$94.000 pe zi din Youtube

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Desi mai toata lumea stie despre youtube ca poate face bani, multi dintre voi nu oferiti o sansa, nu vrei sa incercati din motive doar de voi stiute.
Nu trebuie sa fii profesor, sa fii expert intr-un domeniu ci doar sa fii tu insuti, sa faci, vorbesti ceea ce te pasioneaza cu adevarat si in 85% din cazuri este destul.

De cateva zile vue netul dupa ce contul la un tip care castiga bani din youtube i-a fost spart contul si au fost facute publice sumele care le face lunar doar din youtube. Nu mai spun ce face din sponsorizari, vanzari de jocuri, platit sa prezinte jocuri si altele.

Este vorba de Markiplier si face peste 600.000$ pe luna doar din youtube.
9lD7ffB.png


Conform socialblade JustinBieberVEVO este pe primul loc in top 100 youtuberi. Daca calculam vizionarile la cel putin cpm-ul care-l are Markiplier, atunci acesta face aproape 100.000$ pe zi. Pentru ca este vedeta si administrarea se face de VEVO cu siguranta cpm-ul este mult mai mare care face ca venitul pe zi sa dubleze.

Ok, acum o sa spuneti ca este imposibil sa ajungeti la acest volum si sa generati acesti bani. La prima vedere aveti dreptate pentru ca va ganditi pe termen scurt, adica maine, o luna maxim si nu pe termen mediu sau lung.

Daca acordati seriozitate si vreti sa faceti bani frumosi din youtube trebuie sa va faceti plan pe minim 1 an

Pentru a intelege mai bine la ce ma refer voi oferi ca exemplu userul @yepuras care acum cativa ani cand m-a intrebat cum poate face bani online, nu credea ca e posibil sa face 10$ pe zi, iar acum scoate peste 500 milioane lei din activatea online pe an.

Cum a reusit sa ajunga la aceasta suma?
Prin munca si dedicate la ceea ce face si plus de asta disponibilitatea de a invata lucruri noi.


Deci daca incepi astazi si nu va astepti ca maine sa castigi sute de euro, atunci cu siguranta vei reusi.

Voi oferi support gratis aiici pe forum tuturor care vor sa inceapa activitatea pe youtube.
 
La inceput revenind la youtube , am intrebat daca se pot face bani ca si cu netul tot pe Alex si am plecat neincrezatoare si pe aceasta nisa deoarece imi era greu sa gasesc si sa fac clipuri .
Totusi recunosc ca dupa zile intregi de cautari , invatat , citit pe diferite bloguri am reusit sa-mi fac o prima impresie cum sa folosesc si youtube .
Am inceput sa fac clipuri cat mai copilaresti si colaje foto , apoi am inceput sa fac clipuri cat mai deversificate de la funny , celebritati pana la dans si muzica chiar si clipuri facute pe la gradinita si prin tara .
Trebuie sa recunosc ca acum dupa aproape un an de zile am ajuns la 200 si ceva de clipuri micute care deja au inceput sa-mi aduca zilnic cel putin 3 dolari , bineinteles ca sunt zile si cand fac cate 60 chiar 70 de dolari , dar am spus un minim de 3 garantat .
Youtube cel putin dupa parerea mea trebuie privit undeva in viitor peste un doi sau trei ani cand ai un 1000 de clipuri care iti aduc un venit pasiv frumos .
Pentru mine este o sursa care a inceput sa-mi placa si nu pot sa spun decat inca odata Multumesc Alex .
 
Loading...
Back
Sus