Adsense pe un site de seriale

raresfranky

Active Member
Registered
Full Member
Salut! Am observat ca site-ul **** are reclame de la adsense.
Acest site are seriale Turcești si totusi este acceptat de google.
Am si eu un site pe aceasta nisa, dar google mi-a respins site-ul pe motiv de copyright.
Îmi poate explica si mie cineva cum a făcut cel care are site-ul sa pună adsense pe el?
 
Ultima editare:
Playerul este ascuns si google nu-l vede. Din punctul lui de vede este un site de recenzii pentru seriale turcesti.
Apoi nu are multi ''prietenii'' care sa-i dea click si raport, insa de acum cu siguranta va avea si e trist asta.
 
  1. Continut bogat de text
  2. Fie a bagat adsense inainte de a baga playerele, fie playerul nu e vizibil cand dai view source si inspect (sunt de pe telefon acum)

Exemplu la cum pun eu adsense pe site de filme : Fac un site care vizual vorbind nu e pentru a vedea filme ci mai mult se aseamana unui site de stiri, la prima vedere ar parea un site de reviews sau ceva de genul, bag pe el cateva sute(sau mii) de postari cu text bogat si indeplinesc pe cat de multe cerinte in ce priveste adsense, sunt aprobat, apoi bag playerle in acele postări, dar sa nu poata fi vazute prin view-source: si voila, ai site de filme cu adsense.

Mi-a fost vreodata blocat un cont adsense din cauza la copyright? Nu, dacă ascunzi playerul de roboti mergi pe sigur. (Acum nu stiu cat de mult merge, la filme folosesc o varianta proprie de churn and burn unde tin fiecare site doar un an).
 
Ultima editare:
Suntem si noi o mana de romani care incercam sa facem bani online, legit sau blackhat nu conteaza, cred ca ar trebui sa evitam sa vorbim pe forumuri publice despre site-urile altora, mai ales cand este vb de blackhat. Daca gasim pe cineva care face profit din ceva blackhat, cea mai buna solutie este sa facem research si sa facem si noi ce face acel om, atat cat merge.
 
Loading...
Back
Sus