adsense pe site-uri de filme/streaming

Invatati de la pakistanezi cum se face. Exemple de spamuri cu filme si emisiuni (Doar cateva): Seriale Online, Clicksud | Seriale Online | Seriale Romanesti | Seriale Turcesti RomaSeriale.Com. Iar aceasta Entertainment este site cu cateva articole "clean", probabil pe el cauta aprobare la domeniu, iar apoi reclamele le trece prin iframe ceva pe site-urile cu filme. Cred ca asa procedeaza.
Vezi ca asta care are aceste siteuri a facut spam pe forum. Si a fost banat . Sterge-i linkurile .
 
Ultima editare de un moderator:
1. Playerele sale nu au reclame popup
2. Postează doar filme și seriale care nu primesc copyright sau removal de la google, adică dacă cauți acele seriale și filme, le găsești și pe youtube fără probleme. Postați aceleași seriale și filme de pe acele site-uri și aproape sigur nu o să aveți probleme în majoritatea timpului.
 
Plus paginile sale au peste 200 de cuvinte și au un conținut pe care google îl consideră cât de cât unic, cum se poate asta de făcut automat ?
Scrii o descriere lungă care ar putea fi folosită pentru practic orice film și adaugă în 50% din propoziții shortcodul [page_title]

Apoi adăugați asta în functions.php :

Cod:
function myshortcode_title( ){
   return get_the_title();
}
add_shortcode( 'page_title', 'myshortcode_title' );

Astfel practic 50% din propoziții o să conțină titlul paginii și o să fie unice pentru că restul postărilor conțin titlul altor pagini.
 
Plus paginile sale au peste 200 de cuvinte și au un conținut pe care google îl consideră cât de cât unic, cum se poate asta de făcut automat ?
Scrii o descriere lungă care ar putea fi folosită pentru practic orice film și adaugă în 50% din propoziții shortcodul [page_title]

Apoi adăugați asta în functions.php :

Cod:
function myshortcode_title( ){
   return get_the_title();
}
add_shortcode( 'page_title', 'myshortcode_title' );

Astfel practic 50% din propoziții o să conțină titlul paginii și o să fie unice pentru că restul postărilor conțin titlul altor pagini.
O parte din site-uri au adsense iar altele nu au... mai mult ca sigur, cum este descoperit, cum îi inchide contul.... pe cele care nu are adsense are reclame pop.
Oricum sunt descrieri spam... la o verificare manuală i le inchide....
Vizavi de descrierele care sunt smekerite sa para unice ... se pare ca functioneaza bine in favoarea lui ca sta bine in google.
 
la o verificare manuală i le inchide
Când aveam site-uri de filme, așa puneam și eu, chiar și la aprobare foloseam trucul cu [page_title] și totuși eram aprobat. Cel mai des un indian o să îți verifice site-ul, deci nu înțelege ce e scris, doar fă să pară că nu e scris la fel peste tot. Totuși site de filme am avut ultima dată prin 2019-2020, dar mi se pare că nu s-au schimbat multe observând acele site-uri. Atunci când te aprobă trebuie să fii foarte atent ca totul să fie ok, după asta, dacă nu plasezi reclamele ca să generezi clickuri invalide și nu îți crește CTR mai mult de 2.5%, totul e bine și frumos.
Chiar și în momentul de față folosesc la site-uri partea cu page title pentru a mai adăuga 150-200 de cuvinte la fiecare postare, indiferent de nișă.

Are 141 de plangeri
Atunci la asta nu știu, poate nu sunt plângerile de la persoanele "potrivite"
 
Se aprobă site pe altceva, apoi se pune filme sau ce vrei tu.
Mai poti bloca boții dmca sau ascunde sursa play si ai AdSense.
 
Loading...
Back
Sus