Adsense - Ajutor

iulipwnz

Member
Registered
Ok, pana acum nu am folosit niciodata adsense, si as avea cateva intrebari.
As dori sa am raspunsuri doar de la persoane care folosesc/au folosit, si au idee despre ce vorbesc.
Adsense are ceva impotriva continutului copiat?(Nu am articole unice, aduc trafic din facebook)
Cam cand ar trebui sa fac o cerere pentru cont adsense ?De ce se tine cont, de pagini indexate,trafic,etc.
Cum aflu ce nise sunt profitabile ( adwords cpc ? )
Si cateva sfaturi in general daca aveti, sunt bine primite.
Multumesc
 
Adsense are ceva impotriva continutului copiat?(Nu am articole unice, aduc trafic din facebook)
Nu are treaba cu asta. Doar sa nu postezi filme sau seriale. In rest ca postezi doar text si un trailer totul e ok.
Cam cand ar trebui sa fac o cerere pentru cont adsense ?De ce se tine cont, de pagini indexate,trafic,etc.
Recomandarea mea este cand ajungi la minim 300 unici pe zi sau domeniul are 3 luni vechime si ceva continut acolo. Aici ma refer ceva mai mult decat 10 articole si alea copiate 100%.
Cum aflu ce nise sunt profitabile ( adwords cpc ? )
Pentru un blog de succes trebuie sa-l faci pe nisa care te pricepi. Daca o nisa chiar daca este super profitabila dar nu iti place, atunci sunt sanse sa nu faci nimic.

Sunt multe tool-uri pe net care te pot ajuta. Cea mai buna este google adword, dar sunt si altele. Cred ca am postat si pe forum cateva surse de gen.
 
Loading...
Back
Sus