A.I. tools

Marcous

Active Member
Registered
Full Member
Avand in vedere "revolutia" A.I. din ultima vreme, cu multe site-uri aparute cu diverse utilitati, propun sa postam aici ce unelte folosim sau vedem ca exista si ni se par utile.
Preferabil sa se mentioneze la fiecare o descriere sumara cu ceea ce face si daca este gratis sau platit. Incercati sa pastrati topicul simplu, ca sa ne fie usor de cautat in el pe masura ce se vor umple paginile :)

Eventual un moderator ar putea adauga in prima postare toate linkurile si descrierile, pe masura ce apar in topic, ca sa ramana grupate, depinde cum vi se pare si voua mai simplu.

Incep eu:

Naming Magic - Use AI to Name Your Company and Find a Perfect Domain. - iti ofera idei de nume/domenii web in functie de indiciile tale (GRATIS)

Design A New Logo & Brand You Love! - LogoAi.com - poti crea logo-uri in functie de anumite criterii (PLATIT)

Spor!
 
Buna ideea.
Poti adăuga si tu in prima postare link utile care se postează.

Eu singurul care folosesc este chatgpt.

Un lucru ar trebui spus, poate multi nu stiu.
99% din aceste tools AI folosesc openai/chatgpt.

Poti cere la chatgpt sa îți faca același lucru și eventuale modificări.

Deci cand folosești un astfel de tools AI sa stii ca toti folosesc aceleași lucru.
 
Buna ideea.
Poti adăuga si tu in prima postare link utile care se postează.

Eu singurul care folosesc este chatgpt.

Un lucru ar trebui spus, poate multi nu stiu.
99% din aceste tools AI folosesc openai/chatgpt.

Poti cere la chatgpt sa îți faca același lucru și eventuale modificări.

Deci cand folosești un astfel de tools AI sa stii ca toti folosesc aceleași lucru.
Asa e, se folosesc de Chatgpt, dar unele aduc imbunatatiri nisate, de exemplu cel postat de mine care iti da idei de domenii web, iti si verifica in acelasi timp si iti arata pt cateva extensii daca sunt libere sau luate domeniile respective.
In plus, unele sunt chiar mai complexe, am auzit ca este unul pe care iti incarci vocea ta inregistrata si apoi poti incarca orice text scris si ti-l va reda cu vocea ta (trebuie sa il caut si sa testez).
 
Avand in vedere "revolutia" A.I. din ultima vreme, cu multe site-uri aparute cu diverse utilitati, propun sa postam aici ce unelte folosim sau vedem ca exista si ni se par utile.
Preferabil sa se mentioneze la fiecare o descriere sumara cu ceea ce face si daca este gratis sau platit. Incercati sa pastrati topicul simplu, ca sa ne fie usor de cautat in el pe masura ce se vor umple paginile :)

Eventual un moderator ar putea adauga in prima postare toate linkurile si descrierile, pe masura ce apar in topic, ca sa ramana grupate, depinde cum vi se pare si voua mai simplu.

Incep eu:

Naming Magic - Use AI to Name Your Company and Find a Perfect Domain. - iti ofera idei de nume/domenii web in functie de indiciile tale (GRATIS)

Design A New Logo & Brand You Love! - LogoAi.com - poti crea logo-uri in functie de anumite criterii (PLATIT)

Spor!
Felicitări pentru idee
 
Majoritatea asta fac, vad că mulți promovează acest site care "cica" face niste imagini foarte bune, insa personal nu știu daca se merita.

Conform unora folosind cam intre 5 si 10 AI tools online la un cost mediu pe luna de 14$ poti face un film sau serial si timp de lucru per episode între 2 si 4 zile.
Nivel de cunoștințe intre mediu și avansat.
Nivel de imaginație foarte avansat.

Spre exemplu chat-ul acesta in ultimul timp dupa update mai mereu îmi refuza ceva, asa ca trebuie sa găsesc formularea corecta pentru al convinge sa imi dea, sau sa împart task in mai multe pentru ca in final sa imi dea informația.

Exemplu:
Acum 2 zile i-am cerut sa îmi faca ceva despre manipulare.
A refuzat pentru ca nu este etic si e ilegal, indiferent ce ii spuneam nu voia.

Asa ca am cerut sa îmi ofere informații legat de asta in detaliu.

Apoi in alt chat am cerut ceva cu totul altceva dar utilizând informațiile oferite de el.

Asa ca in final am primit ce am cerut.
Pe de o parte ma enervează rau cand refuza categoric, dar in același timp imi place ca îmi pune mintea la contribuție sa găsesc soluții si in general asa înțelegi mult mai bine un lucru.

Un alt exemplu care mi-a rămas în minte a fost despre dublu slit experiment.

Dupa ce am văzut un video pe tiktok am căutat pe net informații, unde am găsit dar cam vag, asa ca am întrebat ce este, cum funcționează si acum știu foarte bine ce este si cum funcționează care te poate ajuta sa explici multe lucruri si sa înțelegi cum funcționează unele lucruri.
 
https://you.com - poti sa cauti ca pe google, ai chat bot, poti crea imagini, poti crea coduri, poti crea articole,email, etc...

uite 2 imagini create cu you.com
 

Atașamente

  • Capture1.PNG
    Capture1.PNG
    316,6 KB · Vizualizări: 15
  • Capture2.PNG
    Capture2.PNG
    312,1 KB · Vizualizări: 15
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus