A început campania anti Huawei

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Huawei este singurul cu tehnologie 5G care funcționează pe mobil.
Apple a vrut , de fapt a cerut celor de Huawei sa dea share la tehnologie insa aceștia au refuzat.
Nu mai spun ca Huawei in momentul de fata are si cea mai buna camera foto la mobil.
Imediat america a început campania anti Huawei prin proxy lor cunoscut si anume UK.
Astazi stire mare peste tot de la CIA si MI5 ca vezi doamne tehnologia lor este un atac si risc de securitate pentru interesele celor doua natii.
Dar daca oferea tehnologia celor de la Apple nu mai era risc de securitate.

Metoda este foarte cunoscuta, a fost folosita si împotriva Elon musk de la Tesla cand a zis, fuck off all, i take my business in private to do what i dream and healp humanity.

Sanse sunt slabe sa aiba un cuvânt de spus americani in această situație pentru ca guvernul chinez deja sa implicat in situație.

Daca in ziua de maine Apple anunta ca are 5G , stim cum totii cum a facut rost.
 
nu doar google a incetat colaborarea,surse spun ca si Intel, Qualcomm și Broadcom ar fi oprit colaborarea cu Huawei ...companiile americane din cate am inteles sunt obligate ca atunci cand SUA include pe lista neagra comerciala pe cineva sa inceteze colaborarea cu acea firma..deci is obligati sa faca asta ... naspa pt utilizatorii huawei,pacat de huawei ca avea telefoane bune....
 
Mama lor de americani. De asta e bine sa avem propriile servicii pentru a nu depinde de ei si detine monopol.
Ar trebui sa boicotam serviciile celor care nu mai colaborează cu Huawei.
Pentru ca nu a vrut sa ofere tehnologia 5g celor de la Apple ...
Viitorul suna bine.
 
Mama lor de americani. De asta e bine sa avem propriile servicii pentru a nu depinde de ei si detine monopol.
Ar trebui sa boicotam serviciile celor care nu mai colaborează cu Huawei.
Pentru ca nu a vrut sa ofere tehnologia 5g celor de la Apple ...
Viitorul suna bine.
Tot răul spre bine. Și uite așa poate cei de la Huawei își fac propriul sistem de operare și ajung peste Apple...
 
Tot răul spre bine. Și uite așa poate cei de la Huawei își fac propriul sistem de operare și ajung peste Apple...
Ce bine ar fi, ca resurse detin.
Sau poate facem noi un OS. :)
 
Telefoanele deja existente pe piata o sa primeasca cel mai probabil update de OS in continuare, iar in viitor o rezolva ei cumva, oricum eu zic ca in proportie de 99% o sa foloseasca in continuare tot Android ca OS deoarece nici Google nu prea isi permit sa piarda clientii Huawei.
 
Huawei deja are peste 50 milioane de useri la varianta lor de google play pe nume app gallery, deci nu sunt probleme la ei.
Din ce am înțeles ei se pregătesc de doi ani pentru asa ceva.

Asta va face ca Huawei sa devina o alternativă la orice este de proveniență americană.
Eu ma voi muta la ei.
 
Huawei deja are peste 50 milioane de useri la varianta lor de google play pe nume app gallery, deci nu sunt probleme la ei.
Din ce am înțeles ei se pregătesc de doi ani pentru asa ceva.

Asta va face ca Huawei sa devina o alternativă la orice este de proveniență americană.
Eu ma voi muta la ei.
Ca store da, insa eu ma refeream stict la sistemul de operare, ca nici Huawei nu isi permite sa renunte la Android ca OS si nici Android nu isi permite sa renunte te la clientii Huawei .
 
huawei fara android este mort , nu va avea succes cu un sistem propriu sa fim seriosi ,stim bine ce sa intamplat cu windows phone... niciun sistem nou nu poate avea succes din cauza la android care este prea mare si folosit de toti
 
Telefoanele deja existente pe piata o sa primeasca cel mai probabil update de OS in continuare, iar in viitor o rezolva ei cumva, oricum eu zic ca in proportie de 99% o sa foloseasca in continuare tot Android ca OS deoarece nici Google nu prea isi permit sa piarda clientii Huawei.
Au si confirmat la conferinta de presa ca oferii updateuri in continuare la modelele deja vandute. Totusi sunt niste contracte deja facute si nu le poti rupe asa ca vrei tu.

Revenind la stire: doar modele noi ce vor fi lansate vor avea probleme, nu cele existente care au fost vandut sau sunt lansate deja.
 
Au si confirmat la conferinta de presa ca oferii updateuri in continuare la modelele deja vandute. Totusi sunt niste contracte deja facute si nu le poti rupe asa ca vrei tu.

Revenind la stire: doar modele noi ce vor fi lansate vor avea probleme, nu cele existente care au fost vandut sau sunt lansate deja.
updateuri de securitate,nu va mai exista o versiune noua de android pe ele , de ex android q 10 nu va mai fi pe huawei.
 
Ca store da, insa eu ma refeream stict la sistemul de operare, ca nici Huawei nu isi permite sa renunte la Android ca OS si nici Android nu isi permite sa renunte te la clientii Huawei .
O simpla speculație... Asta cu clienții Huawei nu prea îmi sună. Ai un Huawei, după doi ani vrei să îl schimbi . Huawei e cu probleme. Ce faci? Nu îți mai iei telefon? Sincer, cred că cei de la Xiaomi desfac sticlele de șampanie
 
Loading...
Back
Sus