Risc mare de neplata Adnow.com

1. Proiectul Adxxx si Adnow nu au acelasi owner. Adxxx ne-a fost partener acum cativa ani insa am intrerupt parteneriatul.
Iar minti! Cum poti dormi noaptea stiind ca zilnic minti asa no stres? Sau a devenit obisnuinta?
2. Nu suntem o retea CPA deoarece nu avem oferte de produs proprii. Lucram cu anumite retele CPA care isi promoveaza prin noi ofertele de produs, insa noi ne platim publisherii fie pe model CPC fie pe model CPM.
Daca nu sunteti o retea CPA de ce cand omu nu face conversie ii scadeti rata per click?
Edit: Un raspuns de al tau care contrazice minciunile tale
Nu e tocmai adevarat. Nu orice trafic genereaza bani. Avem Publisheri care adauga site-uri al caror trafic pur si simplu nu converteste. Din aceasta cauza, suntem nevoiti sa respingem site-urile cu pricina.

3. Daca exista anumite site-uri care folosesc iframe sau alte metode de fraudare a nr. de clicks - inseamna ca acestea nu au fost depistate. Mai devreme sau mai tarziu, moderatorul le depisteaza si le penalizeaza.
Cum se face ca exista site-uri adult care ruleaza ads de la voi prin iframe de mai bine de 1 an si pana acum nu i-ati "depistat"?
In viitor, va rog sa va informati inainte de a face anumite afirmatii nejustificate sau in necunostinta de cauza.
In viitor nu mai minti oamenii!!! Va veni o zi in care vei plati cu varf si indesat toate inselatoriile la care iei parte. Iti dau replici doar pentru simplu fapt ca eu chiar vorbesc din fapte si pentru simplu fapt ca sunteti niste hoti. Cu doar o scurta cautare in google "adnow scam" sunteti efectiv peste tot pana pe la pagina 5 in google, tu realizezi? 5 pagini pline de reporturi la adresa voastra, cu riscul de a primi sanctiune aici, eu iti voi replica atata timp cat continui sa imi raspunzi la mesaje prin minciuni.
Nu ai pic de bun simt, mai esti si femeie, sa iti fie rusine!
 
Ultima editare:
Iar minti! Cum poti dormi noaptea stiind ca zilnic minti asa no stres? Sau a devenit obisnuinta?

Daca nu sunteti o retea CPA de ce cand omu nu face conversie ii scadeti rata per click?
Edit: Un raspuns de al tau care contrazice minciunile tale



Cum se face ca exista site-uri adult care ruleaza ads de la voi prin iframe de mai bine de 1 an si pana acum nu i-ati "depistat"?

In viitor nu mai minti oamenii!!! Va veni o zi in care vei plati cu varf si indesat toate inselatoriile la care iei parte. Iti dau replici doar pentru simplu fapt ca eu chiar vorbesc din fapte si pentru simplu fapt ca sunteti niste hoti. Cu doar o scurta cautare in google "adnow scam" sunteti efectiv peste tot pana pe la pagina 5 in google, tu realizezi? 5 pagini pline de reporturi la adresa voastra, cu riscul de a primi sanctiune aici, eu iti voi replica atata timp cat continui sa imi raspunzi la mesaje prin minciuni.
Nu ai pic de bun simt, mai esti si femeie, sa iti fie rusine!


e normal daca nu convertesti sa iti scada cpc, adica tu faci clickuri si bani si nu convertesc deloc sa te tina ?nu convine niciunei firme asta sincer,nu doar adnow scade cpc daca nu converteste stai linstit,e ok ce se intampla,cunosc multe retele care daca nu convertesc clikcurile scade cpc sau cpm....nu is singuri! ex: mediavenus,mgid ,procedeaza la fel!
 
e normal daca nu convertesti sa iti scada cpc, adica tu faci clickuri si bani si nu convertesc deloc sa te tina ?nu convine niciunei firme asta sincer,nu doar adnow scade cpc daca nu converteste stai linstit,e ok ce se intampla,cunosc multe retele care daca nu convertesc clikcurile scade cpc sau cpm....nu is singuri! ex: mediavenus,mgid ,procedeaza la fel!
Cred ca am mai discutat despre asta si aseara intr-un alt topic cu alti memebri.
O sa mai scriu odata, advertisingul e impartit in doua categorii, publisheri si advertiseri iar la mijloc sunt firmele, e treaba mea ca publisher sa ii fac advertiserului reclamele sa converteasca? treaba mea e sa livrez trafic, iar ei tre sa se ocupe de campanii, si sa foloseasca fiecare vizita la potential maxim, daca nu converteste sa o trimita la un advertiser care plateste la afisari, pentru ca exista, sa ii invat eu? cred ca ar trebui sa verifici mai bine cum merge piata asta, eu pot sa pariez ca ei sunt platiti si la afisari de anumiti advertiseri, de asta cand ai un site mare cu trafic mult ei vin si te oferteaza cu tot felu de rate fixe. ar fi mult de explicat si discutat dar nu are sens in topicul asta.
 
Iar minti! Cum poti dormi noaptea stiind ca zilnic minti asa no stres? Sau a devenit obisnuinta?

Daca nu sunteti o retea CPA de ce cand omu nu face conversie ii scadeti rata per click?
Edit: Un raspuns de al tau care contrazice minciunile tale



Cum se face ca exista site-uri adult care ruleaza ads de la voi prin iframe de mai bine de 1 an si pana acum nu i-ati "depistat"?

In viitor nu mai minti oamenii!!! Va veni o zi in care vei plati cu varf si indesat toate inselatoriile la care iei parte. Iti dau replici doar pentru simplu fapt ca eu chiar vorbesc din fapte si pentru simplu fapt ca sunteti niste hoti. Cu doar o scurta cautare in google "adnow scam" sunteti efectiv peste tot pana pe la pagina 5 in google, tu realizezi? 5 pagini pline de reporturi la adresa voastra, cu riscul de a primi sanctiune aici, eu iti voi replica atata timp cat continui sa imi raspunzi la mesaje prin minciuni.
Nu ai pic de bun simt, mai esti si femeie, sa iti fie rusine!
Daca as fi fost barbat, situatia ar fi fost alta?
Cer adminului sa ia masuri, voi raspunde punctual doar in cazul in care aveti intrebari/nelamuriri strict vizavi de Adnow. Atacurile la persoana denota lipsa de profesionalism.
 
Ultimul avertisment (de fapt au mai fost câteva). Cine nu respectă regulile primește suspendare pentru 2 zile si daca se repeta suspendare mai mare sau de tot.
 
"Nu e tocmai adevarat. Nu orice trafic genereaza bani. Avem Publisheri care adauga site-uri al caror trafic pur si simplu nu converteste. Din aceasta cauza, suntem nevoiti sa respingem site-urile cu pricina."

Eu ca advertiser, daca pun o reclama pe bing, google, plugrush sau orice alta retea iar mie nu imi converteste, e vina mea nu e vina site-ului prin care reteaua x mi-a trimis traffic (in caz ca nu au trimis traffic bun, or sa vina cu dovezi, nu ca si voi poze cu 2-3 ip-uri care au dat click de mai multe ori pe reclama si respingeti tot trafficul pe care utilizatorul y l-a adus).

Bag si eu $500 la voi, si am sa vreau $400 inapoi daca nu imi convine 90% din trafficul pe care il livrati, sa vedem atunci ce motive mai bagati :) .
 
"Nu e tocmai adevarat. Nu orice trafic genereaza bani. Avem Publisheri care adauga site-uri al caror trafic pur si simplu nu converteste. Din aceasta cauza, suntem nevoiti sa respingem site-urile cu pricina."

Eu ca advertiser, daca pun o reclama pe bing, google, plugrush sau orice alta retea iar mie nu imi converteste, e vina mea nu e vina site-ului prin care reteaua x mi-a trimis traffic (in caz ca nu au trimis traffic bun, or sa vina cu dovezi, nu ca si voi poze cu 2-3 ip-uri care au dat click de mai multe ori pe reclama si respingeti tot trafficul pe care utilizatorul y l-a adus).

Bag si eu $500 la voi, si am sa vreau $400 inapoi daca nu imi convine 90% din trafficul pe care il livrati, sa vedem atunci ce motive mai bagati :) .
Daca vrei sa testezi platforma pt advertiseri, te poti inregistra acolo si poti incepe sa testezi traficul.
Inca o data repet: exista o diferenta intre a respinge un site (din cauza faptului ca traficul de pe acel site nu conversteste) si a bana un site (in cazul in care sistemul inregistreaza click-uri multiple, provenite de pe acelasi IP).
In prima situatie - efectuam plata, insa inrerupem colaborarea cu site-ul deoarece traficul acestuia nu este rentabil pentru noi.
In cea de-a doua situatie - intrerupem colaborarea si nu efectuam plata deoarece site-ul a incalcat Termenii si Conditiile Adnow LLP.
 
Buna!

Avem un nou format publicitar, PushAds. Daca sunteti interesati sa va monetizati in plus traficul de pe site cu Push Ads, va rog sa ma contactati in privat, aici pe forum sau pe skype: ro.adnow01.
 
Buna tuturor,

In legatura cu push ads, cei care sunteti interesati sa monetizati in plus si aveti nevoie de mai multe detalii legate de acest format, va rog sa ma contactati in decursul zilei de astazi fie pe skype, fie prin tickets.

Astept feedback!
 
Salutare! Detin un blog wordpress la care as dori sa adaug ad-urile de pe platforma ta! Ai vreun plugin dezvoltat pentru asta sau trebuie sa adaug doar codul de la widget? Mersi !
 
Pentru newbies: Un tutorial care va arata pas cu pas cum puteti inregistra site-ul/site-urile in platforma Adnow:
=)) i raspunzi baiatului dupa 2 luni? =)) asa cum o faci si publisherilor dupa saptamani bune... aham!
Prezenta pe forum nu este una zilnica. Pentru probleme/intrebari urgente, puteti trimite tickets/e-mail/skype. Vi se va raspunde in cel mai scurt timp.
 
Iti mai amintesti pe data de 30.05.18 cand ai zis ca primesc banii? Acum mi-am amintit ca nu i-am mai primit, daca mai stau putin se face un an =)))))))))) Nu apare in lista platilor, nu scrie declined, nu scrie approved.

LE: Mi s-a raspuns pe ticket, mi s-a spus sa schimb pe paypal si voi primii bani. Astept & revin cu detalii.

LE2: Am primit banii.
 

Atașamente

  • adnow1.png
    adnow1.png
    33,9 KB · Vizualizări: 36
  • adnow2.png
    adnow2.png
    31,8 KB · Vizualizări: 35
Ultima editare:
chiar nu va inteleg, eu de 4-5 luni nu mai fac nici un cent la ei, adevarul ca iesisem o perioada din mediul net si nu mai postam, mi-au scazut si mie "valoarea" la site, am vazut ca nu mai merg m-am oprit.
 

Atașamente

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    23,7 KB · Vizualizări: 32
Salut,doresc sa va povestesc experienta mea cu aceasta companie ruseasca adnow.am colaborat cu ei timp de ani buni si azi m-am trezit cu toate site-urile banate pe motiv ca traficul nu a fost de calitate.mi-au banat toate site-urile din cont si mi -au sters bani ce ii castigasem corect.aveti grija cu ei ca acum baneaza si va sterge bani daca nu sunteti buni pentru ei, iar managerul ala pe romania este angajat fara a avea pic de experienta in acest domeniu.mersi.claudiu
 
Iti mai amintesti pe data de 30.05.18 cand ai zis ca primesc banii? Acum mi-am amintit ca nu i-am mai primit, daca mai stau putin se face un an =)))))))))) Nu apare in lista platilor, nu scrie declined, nu scrie approved.

LE: Mi s-a raspuns pe ticket, mi s-a spus sa schimb pe paypal si voi primii bani. Astept & revin cu detalii.
In cazul tau, problema era limita de plata. Aveai mai putin de 200$ in cont, de aceea nu am putut efectua plata prin wire ci prin paypal. La wire, limita de plata trebuie sa fie minim 200$ + comison 25$
 
Salut.
"Atentie: risc mare de neplata" mai bine scam direct. Platesc pe cine au chef, probabil site-uri mai mari care le aduc profit mare. Am pus reclama pe un site (de test, am renuntat pentru ca ratele erau mici), am ajuns la $20 si legat de plata nici o treaba dupa o luna de zile sau mai mult (parca era automata). Azi am trimis un ticket si am intrebat cand se trimit, mi-au spus ca au facut o cerere pentru mine. Dupa cateva ore cont dezactivat, le-am incalcat regulile spun ei desi nu a fost nimic incalcat. Plata nu au trimis-o.
 

Atașamente

  • Screenshot_20190403-234759_Chrome.jpg
    Screenshot_20190403-234759_Chrome.jpg
    319,8 KB · Vizualizări: 26
  • Screenshot_20190403-234734_Chrome.jpg
    Screenshot_20190403-234734_Chrome.jpg
    268,1 KB · Vizualizări: 24
Salut.
"Atentie: risc mare de neplata" mai bine scam direct. Platesc pe cine au chef, probabil site-uri mai mari care le aduc profit mare. Am pus reclama pe un site (de test, am renuntat pentru ca ratele erau mici), am ajuns la $20 si legat de plata nici o treaba dupa o luna de zile sau mai mult (parca era automata). Azi am trimis un ticket si am intrebat cand se trimit, mi-au spus ca au facut o cerere pentru mine. Dupa cateva ore cont dezactivat, le-am incalcat regulile spun ei desi nu a fost nimic incalcat. Plata nu au trimis-o.
Asa procedeaza acum adnow ,cine nu are conversii ii baneaza siteurile pe motiv de frauda ,is in faliment rusi,nu recomand nimanui sa ii incerce.
 
Loading...
Back
Sus