Risc mare de neplata Adnow.com

Si eu stiu ca inca mai lucrati cu site-uri de filme, culmea ca e si continut adult si voi nu acceptati site-uri de filme xxx, nu are rost sa arat cu degetul, dar daca aveti un regulament sa fie pentru toti nu numai pentru prosti!
 
Sti ca asta inseamna faliment adnow nu?uitate la media venus unde au ajuns din cauza ca au banat pe toti.acolo veti ajunge si voi pana la sf anului te asigur
Noi nu raspundem pentru esecul altora.
Adnow nu este Mediavenus.
Dorim sa ne axam pe parteneriate de lunga durata cu site-uri calitative din toate punctele de vedere.
 
va credeti adsense care are milioane publisheri sa cereti la site-uri continut calitativ si unic?nu va comparati cu asa ceva cand voi abia mai aveti cativa mii de publisheri,deasemenea adsense nu da tepe ,pe cand voi a-ti tepuit zeci de mii de publisheri ..chiar am ras maxim acu !
 
"Cu riscul de a ma repeta - conversia sau lipsa acesteia nu e motivul pentru care banam un site.
Daca traficul nu e convertibil - renuntam la colaborare."

picard-facepalm.jpg
 
"Cu riscul de a ma repeta - conversia sau lipsa acesteia nu e motivul pentru care banam un site.
Daca traficul nu e convertibil - renuntam la colaborare."

picard-facepalm.jpg
A bana un site nu este acelasi lucru cu a renunta la colaborare.
In momentul in care banam un site - anulam plata, fie ca aceasta plata se afla in balanta sau in asteptare.
In momentul in care respingem un site datorita performantei slabe si lipsei de conversii - achitam suma de plata pe care webmasterul a acumulat-o pana in acel moment.
 
Mai are rost sa bag adnow pe un site de seriale online cu 10 k unici ? Sau mi-l banati si mie ca nu am trafic de calitate ?
Nu iti pierde timpul cu ei. O sa te tina 2 luni ca sa faca doar o cerere de plata, cand vine ziua platii iti cauta 3 click-uri de pe acelasi ip si iti da ban.
Daca vrei plata garantata, contacteaza-ma!
 
Iata ca sa intamplat ceea ce se spunea aici te lasa la prima plata si acum ca ma apropiam de a doua plata, booommm Rejected by moderator, fara sa fiu anunțat, fara sa fac ceva anume, pur si simplu m-am pomenit ca pe site nu se mai afișează reclamele... Foarte tare sa nu faceti greseala mea, desi am citit si aici si pe alte forumuri ca te baneaza fara motiv la a 2 plata eu tot am insistat si iata ca ce sa postat aici au avut dreptate... Panarama de retea adnow, culmea de la prima plata pana acum la a doua desi mai am câțiva dolari pana ating pragul de 30$ sa mi se faca plata, nu am fost banat acum ca ma apropi pac... Pac... Reject... 40564056
 
Cred si eu ca ti-a respins siteul.....Este imposibil sa stai pe el.Dupa cateva secunde te si redirectioneaza.....
Va mai mirati ca luati rejected!
Cred ca ai intrat pe alt site, la mine nu exista asa ceva, nu am prosti pe el gen redirecționare sau mai stiu eu ce, am doar un pop - out care l-am inserat azi, vad ca tu ai postat ieri, sigur ai intrat pe alt site.
 
Cred ca ai intrat pe alt site, la mine nu exista asa ceva, nu am prosti pe el gen redirecționare sau mai stiu eu ce, am doar un pop - out care l-am inserat azi, vad ca tu ai postat ieri, sigur ai intrat pe alt site.

ol, post: 56586, member: 2078"]
Cred ca ai intrat pe alt site, la mine nu exista asa ceva, nu am prosti pe el gen redirecționare sau mai stiu eu ce, am doar un pop - out care l-am inserat azi, vad ca tu ai postat ieri, sigur ai intrat pe alt site.
[/QUOTE]
classicmovies nu i siteul tau? acuma vad ca ai pop up dar iti spun ca aveai redirectionare.Acum nu mai apare decat pop up - urile
 
Da este site-ul meu classicmovies.ro cred ca stiu de unde a fost redirecționare, imediat ce ma respins adnow, am bagat scriptul de la adf.ly cel cu pop-ul timp de vreo 30 de min, sa il testez doar atat, si cred ca tu ai intrat pe site fix in aceste 20-30 de minute, dar te anunt ca nu am avut decat adnow, acum am un pop si reclame de la adskeeper, sper sa mearga cu aceste reclame...
 
Ultima editare:
Da este site-ul meu classicmovies.ro cred ca stiu de unde a fost redirecționare, imediat ce ma respins adnow, am bagat scriptul de la adf.ly cel cu pop-ul timp de vreo 30 de min, sa il testez doar atat, si cred ca tu ai intrat pe site fix in aceste 20-30 de minute, dar te anunt ca nu am avut decat adnow, acum am un pop si reclame de la adskeeper, sper sa mearga cu aceste reclame...
Asa este....spre adf. Ly era redirecționare.
 
Chiar nu inteleg cum lucreaza astia de la adnow, stiam ca risc, am mai avut probleme cu ei ca publisher, totusi am bagat niste bani ca advertiser, dupa statisticile lor am primit 1000+ clickuri (si am platit per click, desigur), dar in realitate am primit 250 ... Adica 75% din clickuri sunt false, si cica ei verifica si ii blocheaza pe aia care triseaza. Mare scam.
 
Loading...
Back
Sus