Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

pai nu vor , din cauza odata si odata cine este webmaster o sa se destepte si automat o sa se pise pe aceasta retea , deasta spuneam mai sus ,daca esti prost platesti .Dece sa iti deschida mintea sa te ajute ?Deasta sunt suparat ca ,va plangeti aici ca este x ,etc .Cu timpul veti capata experienta si veti vedea unde ati [HASHTAG]#gresit[/HASHTAG].De aseme
Dimpotriva, in aceasta perioada, traficul scade ca si volum, la fel si CTR-ul, ecpm-ul. Dupa sarbatori de obicei isi revine
Atentie ! nu am facut eu masterat , am scoala vietii , dar de cand pana cand trafficul scade pe internet?(ma refer sa se simta la un webmaster,lumea dinpotriva este in condediu si aloca si mai mult timp internetului ) exista criza in internet ? ! HEHE asta am sa o tin minte.Nu uitati orice cuvant la care te gandesti tu acum se cauta de cel putin 100.000 de ori pe zi pana la 1 million in orice limba,Iar dumneavoastra precizati exista criza ,scadere? Unde ati facut scoala ? acum depinde de cum promovezi situl tau in cuvintele cheie .(de cand pana cand nu se mai vinde painea in Romania pe perioada sarbatorilor? ) eu mereu din contra cumpar si mai mult de cand ma stiu .Voi !webmasterilor cumparati mai putina paine ?
Doi la mana ,De sarbatori toti cei care cumpara publicitate maresc preturile alta gafa , you tube este mega plin cu ce am confirmat (pe perioada sarbatorilor de iarna cpm si cpa au un procent de cel putin 50 %,click dublu etc in urcare ca plata ) Nu folosesc aceasta platforma , imi spun doar opinia , nu support minciunile in general , nimic personal .De asemenea scz daca am ofensat pentru off topic.
 
Am negociat la 0,03. Si intr-adevar a fost vorba de o zi in care ti-a scazut tariful, iar azi ti l-a marit la loc :)
A fost doar o zi insa pe mine ma deranjeaza ca nu sunt anuntat cand se intampla asta, trebuie mereu sa imi calculez veniturile si tariful. Mi s-ar parea ok sa primesc o notificare sau un e-mail. A inceput sa imi fie jena sa ii scriu mereu lu' Catalina ca iar mi s-a schimbat tariful desi am stabilit unul fix.
 
Asa-s unii romani :)) NU RECOMAND ADNOW. Sunt niste tepari. Te platesc doar daca ai un site mare si daca tii reclama incontinuu, si atunci cu mari intarzieri si cpc scazut, contorizare proasta si multe altele. Am facut 20 si ceva de $, am stat 2 luni sa astept si eu plata (am scos reclama ca vedeam ca plata nu mai vine) la fiecare ticket imi spuneau ca "cel mai probabil duminica se va "forma" plata) si dupa inca o luna cam asa s-au gandit sa-mi blocheze contul si sa-mi spuna ca am violat tos-ul :)) dar pana sa vina data platii nu au sesizat asta. S-au gandit ca ies pe pierdere daca imi fac si mie plata asta mica :(.
https://gyazo.com/a66df3943cb7f130d5e424caae082d90
https://gyazo.com/0a0df4292579684c318da680983ae3fc
 
Ultima editare:
Am tinut si eu Adnow pe un site de filme cu trafic in jur de 2-3k.
Am facut 20 si ceva de dolari si am retras, nu am avut nicio problema.
 
Nici cele straine nu sunt stralucite pe Romania. Putine ofera cat de cat un cpc decent. In general lumea ii tine pe astia pentru plata saptamanala cica dar tot la net30 se ajunge sau mai mult..asta daca mai prinzi si data platii. Platesc doar pe cine vor si in general pe cei cu site-uri mari care le aduc venit mai mare. Cu restul care fac sub 1/200$ lunar ii dau afara dar nu direct, asa dupa 1/2/3 luni cand cer plata si aia prin ticket ca altfel uita de tine.
Eu recomand MGID :D plata la 100 net 30 dar macar esti mai sigur decat sa stai pe mana romanilor.
 
Ma uit pe topicul asta si vad multi posteaza aiurea doar asa de dragul de a face posturi.Eu am fost unul dintre acei cei care nu si-a luat bani de la Adnow.I-am tinut de proba am vazut ca mi-au anulat plata,iam scos in secunda 2 dupa aia si cu asta basta.Parerile sunt impartite uni isi iau bani uni nu.Fratilor nu va convine ii inlocuiti si gata sunt alte si ale retele nu va tine Adnow cu forta sa le tineti reclamele cu lunile apoi va plangeti ca nu va plateste.
 
Nici cele straine nu sunt stralucite pe Romania. Putine ofera cat de cat un cpc decent. In general lumea ii tine pe astia pentru plata saptamanala cica dar tot la net30 se ajunge sau mai mult..asta daca mai prinzi si data platii. Platesc doar pe cine vor si in general pe cei cu site-uri mari care le aduc venit mai mare. Cu restul care fac sub 1/200$ lunar ii dau afara dar nu direct, asa dupa 1/2/3 luni cand cer plata si aia prin ticket ca altfel uita de tine.
Eu recomand MGID :D plata la 100 net 30 dar macar esti mai sigur decat sa stai pe mana romanilor.

ti se pare tie ca adnow e firma romaneasca?creca confunzi alte firme cu adnow.nici adnow nici mediavenus nici alte nu sunt firme din Romania
 
Eu va spun sincer..nu stiu cum platesc si daca platesc...dar eu unul nu imi stric designul la site ..cu reclamele lor foarte urate...+ din cate vad e ca la loto ..alti castiga alti nu.
Iar daca intru pe un site si vad reclame adnow..am iesit..acel site nu imi inspira incredere...nu stiu dece am acest feeling cu reclamele lor fff urate...Parerea mea.
 
ti se pare tie ca adnow e firma romaneasca?creca confunzi alte firme cu adnow.nici adnow nici mediavenus nici alte nu sunt firme din Romania
Nu confund nimic. Mai putin conteaza unde este inregistrata firma. Eu am zis doar ce am patit cu ei si atata tot, cat timp sunt si romani acolo..
---
N-am venit aici sa ma plang ca nu am primit plata. Am scris ce am patit ca sa stie lumea ce risc ii asteapta daca ii incearca.
 
Fix asa imi spune si mie "plata se va forma maxim vineri","moderatorul verifica sursa traficului","plata se va face maxim pana duminica cel tarziu" etc etc de vreo 2 luni nu am cine stie ce trafic maxim 0.5 pe zi dintr-un site de stiri .Intr-adevar Adnow.Com este o mare TEAPA!!! Nu recomand deloc!!! Pareri Adnow : (pentru cine cauta pe google) TEAPA TOTALA
 
Facebook a fost ca exemplu. Problema este la orice vizita venita de pe de device mobile. O poti verifica si singur facand o pagina cu un contor de trafic si roaga cativa amici sa intre. Vei vedea ca la refere iti va aparea necunoscut.
Insa se poate rezolva usor, dupa cum am spus mai sus. Din cate imi amintesc @Ovidiu Bokar a oferit si el o solutie.
@alexh
Am testat asta azi, ipoteza ta e invalida 100% ca e legata de mobile ... am blocat 100% toate viewurile de la mobile deci aceste impresii sunt doar pentrru PC .. cele pentru azi ... cu cat de mult am luptat eu sa iti demonstrez teoria, nu am reusit, am blocat 100% viewurile de pe device-uri, oricare ar fi ele, si rezultatele sunt cele pe care le vezi .. asta e rezultatul al vreo cateva ore ... .nu mai zic de cpc-ul ireprosabil cel mai tare din parcare dar se pare ca nu are legatura cu MOBILE precum ai presupus mai devreme ! E doar studiu de caz, luati-o ca atare.
 

Atașamente

  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    77 KB · Vizualizări: 35
Ultima editare:
@alexh
Am testat asta azi, ipoteza ta e invalida 100% ca e legata de mobile ... am blocat 100% toate viewurile de la mobile deci aceste impresii sunt doar pentrru PC .. cele pentru azi ... cu cat de mult am luptat eu sa iti demonstrez teoria, nu am reusit, am blocat 100% viewurile de pe device-uri, oricare ar fi ele, si rezultatele sunt cele pe care le vezi .. asta e rezultatul al vreo cateva ore ... .nu mai zic de cpc-ul ireprosabil cel mai tare din parcare dar se pare ca nu are legatura cu MOBILE precum ai presupus mai devreme ! E doar studiu de caz, luati-o ca atare.
De ce ii mai ti pe site ? Ce site ai ? Pentru 30-40 euro / luna cat faci din adnow poate iti cumpar eu reclama :)
 
Au trecut deja 4 ani de cand am deschis topicul :))

Baieti, daca aveti traffic mult, nu va baneaza, doar pe astia cu traffic / site-uri mici ii ard, nu are rost sa va inscrieti la ei daca aveti site mic ca primiti ban, asa cum am primit si eu.

Le-am mai acordat o a doua sansa cu un site gigant, de un an ii tin si pe ei pe site, si mi-au facut toate platiile, m-au platit bine, dar dintre adsense, mgid si ei (adnow), ei platesc cel mai rau, eu ii folosesc pentru trafficul prost, cel pe care nu il convertesc cu adsense sau mgid.
 
eu ii folosesc pentru trafficul prost, cel pe care nu il convertesc cu adsense sau mgid.

Hop și ban
 
Au trecut deja 4 ani de cand am deschis topicul :))

Baieti, daca aveti traffic mult, nu va baneaza, doar pe astia cu traffic / site-uri mici ii ard, nu are rost sa va inscrieti la ei daca aveti site mic ca primiti ban, asa cum am primit si eu.

Le-am mai acordat o a doua sansa cu un site gigant, de un an ii tin si pe ei pe site, si mi-au facut toate platiile, m-au platit bine, dar dintre adsense, mgid si ei (adnow), ei platesc cel mai rau, eu ii folosesc pentru trafficul prost, cel pe care nu il convertesc cu adsense sau mgid.
Ce înseamnă site gigant?
 
Pe mine m-au banat fara motiv,si am scris aici pe forum in sectiunea adnow ca sunt excroci si ce crezi , hop m-au deblocat,si culmea nici eu nu am trafic mare undeva la 2000-3000 de vizitatori pe zi din care 15-20 clikuri pe reclama lor,dar ceea ce este important este faptul ca am primit mereu plata de la ei,poate si din cauza ca eu nu am trafic din facebook din cauza ca sunt banat pe facebook cu numele siteului...
Momentan am ramas cu ei ca ma platesc cu vizitele venite numai din google,dar sincer au niste wigeturi atat de urate ca te sperie,cu toate ca le-am modificat eu cat mi-a dat voie sistemul lor,dar sunt urate rau de tot...pe orice site ai pune wigeturile lor indiferent pe ce nisa se axeaza siteul si indiferent ce design are ,aceste wigeturi deformeaza designul siteului si il face sa arate ca si cum ar fi facut de un copil de 3 ani...
Se cunoaste ca nici pe ei nu ii intereseaza sa faca niste wigeturi adaptive si sa poata fiecare sa le personalizeze dupa bunul plac...ei au doar doua optiuni la blockuri mare si foarte mare ... si doar sa modifici culorile titlurilor si atat nimic mai mult,dar de wigeturi mici astia nu au auzit....
 
Pe mine m-au banat fara motiv,si am scris aici pe forum in sectiunea adnow ca sunt excroci si ce crezi , hop m-au deblocat,si culmea nici eu nu am trafic mare undeva la 2000-3000 de vizitatori pe zi din care 15-20 clikuri pe reclama lor,dar ceea ce este important este faptul ca am primit mereu plata de la ei,poate si din cauza ca eu nu am trafic din facebook din cauza ca sunt banat pe facebook cu numele siteului...
Momentan am ramas cu ei ca ma platesc cu vizitele venite numai din google,dar sincer au niste wigeturi atat de urate ca te sperie,cu toate ca le-am modificat eu cat mi-a dat voie sistemul lor,dar sunt urate rau de tot...pe orice site ai pune wigeturile lor indiferent pe ce nisa se axeaza siteul si indiferent ce design are ,aceste wigeturi deformeaza designul siteului si il face sa arate ca si cum ar fi facut de un copil de 3 ani...
Se cunoaste ca nici pe ei nu ii intereseaza sa faca niste wigeturi adaptive si sa poata fiecare sa le personalizeze dupa bunul plac...ei au doar doua optiuni la blockuri mare si foarte mare ... si doar sa modifici culorile titlurilor si atat nimic mai mult,dar de wigeturi mici astia nu au auzit....
Avem widgets adaptive, patrate sau dreptunghiulare; orice bloc publicitar poate fi configurat special, in functie de dimensiunea dorita. Pentru asta nu este necesar decat sa intrebati la support :)
 
Loading...
Back
Sus