Adsense - întrebări și răspunsuri

Salut baieti,
Am adaugat un site pentru Adsense. Azi am primit raspunsul ca nu am trecut peste verificarea lor pe motiv ca fac reclama la PTC-uri sau Get paid to read emails. Interesant este ca alte site-uri care trateaza aceleasi subiecte, au primit adsense. Continut am ( peste 100 de articole cu 1500 de cuvinte), am paginile cu ''About me'' sau Politica de confidentialitate, si tot nu am reusit sa trec. Ce as putea sa fac pentru a trece peste aceasta verificare? Ma gandesc ca pe pagina ''Home'', aveam cateva imagini de la niste articole despre anumite site-uri PTC, nu multe.
Multumesc aniticipat.
 
Salut baieti,
Am adaugat un site pentru Adsense. Azi am primit raspunsul ca nu am trecut peste verificarea lor pe motiv ca fac reclama la PTC-uri sau Get paid to read emails. Interesant este ca alte site-uri care trateaza aceleasi subiecte, au primit adsense. Continut am ( peste 100 de articole cu 1500 de cuvinte), am paginile cu ''About me'' sau Politica de confidentialitate, si tot nu am reusit sa trec. Ce as putea sa fac pentru a trece peste aceasta verificare? Ma gandesc ca pe pagina ''Home'', aveam cateva imagini de la niste articole despre anumite site-uri PTC, nu multe.
Multumesc aniticipat.
Păi ți-ai răspuns singur, scapă de acele articole sau măcar de imagini, mai este și chestia că poți să le ștergi temporar și după aprobare le pui iar, dar nu e ceva ce recomand.
Fă totul clean, primești aprobare și ții site-ul foarte clean 2-3 luni, după care încet-încet poți să adaugi și alte chestii, dar nu în exces

Luna trecută am aprobat 4 site-uri, tema allium e gold pentru adsense, cred că le place cel mai mult opțiunea aia din temă în care poți să pui meniul cu privacy policy, disclaimers, contact us și about us mai sus de logo și restul.
Din acele 4 site-uri, 3 aveau mai puțin de o lună de când au fost create, 2 dintre ele aveau 0 trafic, efectiv 0.
Tot ce am făcut a fost să adaug paginile menționate mai sus și 10 postări curate de peste 600 cuvinte fiecare. Simplu, easy, clean, nicio altă chestie.

Edit : pentru siguranță, se pune și un link cu textul "Home" în acel meniu, nu știu de ce anume e nevoie când poți simplu să dai click pe logo, dar ajută
 
Ultima editare:
Păi ți-ai răspuns singur, scapă de acele articole sau măcar de imagini, mai este și chestia că poți să le ștergi temporar și după aprobare le pui iar, dar nu e ceva ce recomand.
Fă totul clean, primești aprobare și ții site-ul foarte clean 2-3 luni, după care încet-încet poți să adaugi și alte chestii, dar nu în exces

Luna trecută am aprobat 4 site-uri, tema allium e gold pentru adsense, cred că le place cel mai mult opțiunea aia din temă în care poți să pui meniul cu privacy policy, disclaimers, contact us și about us mai sus de logo și restul.
Din acele 4 site-uri, 3 aveau mai puțin de o lună de când au fost create, 2 dintre ele aveau 0 trafic, efectiv 0.
Tot ce am făcut a fost să adaug paginile menționate mai sus și 10 postări curate de peste 600 cuvinte fiecare. Simplu, easy, clean, nicio altă chestie.

Edit : pentru siguranță, se pune și un link cu textul "Home" în acel meniu, nu știu de ce anume e nevoie când poți simplu să dai click pe logo, dar ajută
Adevarat, si eu am luat accept la un site cu 0 traffic :D doar ca am avut articolele ok pagina de privacy policy, contact us :D conteaza mult sa fie articolele cat mai ok si vei primi accept-ul lor :D
 

Ultimul timp văd site-uri care afișează reclame adsense în acest mod din ce în ce mai des.

Acoperă conținutul, oricât dai scroll reclama rămâne în mijlocul ecranului, iar butonul de închidere nici măcar nu funcționează, sau cel puțin pe telefon nu funcționează, pe calculator nu am testat.

Astfel veniturile din adsense sunt de zeci de ori mai mari, pentru că desigur clickuri neintenționate de la oameni care încearcă să închidă reclama.

Știe cineva cum faci asta fără ca să te blocheze adsense?

Ai putea zice că ei scot o plată, apoi îi blochează și trebuie alt cont adsense, dar domeniile au vechime, dacă o să îți blocheze 10 conturi adsense pe același domeniu, oare o să poți să fii aprobat iarăși pe acel domeniu și a 11-a oară?

Exemplul de mai sus este allfamousbirthday(.)com
 
Știe cineva cum aș putea face să se afișeze reclamă sub fiecare heading al postărilor în wordpress ? (h1, h2, h3, h4)
 
Ultima editare:
Ads insert parca se numește pluginul.
Mai poți face sau cauta ub code care atunci cand găsește tag h1 sau h2 in pagina dedesubt sau deasupra sa afișeze reclama.
Multa grija daca ai multe tag in pagina pentru ca îți va afișa multe reclame, care poate duce la probleme la cont.
 
Ads insert parca se numește pluginul.
Mai poți face sau cauta ub code care atunci cand găsește tag h1 sau h2 in pagina dedesubt sau deasupra sa afișeze reclama.
Multa grija daca ai multe tag in pagina pentru ca îți va afișa multe reclame, care poate duce la probleme la cont.
Îl știu, e cel mai bun plugin, poți customiza în nenumărate metode, singura problemă este că nu merge la paginile cu AMP (este opțiunea, dar nu funcționează)
 
Daca ai rank math activează AMP si vezi daca merge.
Am încercat și cu alt plugin AMP, am încercat și să pun prioritatea pluginului de ads la 1, am încercat toate modalitățile de implementare de pe website-ul pluginului, nu vrea să meargă pe paginile cu AMP și gata

Dacă poate cineva face un cod pentru functions.php prin care să introduc reclamele după fiecare h1, h2, h3, h4, plătesc (deja contactați-mă pentru a ne înțelege la preț)

Mă gândesc că se poate de făcut un filtru prin care să treacă conținutul până a ajunge la utilizator și să îl arate cu reclame
 
Am încercat și cu alt plugin AMP, am încercat și să pun prioritatea pluginului de ads la 1, am încercat toate modalitățile de implementare de pe website-ul pluginului, nu vrea să meargă pe paginile cu AMP și gata

Dacă poate cineva face un cod pentru functions.php prin care să introduc reclamele după fiecare h1, h2, h3, h4, plătesc (deja contactați-mă pentru a ne înțelege la preț)

Mă gândesc că se poate de făcut un filtru prin care să treacă conținutul până a ajunge la utilizator și să îl arate cu reclame

Dar, iti trebuie neaparat AMP?

AMP is not a ranking factor and should only be a priority for implementation if you're a publisher or news outlet.

Sunt de acord cu afirmatia de mai sus.
 
Dar, iti trebuie neaparat AMP?

AMP is not a ranking factor and should only be a priority for implementation if you're a publisher or news outlet.

Sunt de acord cu afirmatia de mai sus.
La 90% din site nu este necesar daca e responsive.
 
AMP is not a ranking factor and should only be a priority for implementation if you're a publisher or news outlet.
La acest site google a indexat paginile cu AMP într-un mod interesant, dai click pe link de pe google și te duce pe https://www.google(.)com/amp/s/siteulmeu.com/post

Și nu vreau să pierd asta. Poate nu ajută de fapt, dar oricum
 
Atunci e "simplu".
Instalezi AMP de la Google.
Generezi un code ads AMP din contul AdSense.
Baga codul direct in plugin amp sau in adinsert.
 
Bagi codul de auto ads de la google in AMP si nu mai ai treaba Insert ad code into the AMP version of your WordPress site - Google AdSense Help
 
Până la urmă am cumpărat versiunea pro a pluginului ad inserter (20€) și m-au ajutat ei să rezolv problema, vă mulțumesc pentru sugestii
 
Loading...
Back
Sus