Risc mare de neplata Adnow.com

La ce mai baga motive si nu spun direct care e faza. Cat timp ei platesc cpc/cpm nu e treaba mea de conversii.
Si eu am useri neprofitabili dar nu le dezactivez contul pentru asta sau cel putin le trimit plata.
 
La ce mai baga motive si nu spun direct care e faza. Cat timp ei platesc cpc/cpm nu e treaba mea de conversii.
Si eu am useri neprofitabili dar nu le dezactivez contul pentru asta sau cel putin le trimit plata.
Te inteleg,nu doar tu ai patit asta cu rusi astia tepari,sau stricat tottal ,curand devin istorie
 
Asa procedeaza acum adnow ,cine nu are conversii ii baneaza siteurile pe motiv de frauda ,is in faliment rusi,nu recomand nimanui sa ii incerce.
Acele site-uri care nu au conversii - sunt respinse, iar suma din balanta este achitata.
Pentru site-urile care incalca termenii si conditiile adnow, incercand sa apeleze la diverse tehnici de fraudare a nr de clicks - banam conturile si nu efectuam plata din balanta.
 
La ce mai baga motive si nu spun direct care e faza. Cat timp ei platesc cpc/cpm nu e treaba mea de conversii.
Si eu am useri neprofitabili dar nu le dezactivez contul pentru asta sau cel putin le trimit plata.
In cazul tau, nu a fost vorba de lipsa de conversii, ci de incalcarea acordului Adnow LLP. Am depistat clickuri multiple, provenite de pe acelasi IP. In aceste circumstante, am fost nevoiti sa blocam contul.
 
Click-uri multiple de pe acelasi ip. Asa, si? nu mai da lumea de 2 3 ori pe o reclama? simplu scazi castigul de pe ip-urile repective sau contorizeaza 1 click /ip /zi. Cu siguranta nu au fost zeci de ip-uri. Asta nu e motiv de banare, daca mai spui ca au fost si conversii asta iti spune clar ca nu a fost traffic fake. Astept si eu o lista cu acele ip-uri..sau cu acel ip o_O
 
Click-uri multiple de pe acelasi ip. Asa, si? nu mai da lumea de 2 3 ori pe o reclama? simplu scazi castigul de pe ip-urile repective sau contorizeaza 1 click /ip /zi. Cu siguranta nu au fost zeci de ip-uri. Asta nu e motiv de banare, daca mai spui ca au fost si conversii asta iti spune clar ca nu a fost traffic fake. Astept si eu o lista cu acele ip-uri..sau cu acel ip o_O
Da-mi ID-ul de la contul Adnow si iti voi trimite lista
 
293158 Sunt tare curios cate ip-uri au fost. In primul rand tu trebuie sa cunosti ca eu nu pot controla vizitatorii pe ce sa dea si pe ce sa nu click. Cat timp nu e un procent mare care sa rezulte ca eu as pune pe cineva sa faca asta (aici ma refer gen la 20% din ip-uri sa faca spam, nu 2-3) si cu siguranta nu au fost mai multe.
 
Dupa cum ma si asteptam, 2 ip-uri. E greu sa contorizezi 1 click/ip/zi? sau sa blochezi ip-ul? nu au fost sute si cu siguranta nu au fost click-uri DOAR de pe acel ip gen sa zici ca am trimis vizite fake si sa-mi dau singur pe reclame.
Crezi ca la trafficul asta m-as deranja sa stau sa-mi dau singur pe reclame?
Motivul este banal, nu exista site cu traffic care sa nu aiba click-uri de genul. Daca ma pun acum si intru pe un site care foloseste adnow si dau 20 click-uri ce faceti, ii suspendati contul?
 
Ultima editare:
Adnow este mai bine decat oricand. La fel cum e si Adsense. Restrictiile fac parte din proces. E vorba de profitabilitate

Daca Adsense depisteaza 2-3 click-uri frauduloase, le elimina. Pe cand voi, banati contul cu tot profitul pe care publisher-ul l-a facut din cauza a 2 click-uri (cel putin, asta este dovada pe care dv o aratati la toti publisherii, maxim 2 sau 3 click-uri sunt frauduloase).

Nu compara adnow cu Adsense, voi nu aveti nici o treaba cu o corporatie mare, sunteti doar niste scammeri.
 
Odată ce ruși sunt Bossi la adnow ,nu o sa fie ei in pierdere niciodată ,o sa găsească ei un motiv sa te baneze sa rămână cu banii
 
Asta e schema ca sa mai profite de pe trafficul tau putin, dupa vreo luna daca te tot rogi, o sa ceara plata si te baneaza odata cu asta si bineinteles, plata nu o vezi.
 
Bai astia la Adnow sunt aiurea rau de tot cer si eu o plata si tot amana . . .asa patiti si voi?
Dupa cum am mentionat si in ticket, platile se formeaza nu doar in functie de suma minima de plata (o data ce ati atins pragul minim, + 20$), ci si in functie de perioada.
In cazul tau, cererea de plata a fost trimisa. Plata urmeaza sa fie formata de catre moderator.
 
Asta e schema ca sa mai profite de pe trafficul tau putin, dupa vreo luna daca te tot rogi, o sa ceara plata si te baneaza odata cu asta si bineinteles, plata nu o vezi.
Cand faceti afirmatii, va rugam sa le faceti in cunostinta de cauza.
Banam pentru trafic fraudulos, nu pentru altceva.
 
Dupa cum am mentionat si in ticket, platile se formeaza nu doar in functie de suma minima de plata (o data ce ati atins pragul minim, + 20$), ci si in functie de perioada.
In cazul tau, cererea de plata a fost trimisa. Plata urmeaza sa fie formata de catre moderator.
Si plata cam in cat timp se face? Si as mai avea o intrebare,in primele zile dupa ce am pus widget-ul pe site aveam ratele bunicele,apoi de le 5$ au scazut la 0.2$ cum se calculeaza astea? Intreb deoarece nu ma pricep,in functie de conversii?
 
Si plata cam in cat timp se face? Si as mai avea o intrebare,in primele zile dupa ce am pus widget-ul pe site aveam ratele bunicele,apoi de le 5$ au scazut la 0.2$ cum se calculeaza astea? Intreb deoarece nu ma pricep,in functie de conversii?
Depinde de tarif. Daca nu ai un tarif fix, acesta poate scadea in functie de dinamica traficului. Putem discuta despre un tarif fix daca aduci trafic constant. Lasa-mi in privat id-ul de cont si voi discuta cu moderatorul pt marire.
 
Dupa cum am mentionat si in ticket, platile se formeaza nu doar in functie de suma minima de plata (o data ce ati atins pragul minim, + 20$), ci si in functie de perioada.
In cazul tau, cererea de plata a fost trimisa. Plata urmeaza sa fie formata de catre moderator.
La fel cum cerusem eu anul trecut plata pe 10 ianuarie si a fost trimisa pe 30 septembrie, nu? Pentru ca eu atinsesem pragul de plata cu 9 luni inainte de a primi plata :D
 
Loading...
Back
Sus