Adsense - întrebări și răspunsuri

Iurra838

你为什么要浪费时间翻译这个?
Registered
Full Member
Am văzut că nu este niciun topic destinat pentru Google Adsense unde oamenii pot pune toate întrebările legate de subiect, fiind nevoiți să creeze topic nou pentru fiecare întrebare în parte, deci cred că acesta e binevenit.

Ca să încep eu, de câteva luni întâmpin o problemă cu ei, de fiecare dată când trimit un site la ei și e acceptat, peste câteva ore primesc restricție "Temporary ad serving limit placed on your AdSense account", cică ar trebui să facă review și să scoată asta, dar am site-uri care stau așa încă din septembrie, la un site acceptat azi am reușit să fac doar un ad view și am primit asta ... Știe cineva ce aș putea face ?
 
Salut! Lucrez zilnic cu Goole Ads (DFP) daca ai intrebari, posteaza linistit.

Mesajul respectiv il poti avea din 2 motive:
  1. Traficul catre site este suspect si posibil sa fie spam/fake
  2. Automat intrii in categoria asta pana termina ei cu scanatul siteului si sa inteleage ce content ai pe site.
Asta e oficial raspunsul: Ad serving limits - AdSense Help.
 
Temporary ad serving limit placed on your AdSense account", cică ar
Asta iti apare pe email nu?
Asa apare si la mine, adica primesc mesaje si cand intru in cont nu am nimic.
Ai grija daca postezi ceva legat de covid ca iti suspenda pagina sau site.
 
  1. Traficul catre site este suspect si posibil sa fie spam/fake
  2. Automat intrii in categoria asta pana termina ei cu scanatul siteului si sa inteleage ce content ai pe site.

Traficul e doar din google search la toate site-urile pe care le-am dat la google :)

Faza e că nu înțeleg cât ia asta cu scanatul, adică din septembrie până în ianuarie este ceva

Asta iti apare pe email nu?
Asa apare si la mine, adica primesc mesaje si cand intru in cont nu am nimic.
Ai grija daca postezi ceva legat de covid ca iti suspenda pagina sau site.
Da, asta apare pe email, dar și la cont e la fel, adică din 100 de page views poate-poate am un ad view
N-am postat nimic de covid
 
Vezi ca este un articol de optimizare reclame AdSense aici postat de mine.
Trebuie sa faci in asa fel incat userul sa viziteze cel putin 2 pagini sa afișeze ads.
 
4981

Cam asa arata in mod normal statisticile :))

Dar cred ca m-am prins, asta se intampla dupa ce bifez auto ads la cont nou, cel mai bine ti le pui tu manual, uneori chiar google le afiseaza in locuri care nu sunt ok si apoi dau vina pe tine

Am mai trimis acum 2 site-uri spre aprobare si vin cu un raspuns daca acesta e motivul
 
Dar cred ca m-am prins, asta se intampla dupa ce bifez auto ads la cont nou, cel mai bine ti le pui tu manual,
Am spus si eu asta intr-un topic.
Manual e mai bine si fiecare tip de reclama la locul ei. Asa vei avea un rpm mult mai bun.
 
Din graficul prezentat de tine, in primele 2 săptămâni ai avut trafic 0, in următoarele 2 săptămâni a sărit. Este o creștere ne- naturală din punctul lor de vedere, au dreptate. Ești suspectat probabil de trafic spam
 
Incearca metoda de aici, care ar trebui sa iti mareasca rpm si cpc.
Cei care au testat metoda pana acum au vazut schimbari in bine.
 
Din graficul prezentat de tine, in primele 2 săptămâni ai avut trafic 0, in următoarele 2 săptămâni a sărit. Este o creștere ne- naturală din punctul lor de vedere, au dreptate. Ești suspectat probabil de trafic spam
Păi vezi că atunci am băgat site-ul, până atunci nu era niciun site aprobat pe acel cont
 
Păi vezi că atunci am băgat site-ul, până atunci nu era niciun site aprobat pe acel cont
Tia aprobat noul site?
Si daca ne poti spune ce tip de continut ai pe noul site trimis spre aprobare.
 
Salutare. Treaba cu limitarea este ceva mai complicat...
Am fost limitat de mai multe ori pe mai multe conturi si pot spune urmatoarele (atentie..pe un cont de mai multe ori): (Trafic viral si organic)
  • cea mai scurta limitarea a fost de 25 de zile
  • cea mai luna limitare a fost de circa 3 luni.
Recomandari:

NU umbla la anunturi de nici un fel. Pur si simplu lasa-le asa cum sunt, si iti garantez ca vor reaparea mai devreme sau mai tarziu (asta in cazul in care nu ai schimbat codurile cu altele noi si etc)
 
Pe browser de la Facebook nu afișează reclame AdSense.
Testat pe mai multe site cu AdSense si rezultatul este la fel.
Intrat pe normal afișează reclame.
E bun de testat daca si la voi e la fel.
Daca e adevărat si este peste tot, atunci traficul din social media nu aduce nici un beneficiu.
Testat pe mobil și tableta.
 
Pe browser de la Facebook nu afișează reclame AdSense.
Testat pe mai multe site cu AdSense si rezultatul este la fel.
Intrat pe normal afișează reclame.
E bun de testat daca si la voi e la fel.
Daca e adevărat si este peste tot, atunci traficul din social media nu aduce nici un beneficiu.
Testat pe mobil și tableta.
Reclamele apar. Da-le ragaz 5 minutele si apar.
Posteaza pe fb dupa 5-10 minutele dupa ce ai postat pe.site.
 
Reclamele apar. Da-le ragaz 5 minutele si apar.
Posteaza pe fb dupa 5-10 minutele dupa ce ai postat pe.site.
am stat pe site, vizitat 3-7 pagini si absolut nici o reclama.
De asta e bine de testat pentru a vedea daca este peste tot.
de retinut ca nu vorbesc despre articol nou, ci articole postate de mult timp, asta la mine, la altii articole vechi si la fel.
 
Eu ma refeream la cele noi. La cele vechi este la fel de simplu. Pur si simplu intri pe postare, dai 3 4 refreshuri...si dupa va aparea...poate este de ras...dar la mine functioneaza..ne poti da exemplu te rog.
 
Eu ma refeream la cele noi. La cele vechi este la fel de simplu. Pur si simplu intri pe postare, dai 3 4 refreshuri...si dupa va aparea...poate este de ras...dar la mine functioneaza..ne poti da exemplu te rog.
Asta TU, dar userul normal nu da 4 refresh, citeste si pleaca, unde foarte rar mai intra si pe altul.
Daca tu ai 1000 pe zi care intra asa, atunci ai pierdut destul.
 
Nu ai inteles ideea. E vb de postarile care le faci pe social, la niste postari din website mai vechi , nu? In cazul in care faci manual postarea pe social, poti 'activa reclamele' cum.am.zis mai sus. Spre ex eu am.avut un site.mai vechi..l-am repus pe.picioare si imi afisau reclamele doar pe index...dupa am.aplicat metoda mea..si am reusit sa le fac sa apara..pregatite pt a fi postate pe fb.
 
Salut! Am un site cu adsense de cateva luni, iar pe unele pagini din site nu apar reclame, doar spatii goale. Uneori daca dau refresh la pagina de cateva ori apar.
Am cam 1000 unici pe zi trafic.
De cand a crescut traficul am primit si "blocare afisare reclame" pe unele pagini pe motiv de dmca... Sa fie din cauza pozelor puse pe acele pagini?
Cum imi recomandati sa procedez?
Multumesc!
 
Loading...
Back
Sus