6 luni gratuite de gazduire de la simpliq.ro

alin

Member
Registered
Simpliq.ro ofera gratuit un pachet de gazduire pentru o perioada de 6 luni. Serviciul de gazduire se poate prelungi dupa expirarea celor 6 luni, pretul este de 12$ pe an.
Locatia serverelor este in Cluj Napoca. Protectie automata contra atacurilor de tip flood sau DDoS. Servere bazate pe CloudLinux, cPanel, server web LiteSpeed si Ksplice.
Pachetul gratuit are urmatoarele caracteristici: 1 GB spatiu de stocare, 20 GB trafic, 1 domeniu, 1 baza de date si 5 adrese de email.
 
Despre [HASHTAG]#Simpliq[/HASHTAG].ro nu am azuit lucruri rele si stiu ca exista de mult pe piata.
Problema la oferta cu 6 luni gratis este traficul alocat. 20Gb trafic ii consumi repede si dupa asta stai cu site-ul offline.
cAFR81X.png

Pentru un site de prezentare in html static merge ca nu consum mult trafic, insa pentru orice alt tip de site, resursele sunt prea putine.
 
De trei luni de zile am terminat un site de prezentare in wordpress pentru un service auto, are trafic bunicel si nu am avut pana acum down-uri si nici nu am trecut peste limita de 20 de GB oferiti. Pentru un site de prezentare, acest pachet este potrivit, parerea mea.
 
Loading...
Back
Sus