Adaugare cont bancar - PayPal

Sacalul

Well-Known Member
Registered
Banned
Salutare
Mi-am facut un cont de paypal si imi cere sa adug datele bancare .
-in prima casuta imi cere Routing number de 9 cifre si se potriveste codul Bic
-in a doua casuta imi cere un cod intre 3-si 17 cifre insa am incercat sa pun codul iban insa are mai mult de 17 cifre iar ultimele 17 imi da eroare.. mai jos am datele bancare informativ aproximative.
Ce anume ar trebui sa introduc in cele 2 casute.
De asemenea, s-a schimbat interfata in modul de administrare si trebuie sa primesc niste banuti de la un amic, iar acesta nu reuseste sa imi trimita banii prin gift. Nu mai este aceasta optiune ? sau cum este mai indicat sa primesti banii, ca sa poti sa te folosesti de ei imediat ce i-ai primit si fara comision?
Multumesc anticipat!

RO44INGB1111222205486719
Cod SWIFT: INGBROBU
Cod BIC 764286539paypal.jpg
 
Da si se numeste Trimite Bani catre Familie si Prieteni.
Inainte in 99% din cazuri era free pentru ambele parti. Acum cand trimiti gift platesti cativa centi taxa. Cel putin la mine.
 
Da si se numeste Trimite Bani catre Familie si Prieteni.
Inainte in 99% din cazuri era free pentru ambele parti. Acum cand trimiti gift platesti cativa centi taxa. Cel putin la mine.
Tranzactiile gift sunt fara comision. Totusi, sunt situatii cand se plateste comision chiar daca trimiti ca si gift. Depinde de tara pe care o ai trecuta la adresa in momentul in care ai definit contul de PP. In Italia se retine 0.25$ pentru orice tranzactie gift, retinere care opereaza doar pentru contul de PP definit in aceasta tara, indiferent daca primeste sau plateste. In situatia Romaniei, in cazul tranzactiilor gift, fee este 0.
 
Loading...
Back
Sus