Ads facebook!

Pai nu ar trebui acest lucru. Incearca STOP si vezi daca se mai intampla acest lucru.
Daca deschzi ticket si te plangi de serviciile lor, iti vor inchide contul, asa cum au patit multi.
 
Pai nu ar trebui acest lucru. Incearca STOP si vezi daca se mai intampla acest lucru.
Daca deschzi ticket si te plangi de serviciile lor, iti vor inchide contul, asa cum au patit multi.
Iti inchide contul ciar si daca mai ai sa le dai banii din reclamele folosite? :)) sau doar daca e pe 0
 
Iti inchide contul ciar si daca mai ai sa le dai banii din reclamele folosite? :)) sau doar daca e pe 0

sincer nu le pasa lor de cateva sute de dolari cat sa folosit pt o reclama,iti suspenda contu direct fara drept de reactivare daca asa vor fara sa le pese ca tre sa le achiti,..ii cred in stare dupa cate restrictii si modificari dure au aplicat pe platforma
 
sincer nu le pasa lor de cateva sute de dolari cat sa folosit pt o reclama,iti suspenda contu direct fara drept de reactivare daca asa vor fara sa le pese ca tre sa le achiti,..ii cred in stare dupa cate restrictii si modificari dure au aplicat pe platforma
Pai asa fac rost de un cont activat , cheltui 20-40$ in reclama pana ajung la limita aia de 200 cand cere plata si gata, pot sa il blocheze :)) reclama free de 160$
 
Poti face si altceva. Blocheaza la banca cardul. Schimba-l . Am facut asta de pe un cont. Nu l-au blocat. Doar ca mai primesc pe el mesaje ca sunt dator la companie
 
daca facem asa ceva... sa nu mai platim... pagina nu va fi stearsa?
La mine a fost situatia asa. Am facut un cont separat, de unde am facut publicitate pentru pagini din site-ul unui client. El a dat un card special petru acest gen de cheltuieli. Dupa ce s-a terminat perioada convenita de publicitate, clientul nu a mai alimentat cardul. Numai ca taxarea de la facebook , pe ultima luna, a venit dupa ce clientul nu a mai alimentat cardul. Pa si la revedere. Nici contul nu a patit nimic, nici pagina asociata afacerii clientului. Pe de alta parte, am prezentat intr-un topic problema pe care am avut-o eu, cu afacerea mea, cu contul meu, cu cardul meu, totul perfect legitim si platit la timp. Cardul nu a mai focst acceptat dintr-odata, contul meu personal nu mai are voie sa faca publicitate. De ce? Nu stiu. Am incalcat ceva guidelines, nu stiu care, nu as fi facut nimic aiura cu bunastiinta in acest caz.
 
ai probleme cu ei, adica sa te dea in judecata, daca faci promovare de 25 de dolari, si nu ii mai platesti? (faci in asa fel incat sa iti inchida contu :D :D), si plus de asta pagina sa fie [e un cont cu cheltuieli zero? :D
 
ai probleme cu ei, adica sa te dea in judecata, daca faci promovare de 25 de dolari, si nu ii mai platesti? (faci in asa fel incat sa iti inchida contu :D :D), si plus de asta pagina sa fie [e un cont cu cheltuieli zero? :D
Nu iti face nimeni nimic, am un cont cu bussines pe care am creat 5 conturi de ads (ca 5 e maxim) si pe toate am datorie 200$ x5 de anul trecut din vara. La modalitati de plata a fost un card care nu mai exista si paypal care ii dai cancel usor din setari sa nu poata sa mai i-a bani..
 
Putin offtopic legat de facebook si campanii, nu va bazati pe faptul ca aveti aveti sa le dati bani si ca nu o sa va inchida contul / paginile de facebook, ii cam doare in cot pe ei, stiu asta dintr-un caz real in care contul personal a fost inchis pentru ca pe contul respectiv au fost niste pagini pe care au fost publicate niste clipuri video care au primit report. Contul personal a fost inchis, problema mai mare este ca nu se mai putea loga in business manager unde erau campaniile si nici sa le faca plata pentru campanii (suma nu era deloc mica, vreo 20k euro)
 
Putin offtopic legat de facebook si campanii, nu va bazati pe faptul ca aveti aveti sa le dati bani si ca nu o sa va inchida contul / paginile de facebook, ii cam doare in cot pe ei, stiu asta dintr-un caz real in care contul personal a fost inchis pentru ca pe contul respectiv au fost niste pagini pe care au fost publicate niste clipuri video care au primit report. Contul personal a fost inchis, problema mai mare este ca nu se mai putea loga in business manager unde erau campaniile si nici sa le faca plata pentru campanii (suma nu era deloc mica, vreo 20k euro)

Il inchide, facem altul, mergem mai departe. Easy.
 
pai bine si nu poate sa trimita ceva pe adresa de la card? o citatie cum ca vezi ca ai de platit 35 de euro? sau ceva?
 
pai bine si nu poate sa trimita ceva pe adresa de la card? o citatie cum ca vezi ca ai de platit 35 de euro? sau ceva?
Buna gluma, daca imi esti prieten si iti dau paypal-ul meu sa iti faci o plata, inseamna ca tot ce cheltui tu dupa aia vine peste mine? :)) nu prea.
 
Buna gluma, daca imi esti prieten si iti dau paypal-ul meu sa iti faci o plata, inseamna ca tot ce cheltui tu dupa aia vine peste mine? :)) nu prea.
referitor la ce am spus mai sus... dau un exemplu... mi-am facut cont nou de facebook + cont nou de paypal (la care am adaugat cardul meu de la banca transilvania). Am creat o reclama, mi-a aprobata ruleaza perfect, am scos cardul din paypal. Ceva probleme pe viitor?
 
referitor la ce am spus mai sus... dau un exemplu... mi-am facut cont nou de facebook + cont nou de paypal (la care am adaugat cardul meu de la banca transilvania). Am creat o reclama, mi-a aprobata ruleaza perfect, am scos cardul din paypal. Ceva probleme pe viitor?
Nu, doar ca data viitoare cand mai ai nevoie de reclama trebuie sa platesti suma restanta ca sa poti face alta, sau faci alt cont ads.
 
referitor la ce am spus mai sus... dau un exemplu... mi-am facut cont nou de facebook + cont nou de paypal (la care am adaugat cardul meu de la banca transilvania). Am creat o reclama, mi-a aprobata ruleaza perfect, am scos cardul din paypal. Ceva probleme pe viitor?


la conturi noi cand creezi reclame iti baga suspend la cont si iti cere verificare... nu e chiar asa de simplu... ei deobicei la conturi suspecte le suspenda contul de ads si iti cere act de identitate...nu pot fi asa pacaliti usor...suspenda conturi de reclame iar daca incerci dupa altele suspecte risti sa ti le suspende...au verificari pe ipuri clase ip si chiar si MAC de la device il pot vedea ... ei te ard cand creezi reclama..atunci verifica contul tau ,conectarile etc la el...
 
Loading...
Back
Sus