazut in sectiunea de stiri ca inchide site-ul

Se poate sterge topicul sau etichetat scam
 
Pai daca ei au pus https dup ce am postat eu in acest topic ca site-ul in cauza a fost facut asa la viteza, si pe la plati apareau niste plati care fizic era imposibil sa fie facute.

La ce anume te asteptai?
Iar in alta ordine de idei, suntem in 2020, PTC e mort deja de cativa ani, tot ce mai e pe www sunt omorate cu trafic bot, deci nici-un advertiser serios nu ar mai incerca cumva sa cumpere trafic de pe PTC-uri.

Iara gresesti, daca intr-o luna el a reusit sa obtina 27k membrii cum e ptc-ul mort? daca se tinea butoiul ala de administrator de treaba si nu devenea scam eu cred ca avea potential mare site-ul in romania, pacat de site

Chiar ca a fost facut la viteza si recent au bagat ssl,am gasit azi dovada pe google ca au activat cu script fara licenta (cand am creat eu topicul nu exista nici o dovada de scam sau suspiciuni la adresa lor in afara de ssl)


Si eu care am dat retragere astazi :)))
Am retras doar o singura data de la ei si am primit plata 20 lei, e postata si aici.. imi pare rau ca a devenit scam si eu am avut o suma destul de frumoasa stransa in cont fara sa investesc nimic
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus