Risc mare de neplata Adnow.com

La fel cum cerusem eu anul trecut plata pe 10 ianuarie si a fost trimisa pe 30 septembrie, nu? Pentru ca eu atinsesem pragul de plata cu 9 luni inainte de a primi plata :D
Fie nu aveai site-uri active pe acel cont in acea perioada, fie au fost probleme cu modalitatea de plata. In orice caz, imi poti lasa ID-ul de cont si pot face o verificare.
Daca suma de plata si perioada au fost atinse, se trimit cererile de plata fara nicio problema.
Platile nu intotdeauna se formeaza in mod automat, dar o data ce ne trimiteti ticket sau mesaj pe skype / e-mail referitor la plata, cererile de plata se proceseaza imediat.
 
Cand faceti afirmatii, va rugam sa le faceti in cunostinta de cauza.
Banam pentru trafic fraudulos, nu pentru altceva.
Ce cunostinta de cauza? ar trebui sa va puneti singur(a) intrebarea, ce este traficul fraudulos? 3 ip-uri care au dat click de mai multe ori pe reclame? E greu sa nu luati in calcul acele ip-uri? au fost singurele cumva, au fost sute care au spamat?
 
Dear ...!
We regret to inform you that we had to block your account from our system.
Our moderators recorded a violation of the Terms of Use by your account.You can review the Terms and Conditions by visiting the page at our Terms of Usesection.
If you have any questions, you may please send a ticket to our tech support at Adnow.com. We hope to work with you in the future, under different circumstances.
We’re looking forward to hearing from you again,
Your Adnow team
Ce mizerii de oameni a avut dreptate @maEsTrOo
Astia merita scosi de pe net cu tepele lor
Sunteti niste tepari asta sunteti!
 
Dai incolo de tepari. . .mai bine ati dona banii aia cu care dati teapa la atatia oameni decat sa ii bagati voi in buzunar.Sunt profund dezamagit m-au platit vreo 3 firme si aveam acelasi sistem de plasare widget numai voi nu ati facut-o.ADNOW = TEAPA!!
 
Dai incolo de tepari. . .mai bine ati dona banii aia cu care dati teapa la atatia oameni decat sa ii bagati voi in buzunar.Sunt profund dezamagit m-au platit vreo 3 firme si aveam acelasi sistem de plasare widget numai voi nu ati facut-o.ADNOW = TEAPA!!
Dupa cum am mentionat si in ticket: click-uri multiple provenite de pe acelasi IP: 2019-05-07_15-09-32.png si CTR 13%. Nu este normal. Nu putem colabora in asemenea conditii.
 
Nu aveti habar..nu baneaza nimeni doar pentru ca este ctr mare [natural], eventual baneaza pentru ca sunt puse reclamele in locuri in care se incurajeaza click-urile; greseala etc. Nu e cazul la voi. Trebuie sa ganditi un pic inainte sa banati un user degeaba. Aia nu e verificare, am mai spus, click-uri de genul are orice fel de site, nu poti controla vizitatorii pe ce sa dea si pe ce sa nu dea si de cate ori sa dea. Daca eu am 1000 vizite, 10 click-uri natural si mai vine 1 user si da 50 click-uri, ma banati spunand ca am ctr 10% si click-uri multiple?
 
Alt user care si-a luat teapa adnow, ar trebui sa nu mai colaborati cu adnow deoarece este o firma neserioasa. Au fost o gramada de cazuri in care *.adnow.com a trimis SPAM pe email-uri, este trecuta si in blacklist pe unele site-uri de profil, daca sunteti interesati.

Si eu mi-am luat teapa de la adnow deoarece nu le-a convenit ca 3 click-uri au fost frauduloase, lucru care nu s-ar fi intamplat cu adsense, reteaua pe care doamna/domnii care dau teapa la adnow tot o folosesc pentru a avea un termen de comparatie, cand de fapt o firma de scam adnow nici macar nu s-ar putea compara cu asa ceva.

Eu va sfatuiesc sa scrieti adnow teapa sau adnow scam peste tot pe unde aveti ocazia, cei care v-ati luat teapa de la adnow . Si multe alte cuvinte cheie care poate sa includa adnow tepari, adnow neseriozitate, deoarece atunci cand cineva va cauta pe google adnow vor aparea cat mai multe rezultate in care utilizatorii adnow retea de tepari, ati ghicit, isi iau teapa.
 
Eu am colaborat cu ei vreo 13~ luni si am primit mereu platile, in jur de 2800$. Mi-au dezactivat site-ul ca nu mai avea conversii, cu asta nu sunt nici eu de acord pentru ca sunt intermediar, poate e ceva gresit la reclamele lor si nu la trafficul meu. @TAFFY00 nu ti se pare dubios ca ti-au blocat contul si cei de la exoclick? Serios acum, nu e adsense sa dea reclame pe interesul userului si nici site-ul nu e facut pe nisa reclamelor, mi se pare imposibil sa ai 13% CTR cu o retea gen adnow.
 
Nu va inteleg de ce folositi "ADNOW", credeti ca va imbogatiti? NU, daca nu aveti conversii o sa gaseasca acest motiv cu ip frauduros, eu va recomand sa gasiti firme care platesc pe conversi, eu asta am facut si am iesit mai bine, n-am stres, nu stau cu gandul ca daca imi gaseste motive banale, cu ip frauduros, ba ca nu e convertibil traficul, tot felul de motive ca sa nu iti dea banii, orientati-va catre o alta firma, pacat ca pe acest forum firma "ADNOW" nu e trecuta la spam, eu felicit Administratori acestui forum, incurajati astfel de firme si nu le treceti la SPAM!
 
CTR 13% nu este normal. Google baneaza la CTR 7-8%, 13% este inadmisibil
Nu vreau sa ma bag peste treburile de aici dar sa oferi acest motiv pentru banare este ....nu am cuvinte pur si simplu.
Click reale cu ctr de 13% înseamnă ca are trafic bun. Acum google ( ca tot a fost dat exemplu) chiar încurajează sa ai ctr mare. Creste cpc si rpm si chiar încearcă sa reducă cat mai mult numarul de hits.
Ca firma de publicitate care e de ceva timp pe piata ar trebui sa asculte sugestiile din topic pentru a evita astfel de neplăceri, plus nu costa mult, doar 8 ore un dev.
 
Nu va inteleg de ce folositi "ADNOW", credeti ca va imbogatiti? NU, daca nu aveti conversii o sa gaseasca acest motiv cu ip frauduros, eu va recomand sa gasiti firme care platesc pe conversi, eu asta am facut si am iesit mai bine, n-am stres, nu stau cu gandul ca daca imi gaseste motive banale, cu ip frauduros, ba ca nu e convertibil traficul, tot felul de motive ca sa nu iti dea banii, orientati-va catre o alta firma, pacat ca pe acest forum firma "ADNOW" nu e trecuta la spam, eu felicit Administratori acestui forum, incurajati astfel de firme si nu le treceti la SPAM!
Cu riscul de a ma repeta - conversia sau lipsa acesteia nu e motivul pentru care banam un site.
Daca traficul nu e convertibil - renuntam la colaborare.
Ctr de 13% in adnow nu este unul normal, site-urile cu ctr peste 7% sunt puse la evidenta si cel mai probabil vor fi banate in viitorul apropiat. Nu este o regula generala, sunt si exceptii.
Nr maxim admisibil de clicks provenite de pe acelasi IP este 5. Ce e peste - se baneaza.
 
Cu riscul de a ma repeta - conversia sau lipsa acesteia nu e motivul pentru care banam un site.
Daca traficul nu e convertibil - renuntam la colaborare.
Ctr de 13% in adnow nu este unul normal, site-urile cu ctr peste 7% sunt puse la evidenta si cel mai probabil vor fi banate in viitorul apropiat. Nu este o regula generala, sunt si exceptii.
Nr maxim admisibil de clicks provenite de pe acelasi IP este 5. Ce e peste - se baneaza.
ce tot incerci aici sa mai bagi vrajeala asta? un singur user numai exista pe forumul asta care sa va foloseasca,pe toti ia-ti tepuit..toti stiu ca nu sunteti seriosi,si observ ca tot mai multe siteuri mari v-au dat kill si v-au scos . fi serioasa draga... voi numai depasiti de toamna fara sa falimentati
 
Toti te citesc dar nimeni nu te baga in seama. . .mai toate site-urile mari au renuntat la voi ,am vazut ca si clicksud,si el a dat prea multe click-uri pe reclame?:))
.pt ei toti fraudeaza,oricum o iau pe urma lu medivenus care au falimentat total din cauza tepelor..adnow nu va mai exista curand .dau faliment si inchid.ar trebuii sa isi faca griji pt locul ei de munca decat sa abereze pe aici
 
Toti te citesc dar nimeni nu te baga in seama. . .mai toate site-urile mari au renuntat la voi ,am vazut ca si clicksud,si el a dat prea multe click-uri pe reclame?:))
Cand spui site-uri mari, te referi la site-uri de filme?
Cu multe dintre site-urile ce apartin acestei nise am intrerupt colaborarea, din alte motive decat cele pe care le enumerati pe forum.

Cu majoritatea site-urilor partenere, site-uri cu adevarat mari, de stiri in mare parte, cu care colaboram de ani de zile, site-uri ce au continut si trafic calitativ, care se afla in crestere, e.g: realitatea.net, antena3.ro, playtech.ro etc continuam colaborarea, fara intrerupere.

Asa ca, nu inteleg punctul dvs de vedere.

Adnow si-a schimbat tactica. Ne concentram pe partneriate de lunga durata cu site-uri care lucreaza la propriul continut si trafic pentru a-l imbunatati.
 
Cand spui site-uri mari, te referi la site-uri de filme?
Cu multe dintre site-urile ce apartin acestei nise am intrerupt colaborarea, din alte motive decat cele pe care le enumerati pe forum.

Cu majoritatea site-urilor partenere, site-uri cu adevarat mari, de stiri in mare parte, cu care colaboram de ani de zile, site-uri ce au continut si trafic calitativ, care se afla in crestere, e.g: realitatea.net, antena3.ro, playtech.ro etc continuam colaborarea, fara intrerupere.

Asa ca, nu inteleg punctul dvs de vedere.

Adnow si-a schimbat tactica. Ne concentram pe partneriate de lunga durata cu site-uri care lucreaza la propriul continut si trafic pentru a-l imbunatati.
Sti ca asta inseamna faliment adnow nu?uitate la media venus unde au ajuns din cauza ca au banat pe toti.acolo veti ajunge si voi pana la sf anului te asigur
 
Loading...
Back
Sus