Adsense neaprobat Conținut insuficient:

sergiu4995

Member
Registered
Banned
Azi am aplicat pt adsense si mi-a venit raspuns dupa cateva ore

Dupa aplicare am mai adaugat cate ceva in site si la continut titlul e de H3 si paragrafele majoritatea au un rand la fiecare titlu aaa da site-ul e facut de la zero,nu folosesc platforma,sugestii ? va rog frumos.
aa da prima pagina sunt 3 paragrafe fiecare avand un titlul si o poza mare.
Am dat tag la politica aia pt copii sunt 13 ani in webmaster.
Am fauct site-ul in genul lu' asta www.gokano.com si ei au adsense

Thank you for your interest in Google AdSense. Unfortunately, after reviewing your application, we're unable to accept you into AdSense at this time.

We did not approve your application for the reasons listed below.

Conținut insuficient: pentru a primi aprobare pentru AdSense și a afișa anunțuri relevante pe site, paginile trebuie să conțină suficient text pentru a putea fi examinate de specialiștii noștri și pentru a-i permite crawlerului să afle care este subiectul acestora.

Dacă doriți să rezolvați această problemă, consultați următoarele sugestii:

asigurați-vă că paginile conțin suficient text - site-urile care conțin în cea mai mare parte imagini, clipuri video sau animații Flash nu vor fi aprobate;
conținutul trebuie să cuprindă fraze și paragrafe complete, nu doar titluri;
asigurați-vă că site-ul este complet construit și lansat înainte de a trimite o cerere pentru AdSense - nu trimiteți cererea dacă site-ul este încă într-o versiune beta sau „în construcție” sau în cazul în care constă doar într-un șablon de site;
plasați codul de anunț pe o pagină live de pe site. Aceasta nu trebuie să fie pagina principală, însă paginile de probă care nu conțin altceva decât codul AdSense nu vor fi aprobate.
oferiți un sistem de navigare clar vizitatorilor, astfel încât aceștia să poată găsi cu ușurință toate secțiunile și paginile site-ului;
dacă doriți să valorificați videoclipuri de pe YouTube, solicitați înscrierea în programul de valorificare YouTube. Rețineți că blogurile și site-urile care conțin numai videoclipuri nu vor fi aprobate.
 
1. Site e prea nou
2. Vizite foarte Putin - minim 300 unici p zi
3. Site pare a fi facut special pentru Adsense
4. Thema sau template de prosta calitate sau arata a clona
5. Lipsa la contact, tos, DMCA unde e capul
6. Continut de slaba calitate sau copy/paste.
7. AI numerit un moderator ciufut care nu a facut sex de o Luna.
 
1. Daca nu esti firma mare e o prostie sa pui Adsense pe social network
2. Google nu prea accepta acest tip de site
3. Fa un cont pentru Google si cand reaplici pune datele de logare pentru a avea access. E bun wide acces la tot site.
 
Loading...
Back
Sus