Adsense - Nu apar reclamele? Verifica ad review center

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pentru cei care inca au probleme cu afisatul la reclame pe site trebuie sa mai faceti o actiune in contul vostru.
1. login cin contul adsense
2. click din meniul din stanga pe Allow and block ads
3. se va deschide o pagina cu ad review center
4. aprobati sau respingeti reclamele care doriti. In functie de cont pot fi intre cateva zeci si cateva mii de reclame de aprobat
5. verificati regulat aceasta sectiune pentru a vedea ca sunt reclame de aprobat

Alte actiuni:
1. adaugati fiecare domeniu pe care doriti sa afisati reclamele
2. adaugati ads.txt pe fiecare domeniu ads.txt - cerut de adsense si majoritatea sistemelor de publisheri
 
Inca o chestie care nu cred ca este utila la Adsense este faptul ca nu iti da posibilitatea de a sterge site-urile care nu iti mai apartin, de ex: am avut site-ul xyz si domeniul a expirat, nu il poti sterge definitiv din cont, poti doar sa 'dezactivezi' afisarea de reclame pe acel site. Un punct negativ cred eu, ce se intampla cu persoanele care poate au mai multe website-uri si si nu au avut timp sa le stearga inainte sa implementeze noua interfata, o sa le ramana liste intregi acolo? Si va intreb asa apare si la voi in adsense? puteti sterge un website din cont sau este o problema locala? Multam
 
Si va intreb asa apare si la voi in adsense?
Da, doar dezactivare fara posibilitatea de a sterge. Atat timp cat il dezactivezi nu ar trebui sa fie probleme.
 
Loading...
Back
Sus