Ador cand lumea imi spune ca este IMPOSIBIL

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cred ca cel mai rau pentru oricine care are o abilitate, este foarte bun in ceva, e sa nu aiba imaginatie si curiozitate. Fara acestea doua nu am putea merge mai departe, sa ne depasim limitele.

Acum un an si ceva cauta un developer sa imi fac ceva si pe toti care i-am contactat dupa ce le-am spus ce vreau au spus ca este IMPOSIBIL DE FACUT.
Am tot incercat sa gasesc pe cineva sa faca dar fara succes.
In navigarile mele pe net am gasit acum cateva zile exact ceea ce voiam sa fac eu de mai bine de un an si care toti imi spuneai ca este imposibil.
Nu voi spune numele la program sau ce face. Ideea la topic este ca nimic nu este imposibil, chiar daca toti din jurul tau spun asta.
Problema mea este ca nu stiu sa scriu pur code pentru a realiza programe sau scripturi. Daca as fi stiut cu siguranta as fi realizat multe.
Nu este prima oara cand vreau sa fac ceva si lumea spune ca e imposibil iar la o anumita perioda de timp cineva a facut acel ceva.
 
E imposibil sa faci cursuri pe codecademy.com ! Nici macar sa nu incerci sa faci asa ceva ! Este imposibil ! Nu ai cum sa reusesti ! In 3 saptamani nici nu inveti php nici nu vei stii ce-i aia o functie ! Nu incerca asa ceva acasa ! o_O
 
Acum 6 luni nu stiam nici cei meta description la seo, webmaster tools,etc. Acum 80% din trafic imi vine din cautari pe google si nu trebuie sa fac nimic, vorba aia, decat sa adaug in continuare continut si sa tin cont de anumiti factori, iar altii cer contract seo pe 12 luni cu 300euro lunar minim, ptr seo si nu rezulta nimic la final decat bani pierduti...Nu zic ca e usor sa inveti, dar in timpul asta nu credeam ca pot invata cate am invatat in aceste luni.
Si 90% din cunostinte dobandite sunt prin cautarile pe google si sute/mii ore de citit si teste. Nimic nu este imposibil. Nu stii cum sa faci in acest moment, dar nimic nu este imposibil.

Tin minte si acum, cand am facut un curs de webdesign acum vreo 10-12 ani.. ii zisesem la profesor ca as vrea sa fac un motor de cautare de produse ce se vind in romania, ca sa gasesti cel mai mic pret in magazinele din Romania. Mi-a ras fals, iar ca prostul nu am incercat nici macar sa fac...Apoi a aparut price.ro care a ajuns sa castige mii de euro....
 
Loading...
Back
Sus