ACUM EXISTĂ DUMNEZEU? Cine este de vină?

RemusFlorin

Active Member
Registered
Full Member
Apar in mediul online în special tot felul de opinii cu privire la un anumit segment de dicriminare:
Dacă pană acum am învățat de la ei că extremismul este rău și ca nu e ok acest lucru mai tarziu mi-am dat seama ca cei care au facut această propagandă să mă educe din nou că este bine sa fii totusi nationalist dacă ești cum vor ei.
Adică e rau sa fii nationalist roman pentru ca esti un dobitoc extremist... de ce resursele romaniei sa fie exploatate de romani ?
Să nu fii extremist înseamnă... lasă să le ia strainii. Tu intrebi ca prostul...: Dar resursele frantei sau ale germaniei sunt luate de francezi respectivi de germani de ce sa nu fie si la romani la fel?
Raspunsul... păi noi germanii si francezii v-am dat locuri de muncă ... ati plecat din tara voastră unde aveati salarii de rahat si v-am dat noi cate 1500 euro pe luna sa stergeti la cur babele si mosii din italia si germania sau ati mers la capsuni in anglia. Noi v-am salvat de saracie si ca atare noi consideram ca resursele voastre ne apartin.... nu mai spun ca noi v-am imprumutat cu atatea miliarde...
Noi ne conformam si intelegem ca prostii ce suntem ca nu e normal sa ridicam glasul cand resursele romaniei sunt eploatate de stapanii care practic ne-au salvat.... ne-au dat ocazia sa mergem peste hotare sa muncim pe niste salarii de 3 ori mai mari ca in romania.
Acum vine razboiul din ucraina si te uiti ca dobitocul la ordinele care ti se dau... : acum este bine sa fii patriot ... să iti aprei tara de rusi sau alti invadatori. Ma uit ca prostul la ei unde vad ca il pune pe Dumnezeu pe pe cota cea mai inaltă unde imi arată oameni care se roaga sub ruinile cladirilor distruse de rusi. Păi stai așa : ACUM EXISTĂ DUMNEZEU?
Pai pană mai ieri nu exista ... in opinia vostră...???
Dacă mergea unu la biserică să se roage SĂ NU MOARĂ DE COVID il arestati la propriu dar acum are dreptul să se roage daca vă apără vouă interesul.
Ca să nu o mai lungesc prea mult. Rusii nu au nici o vină, americanii nua au vină, țiganii nu au vină și nici macar evreii nu au vină.
Vină o au cei care nu sunt echilibrați si merg spre una din parti sau a guvernelor. Zelenski , Putin sau Biden sunt criminali ... Atat timp cat aperi pe unul din cei 3 sunteti partasi la crimele CE AU FOST COMISE.

Clipul video
 
Ultima editare:
Păi stai așa : ACUM EXISTĂ DUMNEZEU?
Îmi aduc aminte acum 2 ani parca era o campanie agresiva împotriva celor ce credeau în Dumnezeu.
Nu puteai spune nimic de asta oriunde te-ai fi aflat ca ti-o luai rau de tot.
Acum ne spune ca e ok, pentru ca e ok pentru planul lor.

La fel e ok sa fii patriot, naționalist doar daca esti din America sau Ucraina, restul lumii nu poate.

Ce ne arata toate astea?

Simplu, cat de usor suntem manipulați si ne schimbam opinia dupa cum ne spune TV.

Pe minea face sa rad când vorbesc cu unii si le aduc aminte ce spuneau acum 2-3 ani. Să-i vezi cum sar in sus ca nu e adevărat si daca ai un video vor spune ca e fake.


Se pare ca in aceste zile toti suntem specializați în deepfake. :) :)
 
Pe mine ma deranjeaza persoanele care duc religia prea in extrema cum e si gigi becali, am vazut un interviu cu el pe tema refugiatilor in care a repetat de 100 de ori ca el e dispus sa ajute ucrainenii pentru ca sunt fratii nostri ortodocsi.
Pai stai putin, daca erau din alt cult religios nu meritau acelasi tratament? De ce trebuie sa educam lumea sa faca diferente intre un cult religios sau altul?
 
sa ajute ucrainenii pentru ca sunt fratii nostri ortodocsi.
In cazul asta cred ca te gândești ti prea departe.
Daca nu era faza de acum câțiva ani cu biserica si Dumnezeu, iti spun eu ca nu mai gândeai asa.

Cat despre Becali, in opinia mea toti ar trebui sa tacem si sa ne facem mici in fata lui.
La cat a ajutat si ajuta omul asta nu o va face propriul guvern in următorii 10 ani, doar sa ajunga la nivelul lui de acum.

Ok, veti spune ca si are, dar asa au multi poate mult mai mult ca el si nu dau un cent la nimeni.

Nu crezi in Dumnezeu pana nu esti pățit, ca apoi ii spui numele peste tot.

Nu vezi ca a fi ortodox in Ucraina e ok, a fi in Romania nu este ok.
 
In cazul asta cred ca te gândești ti prea departe.
Daca nu era faza de acum câțiva ani cu biserica si Dumnezeu, iti spun eu ca nu mai gândeai asa.

Cat despre Becali, in opinia mea toti ar trebui sa tacem si sa ne facem mici in fata lui.
La cat a ajutat si ajuta omul asta nu o va face propriul guvern in următorii 10 ani, doar sa ajunga la nivelul lui de acum.

Ok, veti spune ca si are, dar asa au multi poate mult mai mult ca el si nu dau un cent la nimeni.

Nu crezi in Dumnezeu pana nu esti pățit, ca apoi ii spui numele peste tot.

Nu vezi ca a fi ortodox in Ucraina e ok, a fi in Romania nu este ok.
Heil Becali!
Dacă într-o țară majoritar ortodoxă nu te mai lasă forțele oculte să fi ortodox, atunci chiar că am belit-o. :))
 
Loading...
Back
Sus