Scam adsdime.com cere refund dupa ce platete

Guccii53

Member
Registered
Salutare tuturor ca tot veni veni vorba de acest site am sa deschid discutia de alt site care acelasi template ca meloads se numeste adsdime.com acum doua luni au intra pe site-ul care il detin si mau rugat sa pun reclama de la ei toate bune si frumoase pana am primit prima plata de la ei prin paypal astazi 1 octombrie am decis sa renunt la ei pentru ca nu plateau cum trebuie. La doua ore primesc email de la ei si ma intreaba ca de ce am scos reclama de la ei, le spun imi pare rau de azi nu mai pot continua cu voi. Dupa aproximativ 10 minute ma trezesc cu disputa pe paypal de la ei ca isi vor bani inapoi pe ce mia facut plata cu subiectul ca nu prestat servicile lor in momentul de fata ei imi datoreaza suma de 142$. Am atasat toate dovezile despre acest site sa vedeti si voi . Screenshot Screenshot
37523753
 
De asta atunci cand renunt la o retea de reclame si ei ma intreaba de ce, le spun ca e doar o mica pauza si revin in maxim 2 saptamani, iar cu timpul uita de mine
 
Salutare,
In aceasta seara am primit pe email o invitatie pe un nou adnetwork exact cum am primit si cand a fost vorba de adsdime dupa care mi-am luat teapa.
Mesajul primit este urmatorul:

Hi We are inviting you to join our POPunder ad network. Our CPM Rates Tier 1 countries ($1 to $5 per 1000 unique views) Tier 2 countries ($0.50 to $1) Tier 3 countries ($0.20 to $0.50) We also offer direct links. Minimum withdrawal is $5 via paypal and bitcoin. Payments sent daily. Join us Submit site Create popunder codes Enjoy high earnings. Join here bitsads xyz

Mi-au atras atentia cateva lucruri unul dintre ele a fost faptul ca la fel ca si in cazul cu adsdime am primit un mesaj similar de invitatie
Folosesc acelasi script ( poate nu este relevant )
Si am facut o verificare pe whois si domeniul este creat pe data de 16 Martie (acum 8 zile)
Domeniul xyz ( printre cele mai ieftine da de banuit )
Si coincidenta si mai mare este faptul ca pe whois apare ca data de creare tot 16 Martie ( acum 8 zile)

Nu stiu daca au vreo legatura unul cu celalalt dar am vrut doar sa va atrag atentia sa aveti grija, nu spun ca e scam ca la adsdime, meloads, adsaturn etc.

Ne-am cam saturat toti sa ne luam tepe, sa nu primim banii si sa altii sa isi bata joc de noi, de munca noastra si de traficul pe care il generam.
Take care !
 
Loading...
Back
Sus