Risc mare de neplata Adnow.com

Am si eu o intrebare pentru cei care au incercat aceasta retea, voi ce CPM aveti ca la mine arata 0.02$ .....
 
Am si eu o intrebare pentru cei care au incercat aceasta retea, voi ce CPM aveti ca la mine arata 0.02$ .....
La mine cel mai mare eCPM a fost de 0.96$ dar pe zi ce trece tot scade. Astazi am 0.07 si am auzit la unele persoane ca au eCPM de 0.01$ sau chiar 0.00$ desi au hits si click.
Nu prea inteleg cum functioneaza sistemul acesta. E mai mult un cpm decat cpm si nu contorizeaza tot.

Poate persoana care ofera suport aici, ofera mai multe detalii despre cum functioneaza sistemul si de ce apar venituri zero desi exista trafic.
 
Eu am inteles alceva de la ei, ca defapt este CPC si nu CPM ..... am mai vazut ca si alti se mai plang pe alte forumuri de lucrul acesta ... eu ii folosesc de vro 2 luni, dar nu am vazut CPM mai mare de 0.02$ il folosesc pe un site de seriale si am in jur de 150k de afisari la ei in statistica ...
 
jur de 150k de afisari la ei in statistica
Pe zi sau pe luna? Cate click iti arata si care sunt veniturile daca poti spune.
Imi poti spune site-ul aici sau in PM?
 
150k afisari pe zi / vro 300-400 de clik-uri si fac vro 3...4$ ... deci la 100 de clik-uri fac si eu 1$ :) jalnic ce sa zic, dar decat sa tin spatiile goale mai bine merg cu ei ...
 
Buna ziua tuturor!
Vă prezentăm compania Adnow.
Compania deține poziția de lider pe piața reclamelor teaser.

În această secțiune, vom răspunde la toate întrebările dumneavoastră.
La fel, aici vor fi publicate cazuri interesante și bestpractice-uri, astfel vom arăta cum se poate câștiga mai mult, folosind sistemul nostru.

Avantajele noastre:
· Formatul de publicitate este similar cu conținutul site-ului – mult mai de încredere și cu un CTR mai mare
· Conținut sigur. Toată publicitatea trece premoderarea, nu conține viruși sau mărfuri periculoase.
· Configurarea și instalarea codului durează 5 minute
· Statistici transparente
· Manager personal în limba dumneavoastră.
· Plata săptămânală prin Paypal sau Wire (suma minimă 20$)
· 5% din programul de afiliere
· Fillrate 100%, chiar dacă pe site-ul dumneavoastră este prezent traffic străin
· Mărește în mod constant eCPM-ul - nu intră în conflict cu alte sisteme publicitare


· 3 miliarde de afișări pe lună
· 80 de milioane de utilizatori pe lună
· CPM variază de la 0.1$ la 2$, în funcție de țară
· Mai mult de 140 de mii de site-uri din întreaga lume

Noi lucrăm cu Brazilia, Portugalia, Mexic, Spania, Italia, Franța, Germania, Cehia, România, Serbia, Croația, Bulgaria, Polonia, Grecia, Turcia, India, Vietnam, Malaezia, Indonezia, Japonia, China și alte țări.

Dacă codul nostru încă nu este pe site-ul dumneavoastră, puteți să testați și se va convingeți de avantajele noastre. Pentru aceasta inregistrați-vă pe adnow.com și în continuare instalarea codului va dura nu mai mult de 5 minute.

Dacă aveți întrebări, nu ezitați să ne scrieți aici sau la serviciul de asistență în contul dumneavoastră pe site!
Înregistrați-va aici adnow.com
Buna ziua ,
De ce apar diferente in minus la numarul de click-uri intre valorile pe care mi le afiseaza pe site si valorile afisate la Adnow ?
Diferentele sunt destul de mari , de ordinul zecilor .
Exemplu ziua de ieri : pe site 138 , in statisticile Adnow 98 .
Acest lucru se intampla de cateva luni .
 
In primul screenshot pe 07.12. sunt 138 clickuri si pe al doilea screenshot scrie "ieri 138 clicuri". "Ieri" ce data este ?
 
In primul screenshot pe 07.12. sunt 138 clickuri si pe al doilea screenshot scrie "ieri 138 clicuri". "Ieri" ce data este ?
Alaturi de 07.12 este si cel din 08 cu 98 .
Ieri fiind data de 08.12. Prtscreen-ul fiind facut pe data de 09.12 ,ieri insemna 08.
Pentru o verificare , pot sa va dau in mod privat datele de acces pe site-ul meu si se poate face confruntarea intre valorile afisate in statisticile site-ului si cele care apar in statisticie de pe Adnow in ultimile 3 luni .
 
Loading...
Back
Sus