Administrare pagina FaceBook - Problema

overmaan

Member
Registered
salutare gasca
am si eu o mare problema cu o pagina de facebook pe care o administrez
fac un scurt rezumat pentru a intelege despre ce e vorba
" eu ma ocup de promovare si administrare conturi / pagini de facebook,youtube,etc...iar de o sapatamana am o problema cu pagina unui client ( care are 130k like reale ) in ideea ca atunci cand postez un anunt / stire ,impactul,share,like si comm sunt extraordinar de putine ( pana acum o saptamana avea minim 20k impact,iar acum abia are 2k ) "

se poate sa ma ajutati cu idei,sfaturi,pareri...oare unde sa fie problema ?
oamenii care urmaresc pagina sunt foarte activi si interesati de noutatile paginii....

multumesc tare mult ;)
 
Ai postat doar links pe ea ? Mai combina cu poze ... daca e persoana mai pune si poze cu persoana respectiva .... si eu administrez o pagina de 200k+ likes si cand vad ca scade impactul la linkuri mai pun poza sau chiar video sa maresc din nou.
 
incearca postare cu poza + text in care sa fie inclus si link,fara preview direct, chestia asta am patito si eu si nu stiu ce se intampla,daca postez preview are reach postarile putin, daca postez poza+text cu link inclus are reach normal,si nu e penalizare,nu stiu ce au facut,incearca cum zisei sa vedem daca tot asa
 
Ai postat doar links pe ea ? Mai combina cu poze ... daca e persoana mai pune si poze cu persoana respectiva .... si eu administrez o pagina de 200k+ likes si cand vad ca scade impactul la linkuri mai pun poza sau chiar video sa maresc din nou.
ideea e ca eu postez mere un anumit text + link video youtube
doar ca mereu alt link....nu inteleg ce nu ar fii bine ?

incearca postare cu poza + text in care sa fie inclus si link,fara preview direct, chestia asta am patito si eu si nu stiu ce se intampla,daca postez preview are reach postarile putin, daca postez poza+text cu link inclus are reach normal,si nu e penalizare,nu stiu ce au facut,incearca cum zisei sa vedem daca tot asa

multumesc frumos,am sa incerc si sper sa isi revina :(
 
Cam ala e reach-ul pe care il primesti gratis.. 2% e binisor, am vazut si mai jos :)
Daca vrei mai mult, platesti.

Chestia asta cu foarte activi si interesati cum ai masurat-o? Cati dau like la postari? Cati dau click pe linkurile care le promovezi?
 
Cam ala e reach-ul pe care il primesti gratis.. 2% e binisor, am vazut si mai jos :)
Daca vrei mai mult, platesti.

Chestia asta cu foarte activi si interesati cum ai masurat-o? Cati dau like la postari? Cati dau click pe linkurile care le promovezi?

pana acum aveam intre 10k - 20 k impact ,1k minim like , 20-100 share,si multe comm
iar acum am 1-3k impact , 50-200 like, 2-10 share si putine comm

am impresia ca lumea nu vede postarea mea...am explicat ca pagina e fffoarte urmarita si toti utilizatorii sunt reali si activi
 
pana acum aveam intre 10k - 20 k impact ,1k minim like , 20-100 share,si multe comm
iar acum am 1-3k impact , 50-200 like, 2-10 share si putine comm

am impresia ca lumea nu vede postarea mea...am explicat ca pagina e fffoarte urmarita si toti utilizatorii sunt reali si activi

exact nu o vede, daca postezi mereu aceiasi chestie de ex link youtube des o sa scada reachul la asmenenea postari,asta am descoperit si eu
 
Loading...
Back
Sus