Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Conversiile sunt altă poveste. Pentru site-urile care nu ne sunt deloc rentabile și le dăm reject pentru că suntem constant în minus cu ele - nu le banăm, le respingem, spre deosebire de cele cu click fraud - pe cele cu Low CR - le plătim și suma din balanță, ce le-a rămas.
 
Fie cum spuneti Dv. De ce nu ignorati toate click-urile frauduloase si faceti plata cu cele care considerati ca nu sunt frauduloase?
 
Pentru că momentan sistemul nu face diferența între cele două. O dată ce au fost depistate clickuri frauduloase - se blochează întreg contul
 
catalino lasa vrajeala cu sistemu a prins automat ca a fraudat,daca aveati sistem ce prindea ca fraudeaza cineva suspenda bani automat zilnic,iar voi suspendati doar saptamanal si sigur e manual de la angajati vostri write off ala deci clAR NU E NICIUN SISTEM, stim toti ca nu aveti niciun sistem asa ca lasa vrajeala asta de doi bani, voi verificati clikcurile si tin sa ma gandesc ca intrati sa dati clikcuri la uni la care nu vreti sa le platiti ca apoi sa faceti ssh sa le dati sigur asa se intampla pentru ca din partea unor rusi te poti astepta la orice,cica e firma engleza da de unde e toata ziua rusa =)) , cum multi iau write la voi?toti fraudeaza catalino? firma adnow e moarta spre faliment multi au plecat de la aceasta companie rusa , nu recomand nimanui , servici si preturi pe click jalnice
 
Ultima editare de un moderator:
catalino lasa vrajeala cu sistemu a prins automat ca a fraudat,daca aveati sistem ce prindea ca fraudeaza cineva suspenda bani automat zilnic,iar voi suspendati doar saptamanal si sigur e manual de la angajati vostri write off ala deci clAR NU E NICIUN SISTEM, stim toti ca nu aveti niciun sistem asa ca lasa vrajeala asta de doi bani, voi verificati clikcurile si tin sa ma gandesc ca intrati sa dati clikcuri la uni la care nu vreti sa le platiti ca apoi sa faceti ssh sa le dati, cum multi iau write la voi?toti fraudeaza catalino? firma adnow e moarta spre faliment multi au plecat de la aceasta companie rusa , nu recomand nimanui , servici si preturi pe click jalnice
Uau.....Moartă spre faliment? De aia suntem lideri pe Ro? Alege altă rețea! Cine ne alege pe noi, face bani frumoși din site. Cine nu vrea - poate alege serviciile altei companii.
 
Uau.....Moartă spre faliment? De aia suntem lideri pe Ro? Alege altă rețea! Cine ne alege pe noi, face bani frumoși din site. Cine nu vrea - poate alege serviciile altei companii.
lideri?la ce sunteti nene lideri?la suspendari plati? lideri? de adsense ai auzit mai doamno? doamne cand te aud ca te lauzi asa fara motiv , cica lideri ,lasane cu rusi tai nu vezi ca toti se plang de voi? in fine....
 
@Adnow am observat ca discutia curenta se cam extinde si nu se ajunge la o solutie, am inteles ca se lucreaza continu la imbunatatirea sistemul dar nu mi se pare logic ca sa nu fie elementele de baza configurate, astfel as avea cateva intrabari pentru dvs

1. Tinand cont de fisieru JS care face configuratia userilor si loadul la ad, de ce nu exista filtere pentru click-uri multiple ? (se poate restrictiona numarul de clickuri per user per ad)
2. Daca la clientul X cineva ii face clickjacking, scriptul dvs de ce nu are protectie impotriva clickjacking? (Poate clientul nu este programator pentru a sti configura siteul/serverul)
 
lideri?la ce sunteti nene lideri?la suspendari plati? lideri? de adsense ai auzit mai doamno? doamne cand te aud ca te lauzi asa fara motiv , cica lideri ,lasane cu rusi tai nu vezi ca toti se plang de voi? in fine....
Nu concurăm cu Adsense.
 
@Adnow am observat ca discutia curenta se cam extinde si nu se ajunge la o solutie, am inteles ca se lucreaza continu la imbunatatirea sistemul dar nu mi se pare logic ca sa nu fie elementele de baza configurate, astfel as avea cateva intrabari pentru dvs

1. Tinand cont de fisieru JS care face configuratia userilor si loadul la ad, de ce nu exista filtere pentru click-uri multiple ? (se poate restrictiona numarul de clickuri per user per ad)
2. Daca la clientul X cineva ii face clickjacking, scriptul dvs de ce nu are protectie impotriva clickjacking? (Poate clientul nu este programator pentru a sti configura siteul/serverul)
parerea mea este ca nu se doreste, astept si eu raspunsul lor la intrebarile tale
 
Pentru că momentan sistemul nu face diferența între cele două. O dată ce au fost depistate clickuri frauduloase - se blochează întreg contul

Ok deci sa inteleg ca bani de pe traficul platit de
Pentru că momentan sistemul nu face diferența între cele două. O dată ce au fost depistate clickuri frauduloase - se blochează întreg contul

Ok, pot sa va dau poze din google analytics cum ca TRAFICUL NU A FOST FAKE + keyword-urile de pe care a venit.
 
Voi numa nu intelegeti. Adnow nu e scam.
Atata timp cat voi produceti $$$$ pentru ei prin conversii e Ok.
Atunci cand ai mai multe clickuri si conversii "ZERO" ei pierd bani ( trebuie sa plateasca din buzunar)
Cam asa sta treaba
Si de aici cele enumerate mai sus.
 
Voi numa nu intelegeti. Adnow nu e scam.
Atata timp cat voi produceti $$$$ pentru ei prin conversii e Ok.
Atunci cand ai mai multe clickuri si conversii "ZERO" ei pierd bani ( trebuie sa plateasca din buzunar)
Cam asa sta treaba
Si de aici cele enumerate mai sus.

Eu din cate stiu adnow e PPC si pe site-ul lor oficial nu scrie ca platesc pe conversii, anunta-ma daca am gresit.
 
Eu sunt deocamdata multumit.
Ce-i drept,sunt la inceput , am primit abia o plata destul de minca de 300$ (am prins o zi)
Am CTR 1-1.2 .... CPM 0.25-0.32 ... fac 350$-450$ / zi ... dupa cateva calcule as fi luat mult mai mult cu adsense, dar abia am inceput proiectul asta in care am bagat destui bani (si inca bag) iar de pe adnow primesc saptamanal banii...teoretic..sa vedem si practic.
Si eu am cateva click-uri frauduloase,desi nu stiu cine ar avea nevoie de 500 click-uri frauduloase cand are online 3000-5000 oameni mare parte din zi.
Ar fi culmea ca pt aceste erori sa mi se suspende contul.
 
Uau.....Moartă spre faliment? De aia suntem lideri pe Ro? Alege altă rețea! Cine ne alege pe noi, face bani frumoși din site. Cine nu vrea - poate alege serviciile altei companii.
Țin să reamintesc, poate ați fost dar mai e o firmă care plătește mult mai bine și nimeni nu se vaită că nu și-au primit banii și în plus 28$ e egal cu 0 pentru o companie atât de mare cum sunteți voi, normal și legal faceți plata și după suspendați site-ul, nu e vina nimănui că sistemul vostru poate fi fraudat!
 
Țin să reamintesc, poate ați fost dar mai e o firmă care plătește mult mai bine și nimeni nu se vaită că nu și-au primit banii și în plus 28$ e egal cu 0 pentru o companie atât de mare cum sunteți voi, normal și legal faceți plata și după suspendați site-ul, nu e vina nimănui că sistemul vostru poate fi fraudat!
Cred că toate rețelele fac la fel, doar că unele dau explicații, altele - nu prea. Eu vă înțeleg nemulțumirile, dar încerc să fiu transparentă cu voi. Singurul lucru ce ține de voi este să aveți trafic calitativ. Site-ul se suspendă automat când se depistează duble. Site-urile care nu au trafic calitativ pățesc de obicei acest lucru. Noi într-adevăr putem reîntoarce unele site-uri pe care sistemul le-a respins.
 
Păi asta e de apreciat că le întoarceți, orce companie le-ar intoarce pe o sumă mult mai mică decât ceea care este normală, presupun că cele întoarse nu le mai oferiți rata de 0.04$ per click, deși la voi rata mai mult de o săptâmănă nu ține.
 
Țin să precizez, și eu aș băga Adnow dar pe o sumă de 200$ per lună și banii prima oară să mă asigur că nu e [HASHTAG]#SCAM[/HASHTAG]
 
Loading...
Back
Sus